Tilaajille

Alma Leh­mus­kal­lio kul­jes­ke­lee teat­te­ril­la typerä hymy huu­lil­laan – "Ä­lyt­tö­män siis­tiä, että täl­lai­nen paikka on myös minun", Oulun teat­te­rin uusi tai­teel­li­nen johtaja sanoo

Tammikuun alussa työt aloittanut Alma Lehmuskallio ohjaa marraskuussa teatteria ja sirkusta yhdistävän esityksen suurelle näyttämölle.

Tammikuun alussa työt aloittanut Alma Lehmuskallio ohjaa marraskuussa teatteria ja sirkusta yhdistävän esityksen suurelle näyttämölle. Mukana ovat kaikki teatterin lähes 20 näyttelijää ja kolme sirkustaiteilijaa. – Halusin, että erityisesti ensimmäinen ohjaukseni taiteellisena johtajana olisi minun näköiseni. Sen takia teen koko perheen jutun, jossa on läsnä ei-perinteiseen puheteatteriin liittyvä muoto, Lehmuskallio sanoo.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä