Amerikkalainen teinipop-ikoni Britney Spears keskeytti sunnuntaisen México Cityn konserttinsa laulettuaan vain neljä kappaletta. Britney sai yhtäkkiä päähänsä marssia lavalta pukuhuoneeseen, eikä enää palannut estradille kuin hetkeksi.
Silloinkin Spears tyytyi toteamaan mikrofoniin: - México, olen pahoillani.
Konsertin keskeyttämisen viralliseksi syyksi ilmoitettiin poikkeuksellisen rankka sadekuuro, mutta Spearsin 50 000:lle meksikolaiselle fanille se ei riittänyt selitykseksi. Esiintymislavalle lensi mm. tuoleja. Yleisö myös vaati rahojaan takaisin.
Lyhyeksi jääneen konsertin pääsylipuistaan Spears-fanit olivat pulittanet 15:stä aina 180 euroon asti. Toistaiseksi ei ole tiedossa, minkä sortin korvausvaatimuksia konsertin järjestänyt promoottori Spearsille esittää. Meksikolaisten lehtien mukaan Britney häipyi maasta jo maanantaina.