Chi­so­ra: Jou­lu­kuun kolmas He­le­nius on minun

Ammattinyrkkeilyn raskaansarjan EM-otteluun Robert Heleniusta vastaan valmistautuva Derek Chisora jatkaa suun pieksämistään ennen ensi viikon lauantain kohtaamista.

Ammattinyrkkeilyn raskaansarjan EM-otteluun Robert Heleniusta vastaan valmistautuva Derek Chisora jatkaa suun pieksämistään ennen ensi viikon lauantain kohtaamista.

Helsinkiin uhmakkaana saapuva Chisora lupasi jo aikaisemmin "rakastella" Heleniusta kehässä, ja sama tykitys jatkui boxing-online.comin haastattelussa.

—? Sen voi ymmärtää miten haluaa. Helenius on minun joulukuun kolmantena. Tulen olemaan suurempi hitti Suomessa kuin Nokia, Chisora uhoaa.

Chisora pitää kolme ex-maailmanmestaria voittanutta Heleniusta hyvänä ja vahvana nyrkkeilijänä, mutta luottaa lujasti myös omien iskujensa voimaan.

—? Tulen pommittamaan häntä koko pitkän illan. Katsotaan, miten hänen leukansa pysyy ylhäällä.

MM-titteliä himoitseva Chisora pitää Heleniusta ainoastaan esteenä matkallaan kohti suurempia otteluita.

—? Anteeksi suomalaiset, mutta teidän poikanne kaatuu. Hän tulee vielä takaisin, mutta ei niin kauan kuin minä olen maisemissa.

Ilmoita asiavirheestä