Kolumni

General Manager epäon­nis­tui World Cu­pis­sa, vaikka ros­te­ris­sa oli Most Va­luab­le Player

General Manager joutui selittämään mönkään mennyttä World Cupia, sillä olihan rosterissa Most Valuable Player sekä pari All Stars -äijää.

Ei tullut paikkaa podiumille.

Aikoinaan General Manager oli sentään pärjännyt Champions Hockey Leaguessa ja selvinnyt Liigassakin playoffseihin asti.

Se on hokia, mutta futiksen puolella homman pilasi Video Assistant Referee tulkinnallaan. Siinä meni mahdollisuus Nation's Leaguen menestykseen, vaikka wingeristä oli tullut wing-back, ja hänet oli fanien chanttien kera valittu Huuhkaja of the Matchiksi.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut