Hen­ki­löau­ton kul­jet­ta­ja louk­kaan­tui ko­la­ris­sa

Vuonna 1959 syntynyt kajaanilaisnainen loukkaantui henkilöauton ja koulubussin kollarissa Otanmäessä keskiviikkona iltapäivällä.

Vuolijoki Vuonna 1959 syntynyt kajaanilaisnainen loukkaantui henkilöauton ja koulubussin kollarissa Otanmäessä keskiviikkona iltapäivällä.

Henkilöautoa kuljettanut naisautoilija tuli Otanmäentieltä kärkikolmin takaa Kokkolantietä Pyhännän suuntaan ajaneen linja-auton eteen. Henkilöauton kuljettaja jäi puristuksiin autoonsa.

Pelastuslaitos joutui irrottamaan kuljettajan ja hänet siirrettiin Sepe-pelastushelikopterilla Oulun yliopistolliseen sairaalaan. Koulubussissa oli kymmenen koululaista, mutta kukaan bussissa ollesita ei loukkaantunut. Poliisi ohjasi jonkin aikaa liikennettä onnettomuuspaikalla.

Ilmoita asiavirheestä