Ammattinyrkkeilyn raskaansarjan EM-otteluun Robert Heleniusta vastaan valmistautuva Derek Chisora jatkaa suun pieksämistään ennen ensi viikon lauantain kohtaamista.
Helsinkiin uhmakkaana saapuva Chisora lupasi jo aikaisemmin "rakastella" Heleniusta kehässä, ja sama tykitys jatkui boxing-online.comin haastattelussa.
—? Sen voi ymmärtää miten haluaa. Helenius on minun joulukuun kolmantena. Tulen olemaan suurempi hitti Suomessa kuin Nokia, Chisora uhoaa.
Chisora pitää kolme ex-maailmanmestaria voittanutta Heleniusta hyvänä ja vahvana nyrkkeilijänä, mutta luottaa lujasti myös omien iskujensa voimaan.
—? Tulen pommittamaan häntä koko pitkän illan. Katsotaan, miten hänen leukansa pysyy ylhäällä.
MM-titteliä himoitseva Chisora pitää Heleniusta ainoastaan esteenä matkallaan kohti suurempia otteluita.
—? Anteeksi suomalaiset, mutta teidän poikanne kaatuu. Hän tulee vielä takaisin, mutta ei niin kauan kuin minä olen maisemissa.