Oulun seudun ammattiopisto

Ylioppilaat ja valmistuneet 2019 28.5.2019 9:37 | Päivitetty 29.5.2019 13:31
Kaleva

 

Haukiputaan yksikkö

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
artesaani:
Kulojärvi Sakari

Rakennusalan perustutkinto
maarakennuskoneenkuljettaja:
Outila Joona

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
sähköasentaja:
Tapio Niko
Vuolo Juho


Kaukovainion yksikkö
palvelut

Liiketalouden perustutkinto
merkonomi:
Krapu Jenna
Kärsämä Siiri
Väärälä Aleksi

Liiketoiminnan perustutkinto
merkonomi
Hänninen Krista

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
datanomi
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Patana Aleksi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
datanomi:
Mäkinen Aki
Rauhala Anssi

Isännöinnin ammattitutkinto:
Hekkala Jonna

Myynnin ammattitutkinto:
Liedes Anna-Kaisa

Sihteerin ammattitutkinto:
Bäf Marika
Joensuu Susanna
Lahdenkauppi Heidi. Mäki-Penttilä Merja

Kaukovainion yksikkö
tekniikka

Kone- ja metallialan perustutkinto
levyseppähitsaaja:
Huovinen Anton

Rakennusalan perustutkinto
talonrakentaja:
Mertaniemi Teemu


Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
kokki:
Hoskio Elisa
Tillman Rita
Viitasalo Vili

Logistiikan perustutkinto
autonkuljettaja:
Suviaro Olli

Logistiikan perustutkinto
yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Timonen Tomi
Vierikko Eerik

Floristin ammattitutkinto:
Saukko Juliaana


Kontinkankaan yksikkö

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
kosmetologi:
Batyrova Madina

Lääkealan perustutkinto
lääketeknikko:
Arola Albert
Koivuniemi Katariina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
lähihoitaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Rofail Merna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
lähihoitaja:
Huhtala Ulla
Kelahaara Henrika
Kinnunen Peppi
Koponen Suvi
Lagorski Karoliina
Lund Eetu
Mansnerus Anna
Peura Milla
Rahimi Sheima
Romppainen Samu
Vasalampi Anna
Vasalampi Emmi
Vänttilä Aada

Kipsausalan ammattitutkinto:
Kipinä Piia

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:
Luttinen Pia
Putula Johannes

Haukiputaan toimipiste 

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:

Aalto Sakke
 Aittola Jemina
 Bräysy Tuomas
 Heikkala Henri
 Hepo-oja Konsta
 Jokela Tuomas
 Järvelin Juhana
 Jääski Jami
 Kadenius Samuel
 Kummala Kalle
 Kuusiluoto Mika
 Lapinkangas Tapio
 Myllyneva Oskari
 Paukkeri Markus
 Puumalainen Juho
 Rahola Mikko
 Remes Teemu
 Ritokangas Joonas
 Saukko Aleksi
 Seppänen Johannes
 Tamminen Tuomas
 Teppola Julius
 Törmänen Aleksi
 Ulander Juuso
 Uusitalo Valtteri
 Vierimaa Samuli
 Virtanen Samuli

 

Autoalan perustutkinto
 autokorinkorjaaja:

Alaraappana Eetu
 Backman Juuso
 Huurre Severi
 Murto Niko
 Oikarinen Tomi
 Palmu Veeti-Valtteri
 Salenius Eemeli
 Yahya Ibrahim

 

Autoalan perustutkinto
 automaalari:

Autio Henri
 Buljugin Aki
 Haataja Sami
 Hiironen Juuso
 Husu Antti
 Kantola Juho
 Kreus Jan
 Lehtola Jussi
 Mertala Toni
 Parkkila Minttu
 Remes Meea

 

Autoalan perustutkinto
 varaosamyyjä:

Huusko Harri

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Eilola Tommi
 Holappa Jonna
 Ihme Leevi
 Jutila Eija
 Kilpeläinen Juho
 Kilpeläinen Milla
 Lammela Petra
 Lindström Leevi
 Långström Pirjo
 Niemi Taika
 Pesola Elina
 Pesälä Janne
 Poikela Lotta
 Pyörälä Jenna
 Raappana Anzhelika
 Runtti Johanna
 Sikala Linnea
 Soinne Eveliina
 Syrjälä Oona
 Säynäjäaho Jere
 Tervakangas Peppi
 Tiiro Joonas
 Vainionpää Juliette
 Väisänen Vertti

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija:

Harju Eveliina
 Turtinen Jenna

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
 lattianpäällystäjä:
Rajala Kalle

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
 maalari
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Partanen Venla

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
 maalari:

Alakorpi Pinja
 Haimakainen Aljona
 Hamari Eila
 Heikkinen Tiia
 Hirvonen Pia
 Holopainen Jennika
 Karvonen Ida
 Kekolahti Elina
 Luttinen Erja
 Mätäsaho Laura
 Nukari Amanda
 Outila Piritta
 Seppälä Tanja
 Sumén Wilma
 Tiiperi Elina

 

Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja:

Alakärppä Akseli
 
Chaithon Nititorn
 Hiltunen Jeremias
 Karsikas Eero
 Kemi Kristian
 Korhonen Sauli
 Lohi Aleksi
 Mielityinen Kalle
 Ohtamaa Topias
 Paananen Jan
 Paaso Juhani
 Partanen Miikka
 Piri Jaakko
 Teppola Arttu
 Tuominen Vilho

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Halonen Atte
 Viio Taisto

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:

Alatalo Juho
 Heikkinen Juha
 Hiltunen Juho
 Hirvasniemi Matias
 Holma Sakari
 Klasila Johannes
 Korkeakangas Tommi
 Kurttila Juho
 Kärkkäinen Veli-Kalle
 Lehtisaari Jeremias
 Leppänen Erik
 Nevalainen Jere
 Niva Patrik
 Ovaska Atte

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Ahola Antti
 Eloranta Janne
 Gummerus Alexander
 Hauru Joni
 Hiltunen Joni
 Holmi Valtteri
 Hyry Benjami
 Juntunen Juuso
 Jurvakainen Juho
 Kemppainen Aki
 Kemppainen Simo
 Korpela Julius
 Koskela Miska
 Kujala Jarmo
 Kylmänen Ville
 Lassila Arto
 Leinonen Markus
 Lohi Rami
 Marttila-Tornio Ari-Pekka
 Nikkilä Juho
 Ollinmäki Tuomas
 Partanen Jani
 Partanen Samuli
 Parviainen Roope
 Petäjäniemi Henri
 Pinola Taavi
 Pitkänen Jaani
 Rehu Miika
 Rissanen Elmeri
 Räihä Veikka
 Saarijärvi Joonas
 Suopanki Niila
 Tuomaala Tomi
 Vatjus-Anttila Jarkko
 Vattula Henri
 Virtanen Mikko

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
 sisustaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Komulainen Annika
 Turtinen Heini

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
 sisustaja:
Anttila Katja
 Asikainen Ville
 Harju Teea
 Kokkonen Maarit
 Korva Enni
 Kuoppakangas Maarit
 Kylli Tiia
 Kynkäänniemi Henna
 Laukka Maria
 Luokkanen Mari
 Piispanen Milla
 Rajaniemi Beata
 Räihä Janita
 Stenroth Mari
 Tapio Ronja
 Vartiainen Kaisa
 Özdemir Tanja

 

Autokorimekaanikon ammattitutkinto:

Pöytälaakso Mika

 

Automekaanikon erikoisammattitutkinto:

Myllylä Niko

 

Varaosamyyjän ammattitutkinto:

Kuivas Niina 

 

Pikisaaren toimipiste

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani:

Ahmed Hassan Zahra
 Andem Maindo
 Arffman Sari
 Eskola Iida
 Hannula Mirva
 Hägg Alisa
 Iinatti Iida-Mari
 Jaakkola Mika
 Kaijala Päivi
 Koivunen Rosa
 Kämäräinen Sanna
 Lauhikari Anna
 Luhtala Samuli
 Luukkonen Marianne
 Mattila Päivi
 Myllylä Jenni
 Nivukoski Kaisa
 Paso Anu
 Peltomaa Milla
 Putkonen Antti
 Ravela Juha
 Repo Marianne
 Rytkönen Johanna
 Rytkönen Outi
 Salminen Tuula
 Seppänen Kirsi
 Suvenaho Eevi
 Vesala Marjukka

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
 vaatetusompelija:
Al-Rubaye Abbas
 Jaakola Pilvi
 Koskela Ainomaija
 Tapperi Meri
 Toppila Jenni
 Tuomela Iina

  

Kaukovainion yksikkö
 palvelut
 

Elintarvikealan perustutkinto
 elintarvikkeiden valmistaja:

Immonen Minttu
 Kantola Milla
 Lehtinen Anna
 Määttä Noora
 Pitkänen Anna
 Ralaste Riia
 Taipaleenmäki Tiia
 Takkula Sari
 Veijola Eija
 Ylitalo Joni

 

Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Määttä Olivia
 Tissari Linnea
 Vähäsöyrinki Selina

 

Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori:

Haapala Katri
 Huru Lotta
 Iskulehto Irina
 Junttila Tiia
 Keränen Satu
 Korhonen Milla
 Lungu Elena
 Pakarinen Jenni
 Pousi Vilma
 Sankala Linnea
 Sassi Janette
 Somero Krista
 Takanen Vilja

 

Elintarvikealan perustutkinto
 lihatuotteiden valmistaja:

Hasani Adrian
 Seluska Roosa
 Sumén Johanna

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Jurvakainen Jenni
 Siekkinen Pinja

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Appel Emmi
 Arola Jaro
 Hyväri Rosamaria
 Jaakkola Nea
 Kellinsalmi Niko
 Kiuttu Jaakko
 Kylmänen Miika
 Moilanen Valtteri
 Multasuo Roosa
 Mäkelä Ella
 Paloniemi Topias
 Putaala Jesse
 Ruonala Juulia
 Siikaluoma Janika
 Veteläinen Verneri
 Viitala Suvi
 Vuorijärvi Tomi

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Keränen Toni

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija:
Impiö Johanna
 Launonen Ville
 Luka Lelyan
 Tahiri Meimi
 Tervonen Jenna

 

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi
 ylioppilas (kolmoistutkinto):
Niemi-Korpi Jonna

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Alaräihä Jenna
 Mäki-Tammela Laura
 Ahola Konsta
 Jarva Anna-Sofia
 Jokela Mika
 Joona Pontus
 Kalermo Vilja
 Kaltakari Miikael
 Ketola Tiitus
 Matikainen Jaakko
 Pitkänen Elia
 Saravesi Kalle
 Suotula Pekka
 Vanharanta Olivia 

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi:

Ahmad Mahmud Ako
 Ahonen Ilpo
 Ahonen Vilma
 Alakärppä Perttu
 Anttila Jarkko
 Anttila Roosa
 Aspegren Elise
 Aunio Aapo
 Barck Anni
 Eklund Pia
 Erkkilä Janne
 Esparza Kurkela Desirée
 Fisher Dona
 Hack Roosa
 Halonen Henriikka
 Heikkilä Juuso
 Heikkinen Katja
 Heikkinen Tea
 Hemmi Kasperi
 Heponiemi Tiina
 Hiltunen Susanna
 Hirvasniemi Arja
 Holm Santeri
 Holmi Ottiilia
 Huotari Isabella
 Jaakonaho Liisa
 Junttila Hannu
 Junttila Matias
 Jussila Iida
 Kaattari Jaakko
 Kanervo Jasmin
 Karlström Jesse
 Karppinen Toni
 Karvonen Anttoni
 Katiska Elisa
 Kemilä Jere
 Keränen Iida
 Keränen Olivia
 Kesti Elisa
 Kinnunen Hannes
 Kivilompolo Johnny
 Kokko Tiia-Maria
 Koppelo Paula
 Koskela Daniel
 Koskelo Paulus
 Kreivi Emiliia
 Kropsu Mikael
 Kuha Daniel
 Kuula Mikael
 Kyllönen Jussi
 Kärki Henri
 Lackman Milla
 Laitinen Eveliina
 Laukka Henna
 Lehtikangas Laura
 Lehtola Aleksi
 Lohi Matias
 Lukka Paulus
 Lukka Tuomas
 Lämsä Kimi
 Myllykangas Krista
 Myllyneva Anna-Maija
 Mäkelä Juho
 Mäkelä Nina
 Mäkelä Tomi
 Mäntykivi Taina
 Niemelä Antti
 Nikkilä Aappo
 Nikkinen Veikka
 Nikula Seppo
 Ohvo Nea
 Oivo Veeti
 Onnela Ville
 Paldanius Julia
 Palokangas Jari
 Pasanen Arttu
 Passi Marjo
 Paukkunen Jesse
 Petäjäkangas Maria
 Peuraniemi Anton
 Pikkarainen Eemil
 Pikkuaho Konsta
 Pirkola Sara
 Pohjola Oula
 Poukkula Fanni
 Poutiainen Tobias
 Pätsi Petra
 Pöyskö Sofiina
 Riekki Kati
 Romppanen Tuomas
 Rontti Elisa
 Rounaja Emilia
 Ruonakangas Riku
 Ruuska Heidi
 Räisänen Atte
 Räisänen Mirva
 Saarikoski Oona
 Saarinen Tuula
 Sarajärvi Arttu
 Savela Iiro
 Savikko Heidi
 Sevander Miia
 Sikorski Anton
 Simuna Sakarias
 Sirviö Sonja
 Soikkeli Taru
 Sonkamuotka Jomi
 Suorsa Veera
 Sääskilahti Jere
 Tahkola Tiia
 Taivalkoski Aleksi
 Tamola Riina
 Tokola Peppi
 Tolonen Nea
 Tornikoski Joni
 Tuppurainen Johannes
 Turunen Toivo
 Tyykiluoto Iita
 Valli Nicolas
 Virkkunen Joni
 Väisänen Eerika
 Väisänen Maiju
 Väliaho Sinikka
 Vänttilä Niklas
 Vänttilä Tiina-Maria
 Ylimartimo Anette

 Liiketoiminnan perustutkinto
 merkonomi:
Baas Susanna
 Ikonen Jenni
 Kauppi Netta
 Maaninka Susanna
 Törmäkangas Heli
 Väisänen Veli

Matkailualan perustutkinto

 matkailupalvelujen tuottaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Mehtomaa Sindi
 Venninen Alina

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:
Haarala Liisa
 Keränen Maiju
 Luoto Laura
 Luukkonen Inka
 Mikkonen Juho
 Partanen Mikaela
 Uusitalo Jasmiina

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
 kokki:
Al-sanati Sarma
 Hemaden Souada

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
 datanomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Huhtamella Jere
 Kipinä Roope
 Kivelä Juhana
 Mutanen Juuso
 Orbinski Riku
 Seppä Aleksanteri
 Taajoranta Atte

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
 datanomi:

Aalto Severi
 Aho Kasperi
 Ala-Koivula Juha
 Arvola Eemil
 Hadak Yassine
 Huuhtanen Mikko-Aleksi
 Iinattiniemi Harri
 Isopahkala Antti
 Jurmu Altti
 Koski Sami
 Kouva Oskar
 Kyllönen Valtteri
 Kärkkäinen Nico
 Lappalainen Heidi
 Laurila Juho
 Leskinen Kari
 Mikkonen Patrik
 Mononen Janne
 Niemitalo Esa
 Oinas Aleksi
 Pikkarainen Jussi
 Pullola Joona
 Puurunen Jyri
 Päri Matias
 Rautiainen Antti
 Rekonen Matias
 Siltakoski Jere
 Suorsa Pertti
 Takala Tomi
 Tikkanen Roni
 Turpeinen Tuomas
 Verronen Jaakko
 Viitala Leevi
 Vähäkuopus Jari
 Välimäki Teemu
 Ylimartimo Jani
 Äijälä Iiro

 

Isännöinnin ammattitutkinto:

Heikkinen Vesa
 Keränen Salla
 Kilpimaa Jani
 Matero Hanna
 Savela Hannele

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Hilli Hanna
 Hiltunen Katri
 Juopperi Harri
 Järvenpää Jesse
 Karjaluoto Jenna
 Kokkonen Henna
 Riihijärvi Petteri

 

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:
Ahonen Jenna
 Karhu Marianne
 Scarazzato Agnese
 Tauriainen Heidi
 Tervonen Taru

 

Myynnin ammattitutkinto:

Häyrynen Essi
 Illikainen Milla
 Jokinen Jenni
 Karppinen Iina
 Komulainen Piia
 Lehtola Kimi
 Mustonen Ulla
 Saukko Kati
 Seppä Juha-Matti
 Soini Satu
 Thapa Saban
 Tornberg Jonna
 Tornikoski Saku
 Tyvelä Mervi
 Vuorinen Paula
 Ylikoski Henna

 

Sihteerin ammattitutkinto:

Ahola Saara
 Hämäläinen Jenna
 Keränen Krista
 Kukkohovi Aino
 Kukkola Merja
 Kuustie Jonna
 Laurila Kirsi
 Luoto Minna
 Makkula Sini
 Marjakangas Jenna
 Moilanen Jaana
 Männistö Riikka
 Pellikainen Jonna
 Sarkkinen Kaisa
 Säynäjäkoski Veera
 Tuominen Sari

  

Kaukovainion yksikkö
 tekniikka

 

Kaukovainion toimipiste

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto
 kiinteistönhoitaja:

Heiskanen Teemu
 Hyvönen Antti
 Kostekivi Riku
 Kulmala Kenneth
 Liikanen Jarkko
 Mäkäräinen Valtteri
 Okkonen Tomi
 Saarela Markus
 Siikaniva Laura
 Tuominen Henna
 Tuomisto Ari
 Veijola Kristian
 Vuorma Marko

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneenasentaja:
Heiska Miikka
 Koivuluoma Johannes

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneistaja:

Mämmilä Jonni
 Särkelä Jaakko

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 kunnossapitoasentaja:
Heinikoski Lauri
 Saastamoinen Jere
 Sule Yunis
 Tiger Remu

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 levyseppähitsaaja:

Arvola Konsta
 Huusko Mikael
 Junttila Roni
 Kesti Jere
 Marttila Mikko
 Meriläinen Juho
 Pitkänen Roope
 Raappana Joona
 Tolonen Tuukka

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
 koneistaja:
Alanko Otto
 Hirvelä Marko
 Hirvonen Sakari
 Kokko Olli-Pekka
 Pelkonen Jani

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 puuala:

Fingerroos Daniel
 Heikkilä Topi
 Kalliokoski Olli
 Pitkänen-Viinamäki Sanna
 Ritvonen Severi
 Saarinen Jukka
 Sevander Toni
 Valli Miika

 

Laboratorioalan perustutkinto
 laborantti:
Gonzales Quispe Carlos
 Impiö Santeri
 Juntunen Anne
 Karjalainen Roope
 Koskitalo Noora
 Laamanen Mona
 Mikkonen Ulla
 Nikkanen Hanna
 Närhi Heikki
 Qorbani Rana
 Rautio Mikael
 Suomela Susanna

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja:
Hekkala Miika
 Hemmoranta Alexi
 Huovinen Annika
 Häyrynen Väinö
 Ihalainen Joona
 Karvonen Santeri
 Keränen Ossi
 Leskelä Ilari
 Nevala Eino
 Nissinen Ville
 Patokoski Eerik
 Portaankorva Kimmo
 Pärkkä Juuso
 Räisänen Annika
 Salo Mira
 Siltakoski Anna
 Viitala Lauri
 Väyrynen Anton

 

Puualan perustutkinto
 puuseppä:
Hiitola Petteri
 Hänninen Suvi
 Jarva Juho
 Myllykoski Hannele
 Perttunen Lauri
 Pohjolainen Simo
 Ropponen Ville
 Uusitalo Juho

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Lybeck Jere
 Rehu Sanni
 Tervonen Joni

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:
Ahlgrén Risto
 Greus Tapio
 Haaraniemi Samuli
 Heikkinen Dani
 Honkanen Väinö
 Huovinen Antti
 Illikainen Joonas
 Ishaya Shamoon
 Jämsä Sante
 Kautto Eetu
 Kazemi Danial
 Kokkonen Julius
 Kortesoja Elias
 Kurtti Juho
 Kämäräinen Hannes
 Laurila Joona
 Lepistö Joonas
 Lumijärvi Akseli
 Mäenpää Niko
 Ohtamaa Niklas
 Pinoniemi Joel
 Pinoniemi Johannes
 Räihä Jonne
 Shwe Ilbron
 Siltala Saku
 Siu Nuoi
 Sumiloff Markus
 Tikkanen Oskari
 Tuohimaa Miikka
 Utriainen Joonas
 Vanhala Benjami                                                     

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
 automaatioasentaja:
Vanhala Marita

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 automaatioasentaja:
Möttönen Ville
 Parkkila Tomi
 Paso Juuso
 Rohunen Tommi
 Vaarala Sami-Petteri
 Österlund Jasper

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Mikkola Veikka
 Ohtamaa Tuomas
 Vengasaho Joona
 Viljas Aleksi

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:
Elorinne Eetu
 Ervasti Aleksi
 Hertteli Nikolas
 Hämeenkorpi Mikko
 Illikainen Tommi
 Ilola Elias
 Isteri Markus
 Kakko Santeri
 Keränen Lauri
 Klint Henri
 Konttila Sami
 Korhonen Tiitus
 Kreus Kalle
 Kunze Niklas
 Kurikkala Samuli
 Käyhkö Jerri
 Marttila-Tornio Jarkko
 Matero Elisa
 Mosorin Niko
 Nikola Paulus
 Näsänen Aleksi
 Perttunen Jesse
 Pihlajaniemi Maksim
 Puumalainen Mikael
 Seppänen Paavo
 Turves Tuomas
 Uusitalo Väinö
 Valkola Aarne
 Vattulainen Eetu
 Yrjänä Joonatan
 Äikäs Juha

 

Talotekniikan perustutkinto
 ilmanvaihtoasentaja:

Kreivi Tomi
 Moilanen Tuomas
 Nuorala Petrus
 Pärkkä Tuomas
 Raappana Veeti
 Rusanen Atte
 Sumiloff Saku
 Taskila Jerry
 Tikkanen Aleksi
 Tolonen Jaakko
 Tuikkala Jesperi
 Tuomaala Aleksi
 Uusimäki Juho
 Veijola Eemeli
 Väärä Samuli

 

Talotekniikan perustutkinto
 putkiasentaja:
Eronen Niklas
 Grönlund Aleksi
 Heikkinen Veikka
 Jussila Jasper
 Keskitalo Aleksi
 Kettunen Joni
 Korteniemi Elias
 Kyllönen Antti
 Kyllönen Markus
 Laajoki Kimmo
 Laine Hessu
 Liimatainen Saku
 Maaninen Patrik
 Marin Ville
 Nurmela Kim
 Palovaara Leevi
 Parkkila Kalle
 Piipponen Eetu
 Pulkkinen Santeri
 Sorvisto Eetu
 Taskila Niklas
 Tiiro Samuli
 Tukiainen Joonatan
 Tyni Topias
 Väyrynen Konsta

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Rautio Joni
 Timonen Arttu
 Wärme Teemu

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja:
Heikkilä Tuomas
 Hiukka Veeti
 Ishaya Daniel
 Kansanaho Joonatan
 Kiventerä Joona
 Kähkönen Harri
 Laissaoui Nabil
 Mäkelä Jesse
 Männistö Perttu
 Stenius Ville
 Viitala Lassi

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 hyvinvointiteknologia-asentaja:
Kaisanlahti Valtteri
 Mäkiniemi Santeri
 Pesonen Kosti
 Rantsi Valtteri
 Värri Roope

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 ICT-asentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Karjalainen Joona
 Vilppola Aleksi

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 ICT-asentaja:

Haikonen Toni
 Hyry Samu
 Hyvärinen Juho
 Jaara Sami
 Joensuu Miko
 Junno Topias
 Karjalainen Roope
 Keränen Jonna
 Mustonen Rami
 Pekshuyev Alvar
 Perälä Kalle
 Puhakka Sakari
 Punkeri Leevi
 Ranua Jussa
 Rimpeläinen Oskari
 Tiiliharju Jani
 Turpeenniemi Elias
 Virpi Joonas

Pikisaaren toimipiste

 

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
 media-assistentti:

Alho Santtu
 Kangas Santeri
 Kepanen Antti
 Kuorikoski Jaakko
 Männikkö Anni
 Vatanen Juho

 

Media-alan perustutkinto
 mediapalvelujen toteuttaja:

Ilvesviita Henri
 Mercury Margarita
 Pirnes Sini
 Posio Jouko
 Sorsa Jukka
 Tauriainen Juuso 

Kempeleen-Limingan yksikkö 

Kempeleen toimipiste 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Anttila Tommi
 Holappa Aleksi
 Kantola Sanna
 Latoranta Ville
 Lepistö Sofia
 Luokkanen Marita
 Miettinen Julia
 Mursu Tino
 Nevalainen Santeri
 Pankinaho Jonne
 Puurunen Jasper
 Pätsi Petrus
 Röyttä Roni
 Terho Jere
 Tiemann Emma
 Tokola Annu
 Viitala Niina

 

Logistiikan perustutkinto
 autonkuljettaja:
Backman Jere
 Haataja Heikki
 Hiltula Timo
 Järvelä Tuomas
 Karppi Rasmus
 Laukka Pietari
 Lempinen Toni
 Merenlahti Antti
 Nylander Aaro
 Orava Kristian
 Pham Van
 Pihlajamäki Tomi
 Pintamo-Kenttälä Henri
 Rautio Mikko
 Räisänen Pasi
 Salmela Aatu
 Seinälä Ilkka
 Simontaival Toni
 Sukanen Toni
 Vähätiitto Sami

Logistiikan perustutkinto
 lentoasemahuoltaja:
Höyhtyä Aapeli
 Höyhtyä Johannes
 Höyhtyä Veikka
 Jauhonen Elias
 Kimpimäki Mikael
 Kuha Samuel
 Kujala Samu
 Kuusiluoma Moona
 Littow Valtteri
 Luhtavaara Manu
 Meskus Joni
 Pudas Santeri
 Raappana Niilo
 Rantonen Sami
 Siivikko Lenny
 Tuomaala Rauli
 Vainikainen Tomi
 Virpi Jere


Logistiikan perustutkinto
 linja-autonkuljettaja:
Fingan Salah
 Lepistö Pasi
 Meriläinen Tanja
 Pajuniva Joonas
 Piekkari Jari

 

Logistiikan perustutkinto
 varastonhoitaja:
Herranen Jari-Mikko
 Kellinsalmi Sanna
 Kemppainen Wilma
 Launonen Mari
 Ruotsalainen Mikko
 Seppänen Kimi
 Vuorenpää Juha

 

Logistiikan perustutkinto
 yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Ala-aho Joni
 Alapuranen Robert
 Alatalo Vesa
 Apuli Axel
 Elovuoma Pauli
 Haapanen Inka
 Hack Henri
 Halmela Kalle
 Halonen Henri
 Halonen Miika
 Heikkilä Jenna
 Heikkinen Janne
 Heikonen Viljami
 Heikura Kasperi
 Helander Eelis
 Henriksson Matias
 Honkala Sami
 Huhta Juho
 Jaara Jaakko
 Jerkkola Tatu
 Kanervo Miia
 Karjalainen Miska
 Keränen Petteri
 Kettukangas Teemu
 Kokkonen Lari
 Kuisma Tommi
 Kuukasjärvi Elina
 Kämäräinen Sini
 Laava Miko
 Lepistö Henrik-Mikael
 Leskinen Hetta
 Lämsä Juho-Matti
 Lääperi Juho
 Mattila Mikael
 Mattila Miska
 Maunula Rasmus
 Metsometsä Joni
 Muikkula Antton
 Mustakallio Lauri
 Mustakallio Ville
 Mustonen Samuli
 Mäenpää Teijo
 Neitola Olavi
 Niemi Teemu
 Oikarinen Teemu
 Okkonen Joonas
 Ollakka Lauri
 Paananen Ville-Henrik
 Pennanen Jukka
 Pernu Jan-Eerik
 Portaankorva Juho
 Portaankorva Satu
 Rikula Teemu
 Similä Laura
 Sutinen Petri
 Säkkinen Lasse
 Timlin Kristian
 Tomperi Mikko
 Toppila Marko
 Turpeinen Alisa
 Tyni Olli-Pekka
 Verkhoglyad Dmitrii
 Vesa Jenna
 Virrankari Jooseppi
 Vänttilä Saana
 Ylikopsa Jani
 Äijälä Joona

 

Puutarhatalouden perustutkinto
 puutarhuri:

Eskola Liis
 Hertteli Julietta
 Jääskeläinen Mariia
 Kaipainen Elisa
 Kirvesoja Jenni
 Koskenniska Sinikka
 Koskinen Heli
 Kurkela Päivi
 Laurila Emilia
 Leppänen Tatu
 Myllymäki Mia
 Ollanketo Reetta
 Pirttikoski Katja
 Pokela Liisa
 Sauriala Seija
 Tamminiemi Veikko
 Timlin Kati
 Ukura Pia

 

Floristin ammattitutkinto:
Haverinen Hanna
 Ijäs Tanja
 Juvani Kati
 Kinnunen Hanna
 Lemettinen Sanna
 Mäkinen Pirjo
 Määttä Anniina
 Närhi Jennika
 Pelto-Korpi Raija
 Pitkäniemi Minttu

 

Kuljetusalan ammattitutkinto:
Jakola Matti
 Pellikka janne
 Elovuoma Pentti
 Karvonen Jere
 Kouvala Tuomas
 Niemelä Camilla
 Tölli Mika

  

Limingan toimipiste 

Turvallisuusalan perustutkinto
 turvallisuusvalvoja:

Ahola Heidi
 Al-Nazary Ninos
 Anttila Eemeli
 Autio Elias
 Ervasti Markus
 Harvio Jesse
 Heikkinen Niklas
 Hirvonen Santtu
 Hoikka Joonas
 Huovinen Aleksi
 Hyry Otto
 Hytönen Jesse
 Hyvärinen Sini
 Kallio Konsta
 Kananen Mikko
 Kekkonen Tiia
 Koivukangas Essi
 Korento Jenna
 Korpela Oskari
 Kortelainen Jonne
 Kotajärvi Eemil
 Kursula Waltteri
 Kyllönen Aappo
 Lamminniemi Elias
 Lapinkangas Saku
 Lehto Leevi
 Lumijärvi Melina
 Mitrunen Väinö
 Mustapää Miska
 Mustonen Severi
 Myllyaho Lotta
 Mäkelä Henry
 Määttä Jere
 Määttä Jesper
 Paananen Ville
 Paasimaa Topias
 Paloniemi Anttu
 Rantanen Tuukka
 Remes Pauli
 Räsänen Sofia
 Siermala Roni
 Takalo Niina
 Tervo Teppo
 Tolvanen Anu
 Tuomaala Aslak
 Tuovinen Juho
 Vuoti Fanni
 Väisänen Emma
 Väisänen Krista
 Väyrynen Emilia
 Willman Juuso

 

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Kalliorinne Iina
 Mattila Ismo
 Mattila Jari
 Myllykangas Päivi
 Ojanen Jarmo
 Tervonen Henni

 

 Kontinkankaan yksikkö

 

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja:

Asheesh Sherin
 Jämsä Elisa
 Jämsä Josefiina
 Karttiala Teija
 Kivistö Jasmina
 Kurkela Sara
 Myllyaho Pinja
 Parkki Mélisa
 Puranen Jenna
 Riekki Laura
 Tuovila Ella

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetiikkaneuvoja:
Kurkinen Jenni

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetologi:

Honkanen Milla
 Honkonen Vilma
 Honkuri Soile
 Hänninen Miia
 Kauppi Janita
 Kiviniemi Irina
 Korhonen Elina
 Nivala Anu
 Ojala Saara
 Papadopoulou Ioanna
 Partala Raisa
 Saarela Pia
 Seppänen Jenni
 Sutela Maria
 Virtanen Elena
 Ylönen Hanna

 

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Viitajylhä Ronja

 

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko:
Everilä Johanna
 Fingerroos Sini-Maria
 Haji Ali Mariwan
 Kontio Elena
 Picardo Martinez Tamara
 Shukur Abdulameer Hanaa
 Tuuttila Pauliina
 Viitanen Kimmo

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Hanhisuanto Jenna
 Heinonen Julia
 Huotari Beata
 Jylhä Anna
 Kangas Satu-Maaria
 Kareisto Janna
 Kortesalmi Sini
 Kouvala Helena
 Kultala Emma
 Mattila Sanni
 Meriläinen Fiianoora
 Mäenpää Venla
 Sanmori Anna
 Similä Sonja
 Syri Emmi
 Vilmi Emilia
 Ylitalo Inka

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:

Alakorpi Mia
 Alakärppä Sara
 Alanen Emilia
 Alasuutari Liisa
 Alkio Krista
 Arhippainen Kimmo
 Arola Emma
 Bask Piia
 Elomaa Aukusti
 Erkkilä Vilma
 Ervasti Elli-Noora
 Ervasti Marika
 Granroth Satu
 Grönstrand Mari
 Haapala Mikko
 Haavisto Essi
 Hanhineva Emmi
 Hankonen Heini
 Haukkala Matilda
 Heikkala Henrika
 Honkanen Martta
 Huotari Eeva
 Huotari Saku
 Huttunen Johanna
 Hyväri Tilma
 Hyvärinen Laura
 Häkkilä Reetta
 Hämeenniemi Juhana
 Hökkä Tiina
 Ikonen Maria
 Inget Annika
 Isopahkala Elisa
 Jaakkola Katariina
 Jaakkola Venla
 Jokela Minttu
 Junttila Pia
 Juntunen Riina
 Jussila Ada
 Jussila Jemina
 Juusola Susanna
 Juvonen Laura
 Jääskeläinen Roni
 Kahelin Anu
 Kaisto Marjut
 Kajava Eeva
 Kakko Kaisa
 Kantola Tanja
 Karhumaa Venla Katariina
 Kari Noora
 Karjalainen Hanna
 Karppinen Hanna
 Karppinen Jenna
 Karttunen Riina
 Karvonen Marja-Liisa
 Karvonen Tuija
 Katila Jasmin
 Kerttula Marjo
 Keränen Jonna
 Keränen Mitri
 Kimpimäki Sara
 Kinnunen Essi
 Kitunen Tiina
 Kiuru Hannele
 Kiviniitty Katja
 Klaavuniemi Reetta-Elisa
 Klasila Hilda
 Klasila Sara
 Kontio Miia
 Korhonen Emmi
 Korhonen Kia
 Korkala Roosa
 Koskela Anni
 Koskela Joni
 Koskela Ronja
 Koski Kaisa
 Koukkari Roosa
 Kouvalainen Katja
 Kuitula Ella-Maria
 Kulju Jere
 Kulpakko Outi
 Kurkela Nea
 Kurtti Marianne
 Kälkäjä Satu
 Laajoki Jenni-Maria
 Laamanen Riina
 Lackman Minna
 Lampinen-Määttä Helvi
 Lapinkangas Sonja
 Laurila Anniina
 Lehmusvuori Sini
 Leppäjärvi Sirpa
 Liikanen Vilma
 Lilleberg Laura
 Lukka Janette
 Lukka Katariina
 Lumijärvi Selja
 Lunki Kristiina
 Malinen Petra
 Marttila-Tornio Hilla
 Matinolli Juulia
 Mattila Hanna
 Mehtälä Anna
 Meriläinen Anni
 Moilanen Jaana
 Moilanen Linda
 Mustonen Katja
 Myllykangas Sanna
 Myllykoski Meri-Tuulia
 Mäenkoski Mikko
 Mäenpää Aada
 Mäkelä Ella
 Mäki Tiia
 Määttä Sofia
 Niemi-Korpi Milja
 Niemimäki Iida
 Nikkinen Jasmiina
 Niskanen Mira
 Niskasaari Marjo
 Nissilä Jaana
 Nissilä Matleena
 Nissinaho Suvi
 Noponen Teemu
 Närhi Lotta
 Ollakka Petra
 Ollakka Tiia
 Orreveteläinen Emma-Sofia
 Paaso Iida-Kaisla
 Paaso Sakari
 Pajala Jasmin
 Pakanen Lauriina
 Paloniemi Iida
 Pantsar Eerika
 Pantsar Minna
 Parkkila Saila
 Parviainen-Al-ogaidi Heidi
 Pellikka Maarit
 Penttilä Jenna
 Petäjäjärvi Anssi
 Pihkakoski Vili
 Piippo Leena
 Pirskanen Tuula
 Pitkälä Tuuli
 Pitkänen Pirjo
 Pitkänen Saga
 Puoskari Jenna
 Puoskari Riikka
 Puumalainen Niko
 Päkkilä Päivi
 Pöykiö Aleksi
 Rajaniemi Jasper
 Rajavaara Heta
 Rantsi Kasperi
 Ronkainen Piia
 Ruuskanen Minna
 Räihä Henna-Sofia
 Saleh Shinyar
 Salonen Marko
 Sarajärvi Rosalia
 Sarajärvi Sini
 Sarmanne Tanja
 Savilaakso Tiia
 Savolainen Marjo
 Schroderus Janika
 Sillanpää Piia
 Simonen Roosa
 Singh Amrita
 Soikkeli Tanja
 Soininen Henna
 Sova Henna
 Suorsa Sanna
 Säkkinen Iida
 Taskila Anni
 Taskila Anniina
 Tervonen Tatu
 Tornberg Josefiina
 Tuohimaa Laura
 Turunen Orvokki
 Törmälä Jaana
 Ursin Elina
 Vakkuri Sofia
 Valjus Minna
 Valkonen Laura
 Vanhala Jenna
 Vanninen Jari
 Vuolukka Fanni
 Väisänen Aki
 Väisänen Janina
 Väisänen Meeri
 Väisänen Sanna
 Vänskä Iida
 Yli-Suvanto Aino
 Zanganah Tiia

  

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 perustason ensihoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Forsman Reetta
 Mäläskä Ohto
 Nissilä Linnea
 Parkkila Annariina
 Poukkula Aada
 Ruha Mervi
 Sallinen Niina
 Tauriainen Tiina
 Vihelä Heini 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 perustason ensihoitaja:

Asikainen Miia
 Hartikainen Väinö
 Jaakkola Topias
 Karvonen Essi
 Koivula Olli
 Kreivi Amalia
 Lukka Linnea
 Luokkanen Mirka
 Saukko Juliaana
 Spets Otto
 Virpi Eetu

Välinehuoltoalan perustutkinto
 välinehuoltaja:
Blom Ann-Helen
 Hentilä Reetta
 Huhtelin Hanna-Leena
 Jarkko Teresa
 Pohjoisaho Maria
 Pyykkö Kati
 Saarni Jenni
 Savilaakso Tiina
 Vierimaa Maria

 

Hierojan ammattitutkinto:
Cajan Olli
 Kalliokoski Janne
 Korkeamaa Satu
 Piilola Terhi
 Pinoniemi Julia
 Rimpeläinen Satu
 Satela Sinikka
 Tikkanen Riina
 Vierto-Suorsa Heli

 

Kipsausalan ammattitutkinto:
Hallanoro Minna-Kaisa
 Koskenkorva Tiia
 Käkelä Jukka
 Nygård Susanna
 Palosaari Jani
 Rinta-Valkama Jaakko

 Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:
Al-Saraji Saba
 Fityan Ola
 Geney Hawa
 Isopahkala Auli
 Kadenius Jenna
 Kadenius Jonna
 Karkhu Iuliia
 Komulainen Hanna-Riikka
 Kujansuu Sami
 Ruotsalainen Kati
 Silenius Miia
 Uusitalo Jannika

 

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:
Autio Paula
 Konttila Tanja
 Kreivi Marjo
 Nykänen Maarit
 Sirniö Satu
 Söderlund Mira
 Uusitalo Anna-Mari

 

 Muhoksen yksikkö

 

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:
Bensassi Nour Zakariya
 Heinonen Eetu
 Huovinen Aleksi
 Jafari Javid
 Kivimäki Janika
 Långström Toni
 Moilanen Mika
 Nousiainen Jami
 Parviainen Timo-Oskari
 Puolakanaho Miikka
 Raatikainen Toni
 Sirviö Sara
 Vikiö Valtteri
 Ämmänpää Niilo

 

Autoalan perustutkinto
 pienkonekorjaaja:
Isojärvi Marjo
 Jaakkola Juho
 Mettovaara Jere
 Pietilä Aki
 Turtinen Julius

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Jaukka Laura
 Kilpeläinen Aleksi
 Kokko Jenni
 Laiho Johanna
 Marttila Jani
 Memic Sanela
 Puolakanaho Juuso
 Taipaleenmäki Eemeli

 

Maatalousalan perustutkinto
 eläintenhoitaja:

Haavisto Tiina
 Junttila Heidi
 Kaski Iida
 Kokko Hilla
 Leipivaara Anna
 Malinen Nea
 Ollila Veera
 Päkkilä Helmi
 Runtti Laura
 Seppänen Heidi
 Tuomaala Jenna
 Turpeenoja Venla

 

Maatalousalan perustutkinto
 maaseutuyrittäjä:

Kantola Arttu
 Kinnunen Kalle
 Koukkari Tuomas
 Leinonen Anni
 Manninen Juho
 Mehtälä Sakari
 Niemelä Tuomas
 Oja Erkki
 Seppänen Teemu
 Siekkinen Valtteri

 

Metsäalan perustutkinto
 metsäkoneenkuljettaja:

Aalto Roope
 Heikkinen Eetu
 Lehtosaari Ville
 Risuaho Markus
 Saukkonen Konsta
 Seppänen Samuel
 Simoska Jaakko
 Väänänen Iiro

 

Eläintenhoitajan ammattitutkinto:
Kivimäki Christina

  

Pudasjärven yksikkö

 

Hevostalouden perustutkinto
 hevostenhoitaja:
Hakonen Essi
 Pennanen Milja

 

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:

Karvonen Aleksi
 Klemetti Janne
 Meeratkham Kamonchanok
 Tarujärvi Jukka-Pekka
 Valkama Iina Elina
 Viiri Jenna
 Vuorma Aapo
 Ylisirniö Ville

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja:

Siltala Markus
 Väyrynen Henri

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:

Kujansuu Sari
 Mäntykenttä Minna

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Kosamo Jarkko
 Moilanen Niko
 Mulari Eemil
 Niva Janne
 Outila Emil
 Simonen Heikki
 Tolkkinen Mika Tapani
 Tuohimaa Arttu
 Turunen Petri
 Valkola Teemu
 Ylikoski Valtteri

 

Taivalkosken yksikkö

 Kaivosalan perustutkinto
 kaivosmies:
Heikkilä Ville
 Kumpumäki Ville
 Soronen Antti
 Turpeinen Harri
 Vanhala Kari

 Metsäalan perustutkinto
 metsäkoneenkuljettaja:
Airisniemi Juuso
 Arola Joonas
 Halonen Severi
 Hintsala Joakim
 Huttu Harri
 Juurikka Aleksi
 Karjalainen Eemil
 Kiminkinen Jani
 Kylmäluoma Vesa
 Käsmä Arttu
 Luoto Ilari
 Palosaari Juho
 Pesonen Paavo
 Pyhtinen Tommi
 Soronen Konsta
 Tauriainen Miika
 Ylitalo Tuomas
 Ylitalo Väinö

 Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja:
Järvenpää Jari
 Karasti Niko
 Kauppi Roni
 Moilanen Kalle
 Moilanen Risto
 Suoraniemi Arttu

MAINOS

Kommentoi

Onnittelut kaikille valmistuneille! Kelpaa juhlistaa yhdessä kevään kanssa.

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Onnea valmistuneille, siitä se ammattilaiseksi kehittyminen oikeastaan alkaa!
Mistähän johtunee, että kovin useilla aloilla valmistuneita on vain muutama. Esim. metalliala kaipaa työntekijöitä mutta näkyy valmistuneita olevan varsin vähän?

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Kaikki valmistuneet eivät välttämättä ole antaneet nimensä julkaisulupaa. Oppilaita myös valmistuu ympäri vuoden, joten kevätjuhlaan jää nykyään pienempi osa valmistuvista.

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Oikein paljon onnea kaikille valmistuneille! Jospa vielä töitä löytäisitte, niin elämä lähtisi rullaamaan.

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Uutisvirta

25.6.
Kieli keskellä suuta, pallo keskellä mailaa – KeKin ulkopeli antoi mahdollisuuden
25.6.
UN Womenin raportti: Suurin osa perheistä ei sovi ydinperhemuottiin, perhepolitiikassa huomioitava erityisesti naisten ja tyttöjen asema
25.6.
Mies etsii alaikäistä seuraa Suviseuroille Youtubeen ladatulla seuranhakuvideolla – poliisi tutkii tapausta
25.6.
Tehtaanmyymälät ovat aarreaittoja automatkan varrella – listasimme Pohjois-Suomessa toimivia myymälöitä
25.6.
Japanin kruununprinssi saapuu Suomeen heinäkuussa – "Tämä on harvinainen vierailu"
25.6.
Apulaisoikeusasiamies pitää kaupunginvaltuutettu Moilasen ihmisroskapuheenvuoroa "epäasiallisena, epäkunnioittavana ja loukkaavana"
25.6.
Reissusa: Isommin suunnittelematta Pyhä-Luoston kansallispuistoon Karhunjuomalammen 10 kilometrin reitille
3
Oulun poliisilaitoksen sisäilmaongelmat jatkuvat, osa väestä välttelee Hiukkavaaran tiloja – Työsuojeluvaltuutettu: "Kyllä siellä aika tyhjää on"
3
Nuorella karhulla on ollut etujalassaan kiinni näätärauta jo yli vuoden – nyt viranomaiset pähkäilevät, mitä eläimelle tulisi tehdä Tilaajille
2
Lisää kylmää vettä niskaan – valmentajaa vaihtanut AC Oulu maalasi kotikentällä kahdesti, mutta menetti hyppysissä olleen voiton lisäajalla
1
Tehtaanmyymälät ovat aarreaittoja automatkan varrella – listasimme Pohjois-Suomessa toimivia myymälöitä
1
Hallitus päätti perustaa eläinasiamiehen viran, mutta koska ja millä nimellä? – Eläinten hyvinvointilaki on myös uuden hallituksen työlistalla
1
Britannian Boris Johnson: Theresa Mayn neuvottelema brexit-sopimus on kuollut
1
Ennätysmäärä Ferrareja saapuu Nallikariin – roomalainen Ferrari Club Passione Rossa vierailee Oulussa

Etusivulla nyt

Paikallissää

Juttutupa

Kuumin keskustelu nyt

Juhannusjuhlat 1944

170 viestiä | Lue keskustelu

Päivän tykätyin viesti

Suomen on aika ottaa markka takaisin

Kansa voisi olla tyytyväinen kunnes ensimmäinen devalvaatio tai muu markan arvon romahdus nostaisi tuontitavaroiden ja p... Lue lisää...
Devalvaatio

Jari ja sarjakuvat

Jari

23.6.
Jari on tauolla.

Naapurit

26.6.
;

Uutiset osastoittain

Palvelemme sinua

Asiakaspalvelumme auttaa sinua mielellään Kalevan tilausasioissa ja muissa lukijan palveluissa.

Asiakaspalvelu

(08) 5377 610 (ma-pe 9-16)

www.kaleva.fi/asiakaspalvelu

Kalevan medioilla tavoitat 331 000 lukijaa.

Yrityspalvelut

(08) 5377 180

yrityspalvelut.kaleva.fi


stats-image