Oulun seudun ammattiopisto

Ylioppilaat ja valmistuneet 2018 31.5.2018 9:41 | Päivitetty 1.6.2018 15:59
Kaleva

 

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto
ajoneuvoasentaja:
Isola Veetu

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
sähköasentaja:
Alaraappana Miikka
Jylhä Harri
Kauppi Tomi
Kerälä Teemu
Korkala Sebastian
Nikkilä Jani
Paaso Kari
Paavola Janne
Tihinen Juha


Kaukovainion yksikkö
palvelut

Liiketalouden perustutkinto
merkonomi:
Junkkari Minna
Kahilainen Laura
Lampinen Emmi
Sjögren Iina-Emilia
Tomperi Elisa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
datanomi
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Leskelä Miro

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Hietala Salla

Myynnin ammattitutkinto:
Vesala Julia

Sihteerin ammattitutkinto:
Laitila Salla
Lyytikäinen Sini

Kaukovainion yksikkö
tekniikka

Kone- ja metallialan perustutkinto
kunnossapitoasentaja:
Keränen Toni

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
artesaani
koruala:
Junno Janina

Media-alan perustutkinto
media-assistentti:
Ylitalo Miika

Rakennusalan perustutkinto
talonrakentaja:
Heikkilä Justus
Isola Saku

Kempeleen-Limingan yksikkö
Kempeleen toimipiste

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
kokki:
Rikkinen Pirjo

Logistiikan perustutkinto
autonkuljettaja:
Niemi Teemu
Pirinen Kim
Pulkkinen Tomi
Virkkunen Juho

Logistiikan perustutkinto
linja-autonkuljettaja:
Kantola Jari
Kauppila Jukka
Kropsu Miika
Kuusiluoma Jaana
Ojala Pekka
Suomela Jarmo

Logistiikan perustutkinto
varastonhoitaja:
Nieminen Laura

Logistiikan perustutkinto
yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Hiltunen Janne
Kivelä Antti
Kurkinen Toni
Leppänen Mikael
Luttinen Ville
Niveri Samuli
Oijusluoma Juha-Matti
Pajala Juho
Saarinen Jarno
Sarajärvi Anna
Vanha-aho Jani
Viinikka Benjami

Puutarhatalouden perustutkinto
puutarhuri:
Alasirniö Leena

Floristin ammattitutkinto:
Ilvesluoto Leena
Juurikka Mervi

Kontinkankaan yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
lähihoitaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Mällinen Inka

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
lähihoitaja:
Kanniainen Ella
Kesälä Mervi
Kuusirati Tessa
Länkinen Olli
Märsy Iida
Pennanen Henna
Pihlajamaa Jonna
Pohjola Hanna
Rajala Mari


Pudasjärven yksikkö

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
sähköasentaja:
Räihä Ari 

 

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Ikonen Sami
 Vainikka Markus

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:

Ahola Sampo
 Akce Murat
 Alaraasakka Niko
 Blomstedt Santeri
 Heikkilä Sami
 Iskulehto Joni
 Jaakkola Teemu
 Jussila Matias
 Jussila Ville
 Järvenpää Ville
 Kajula Anniina
 Karppinen Miika
 Karvonen Pauli
 Kyngäs Markus
 Lasanen Matti
 Leinonen Teemu
 Meskus Pietu
 Mäkelä Teemu
 Niemelä Joni
 Niskanen Miika
 Paaso Jesper
 Pitkänen Miikka
 Pitkänen Santeri
 Polojärvi Joni
 Rekilä Saku
 Ronkainen Aleksi
 Sheikho Rizan
 Similä Tommi
 Stenius Jere
 Takalo Olli
 Tauriainen Eetu
 Timonen Sonja
 Toivoniemi Aleksi
 Turunen Kalle
 Törmänen Joona
 Vesala Ville
 Välimaa Ville-Valtteri

 

Autoalan perustutkinto
 autokorinkorjaaja:

Haapala Jim
 Hamiti Masinisa
 Kakko Rami
 Kiljander Jani
 Lammela Joni
 Ollila Rasmus
 Pohjola Johannes
 Siira Sante

 

Autoalan perustutkinto
 automaalari
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kangas Sofia

 

Autoalan perustutkinto
 automaalari:

Huuskonen Janne
 Jakola Jimi
 Juntunen Tomi
 Kamps Jasperi
 Koivisto Iisakki
 Pellikka Joona
 Sivonen Joona
 Tiainen Valtteri
 Valkola Reetta

 

Autoalan perustutkinto
 varaosamyyjä:

Haataja Anssi
 Kynsilehto Iida
 Meriläinen Jenni

 

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja:
Ahola Jessika
 Hallikainen Ella
 Ikonen Ida
 Levä Ronja
 Nyman Nadja
 Pönkkö Mari
 Riipinen Noora
 Rytkönen Sara
 Seluska Noora
 Väisänen Jenna

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Vaaramaa Nea

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Hiltunen Olli
 Karsikas Tuomo
 Kukkonen Johanna
 Laurila Olli
 Pakarinen Lucas
 Savaloja Jesse
 Sikala Niko

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija:

Heikkinen Ella
 Hotti Karita
 Kallio Milla
 Karjalainen Salla-Reetta
 Leskinen Veera
 Niemelä Jenna
 Ojala Anni
 Saloniemi Aleksi

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
 lattianpäällystäjä:

Meriläinen Jukka
 Ropponen Tiina

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
 maalari:

Ervasti Henna
 Heikkala Janika
 Hertteli Lotta
 Hildén Mikko
 Karvo Tomi
 Lohi Joe
 Ruonakangas Sanna
 Sipola Emilia
 Södö Kati
 Yypänaho Sanna

 

Rakennusalan perustutkinto
 maarakentaja:
Heikkinen Janne
 Hiltunen Timo
 Lindunen Andrei
 Pakanen Vladimir
 Pohjoisaho Ari
 Puhakka Ville
 Pöllänen Kristian
 Rautio Janita
 Sillankorva Nico
 Sulonen Mikko
 Tornberg Sami
 Uusitalo Ville
 Väätäjä Iida

 

Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja
 ylioppilas (kolmoistutkinto):
Kyllönen Juho

 

Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Rehu Teemu

 

Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja:

Alikoski Ossi
 Ervasti Eetu
 Haanela Jesse
 Kallio Tomi
 Kangas Jani
 Karvonen Valtteri
 Kivelä Juho
 Kokkoniemi Teemu
 Kynsijärvi Jani
 Lindgren Olli
 Luokkanen Markus
 Pahkala Janne
 Pesonen Lauri
 Puhakka Tomi
 Salin Teemu
 Seppälä Heikki
 Tolvanen Topi
 Vuorma Olli
 Väyrynen Tomi

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Illikainen Niklas

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:

Harju Hermanni
 Hyypiö Juho
 Jaakola Antti
 Jeremejeff Arttu
 Jämsä Otto
 Kaan Jere
 Kaan Jesse
 Kariniemi Aleksi
 Kellokumpu Sami
 Kristo Tomi
 Moilanen Aleksi
 Myllymäki Joel
 Rasmus Eemeli
 Seitsaari Annika
 Suorsa Tapio
 Toivanen Ville
 Vehkaperä Sofia

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Ehovuo Aki
 Eräjoki Juho-Matti
 Halonen Mikko
 Harju Juhana
 Heikkilä Miika
 Holappa Tomi
 Holm Pekka
 Honkanen Antti
 Huttula Aatu
 Juutinen Niko
 Kallio Sampo
 Kaveri Aki
 Keinänen Aleksi
 Koistinen Markus
 Komulainen Panu
 Konttinen Markku
 Korkala Benjamin
 Korkala Sebastian
 Korpela Ari
 Korvala Antero
 Koutaniemi Pasi
 Kylli Joel
 Leppävuori Severi
 Mäkipaaso Sami
 Pahkasalo Jani
 Pakanen Nuutti
 Partanen Akseli
 Peltokangas Ilari
 Piekkola Elias
 Sarlund Valtteri
 Savilaakso Teemu
 Syrjälä Valtteri
 Tahvanainen Jukka
 Talsta Petri
 Tanska Anssi
 Tauriainen Ilari
 Timonen Kai
 Tolonen Jukka
 Tyni Joona
 Vuorela Jan
 Väliheikki Tomi
 Äärelä Oula

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
 sisustaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Moberg Mira

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
 sisustaja:
Bollström Sarita
 Hyrkäs Viivi
 Isojämsä Henna
 Kärkkäinen Janina
 Luokkanen Minttu-Maaria
 Putaala Mia
 Saarela Petra
 Väyrynen Krista

 

Ajoneuvonosturinkuljettajan ammattitutkinto:

Isotalus Henri
 Koutonen Esa

 

Lattianpäällystäjän ammattitutkinto:
Ahola Rami
 Isokangas Toni
 Yildiz Cafer

 

Maarakennusalan ammattitutkinto:

Jänkälä Juha-Matti
 Lämsä Esa
 Turpeinen Hannu

 

 

Kaukovainion yksikkö
 palvelut

 

Elintarvikealan perustutkinto
 elintarvikkeiden valmistaja:

Antintupa Iida
 Eskola Tinja
 Hiltunen Annukka
 Kaarre Jenni
 Karppinen Vilma
 Kekkonen Kiia
 Koivuranta Sanni
 Kovács Aino
 Kylmäoja Sonja
 Lehtelä Jonna
 Oja Toivo
 Raappana Tiina
 Smedlund Riia
 Srichanthuek Kanokwan
 Tolonen Tiia
 Törmänen Lotta
 Väisänen Jonna

 

Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Heikkilä Juuli
 Karjalainen Reetta

 

Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori:

Depner Annika
 Haapalainen Melissa
 Jutila Jemina
 Juutilainen Ida
 Karppinen Kiia
 Kivimäki Erika
 Krylatova Anastasia
 Kultapuro Juulia
 Lehtola Jessica
 Liu Jian
 Mertanen Laura
 Niemelä Caroline
 Niiranen Marjukka
 Nikkinen Teija
 Oikarinen Jonna
 Pakanen Elina
 Penttilä Outi
 Pulkkinen Ulla
 Rusanen Jouni
 Ryyti Enni
 Shevchenko Svitlana
 Tuulas Taija
 Vääräniemi Sara

 

Elintarvikealan perustutkinto
 lihatuotteiden valmistaja:

Pähtilä Matias
 Scarazzato Tobia
 Vesala Eemil

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Klasila Jenni
 Lempeä Vertti
 Manninen Joel
 Tervala Tuomas

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Ahtinen Panu
 Aikio Jouni
 Annala Lauri
 Balk Anu
 Björkbacka Sebastian
 Bobrenko irina
 Faruq Omar
 Heikkinen Aleksi
 Hiltunen Jani
 Hiltunen Millie
 Hiltunen Olli
 Isokoski Antti-Juhani
 Jacklin Wilma
 Kairamo Janina
 Karhu Henrik
 Karhumaa Alisa
 Kemppainen Niko
 Kilpeläinen Säde
 Klemettilä Ilmari
 Kontio Jani
 Korhonen Marko
 Korvala Johanna
 Laukka Niko
 Lindström Severi
 Luttinen Samuli
 Malaniak Nicklas
 Mannermaa Tiia
 Mettovaara Siiri
 Odedeyi Olaoluwa
 Perttunen Iida
 Piirainen-Paananen Pirkko
 Pikulkaw Penkul
 Pyykkö Taru
 Ruonala Tiia
 Räisänen Maria
 Seppänen Anna-Julia
 Shnoro Tero
 Siipola Saara
 Särkelä Jonna
 Tolonen Lasse
 Törmälä Samuel
 Viitajylhä Arttu
 Vähämaa Juho

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija:

Bunjaku Njomza
 Elsinen Outi
 Kestilä Henna
 Kotikangas Elisa
 Kurkela Johanna
 Lipponen Sara
 Matikainen Janette
 Niemelä Hanna
 Paasimaa Jenni
 Pekkala Janina
 Prikhod'ko Karina
 Rajala Suvi
 Rauhala Katri
 Roustamova Oksana
 Sirviö Jenna
 Vanhanen Iida
 Virkki Tiiamari

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 vastaanottovirkailija:
Hartta Anu
 Kehus Reetta
 Lepistö Susanna
 Lukkari Suvi
 Myllylä Pekka
 Pernu Sanni
 Siliämaa Tarja

 

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Alakärppä Ville
 Jauhiainen Miika
 Kangasluoma Tatu
 Klasila Anniina
 Koskelo Johanna
 Kyllönen Teija
 Lammela Miika
 Lukka Julia
 Moilanen Juliana
 Määttä Ella
 Näppä Valtteri
 Ojala Sofia
 Pietilä Aleksi
 Saravesi Konsta
 Soudunsaari Ville
 Särkelä Sanna
 Tupitsa Kia
 Vattula Noora
 Vihelä Eerika
 Vänttilä Kimi
 Vänttilä Noora

 

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi:

Aitta Janne
 Alamäki Milja
 Alioravainen Sampsa
 Belov Konstantin
 Eno Anni
 Eronen Tomi
 Granroth Juhani
 Halla-Aho Katri
 Hankkila Johanna
 Hartikainen Nina
 Hartikka Sara
 Hatula Viivi
 Havukainen Sara
 Heikkinen Jessica
 Hilli Anna-Juulia
 Hirvelä Heini
 Hoikkala Niko
 Holopainen Johanna
 Hourula Nina
 Huotari Noora
 Hyry Eliina
 Hyväri Annukka
 Ikonen Hannele
 Illikainen Joel
 Itkonen Juho
 Juusola Karoliina
 Juutinen Essi
 Jämsä Arttu
 Kaakinen Joni-Markus
 Kaihua Virve
 Kallio Annika
 Karhumaa Karita
 Karhumaa Niina
 Karjalainen Maija
 Karppinen Matti
 Karttunen Teemu
 Karvonen Riku
 Karvonen Susanna
 Kekonen Teemu
 Kela Katja
 Kemiläinen Katri
 Kemppainen Anne
 Keränen Jukka
 Ketola Sami
 Kiiskinen Joel
 Kilponen Waltteri
 Kinnunen Salla
 Kinnunen Tuomas
 Klemettinen Jenni
 Koistinen Markus
 Koivisto Teemu
 Kokkonen Riina
 Kolmonen Jeremias
 Kontiainen Jukka
 Koponen Heidi
 Korhonen Juho
 Korhonen Samuli
 Korkiakoski Alisa
 Korkiakoski Laura
 Korkiakoski Oskari
 Korpikoski Jasmin
 Kortesalmi Jere
 Kosamo Aaro-Artturi
 Koskela Hanna
 Kuisma Ville
 Kulmala Santeri
 Kurunlahti Sauli
 Kuukasjärvi Katja
 Kuusela Anna-Mari
 Kyllönen Jenna
 Kylmäluoma Marjo
 Kääriäinen Tomi
 Laakkonen Elias
 Laakkonen Jonas
 Laatikainen Santeri
 Laitamaa Timo
 Lampinen Emmi
 Lapinkangas Miia-Maaria
 Lehmikangas Niina
 Lehtola Olli
 Lehtola Pirkko
 Lepistö Tarja
 Leskelä Heidi
 Liias Valtteri
 Lohiniva Leevi
 Lukka Melissa
 Luttinen Sara
 Luukkonen Satu
 Lyijynen Vilma
 Manzano Laura
 Martimo Maija
 Mattila Juliana
 Mattila Petteri
 Moilanen Pirjo
 Moilanen Sara
 Narkilahti Jeremias
 Nevalainen Anni
 Niemelä Eveliina
 Nikula Emilia
 Nissi Oona
 Nurmela Henri
 Närhi Heidi
 Ojala Anna
 Okkonen Anu
 Olonen Maria
 Paakkari Tatiana
 Pakanen Eelis
 Paloniemi Samu
 Pekkala Karla
 Pelttari Lauri
 Pesonen Annamari
 Pietilä Minna
 Pihlajaniemi Joonas
 Pinoniemi Matleena
 Pitkänen Katariina
 Pitkänen Virpi
 Puolitaival Mikael
 Puurunen Matti
 Pöyskö Juhana
 Qveflander Roope
 Raappana Kristella
 Rajaniemi Päivi
 Rantala Anne
 Rautio Elina
 Rautio Paula
 Rinnekangas Laura
 Ruokamo Jami
 Räinä Lilja
 Saarni Aleksandra
 Saurio Sini
 Savela Teemu
 Sejdiu Bleona
 Sillanpää Riina
 Simonen Julia
 Sutela Laura
 Säkkinen Aino
 Säkkinen Tiia
 Tahvanainen Eeva-Kaisa
 Taipaleenmäki Tiia
 Tallavaara Hanna
 Tanska Merja
 Tuomela Juuso
 Tyni Jatta
 Törmänen Loviisa
 Uimaniemi Aleksi
 Ukkola Ada
 Valkonen Mervi
 Vanhala Daniel
 Vastola Teija
 Vihelä Alina
 Viitala Ville
 Virkkula Erica
 Virtala Aleksi
 Vähäkuopus Kalle
 Väänänen Sami
 Yli-Suvanto Katri
 Yläoutinen Niina
 Zeqiri Emrije

 

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:

Alahuhta Laura
 Hankala Laura
 Hannula Oona
 Heikkala Iida
 Hyrkäs Emma
 Karesvaara Susanna
 Kouva Aiju
 Kumpulainen Janette
 Nikkinen Elli
 Ronkainen Niina
 Ronkainen Santeri
 Talvensaari Tenho

 

Matkailualan perustutkinto
 matkailuvirkailija:

Holappa Sini
 Huotari Juliaana
 Juvani Antti-Pekka
 Karppinen Ronja
 Karvonen Kiia
 Klemetti Henna
 Komulainen Aleksi
 Näyhä Emmi
 Rantapörhölä Miikka
 Säkkinen Jasmin

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
 datanomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Annunen Juho
 Huovinen Ida
 Mustonen Jani
 Piittisjärvi Veera
 Tuppurainen Vili

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
 datanomi:

Ahonen Juho
 Alamattila Mika
 Boche Dean
 Harvey Anthony
 Helin Juho
 Hietala Veeti
 Holappa Leevi
 Huovinen Mike
 Joki Joonas
 Jouppila Tommy
 Juntunen Juho-Antti
 Kaukko Juho
 Komulainen Tuomas
 Lappalainen Mikko
 Lasaroff Saska
 Lindström Jiri
 Luukkonen Samuli
 Meskus Krista-Caroline
 Mettovaara Aatu
 Mutka Jani
 Määttä Valtteri
 Ojala Oskari
 Otamo Niko
 Parkkinen Riku
 Partanen Eemeli
 Pelkonen Aki
 Piirainen Miikka
 Puhakka Roope
 Rantaniemi Matti
 Ruuska Jesper
 Selmgren Eliel
 Seppälä Jari
 Ålander Juhani

 

Isännöinnin ammattitutkinto:

Hallikainen Maarit
 Hekkala Jari
 Porko Jouni
 Åström Jon

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Alajarva Paula
 Evälä Tiina
 Iso-Möttönen Johannes
 Kekkonen Piia
 Klasila Antti
 Koskinen Elisa
 Kovalainen Heikki
 Oikarinen Kimmo
 Pesonen Katja
 Puttonen Kirsi
 Riikonen Eija
 Salmi Niina
 Sipola Riikka
 Siren Riikka
 Vyyryläinen Ippa
 Öhman Kaisa

 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto:
Amir  Mina
 Fali  Katja
 Finnilä Jenni
 Hyvönen Suvi
 Häyrynen Ella
 Leppälä Meeri
 Mykylä-Ek Niina
 Väätäjä Salla

 

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Fali Milla
 Lebedeva Natalia
 Salmi Henry
 Sevander Tiia
 Valikainen Mervi
 Vänttilä Maija

 

Myynnin ammattitutkinto:

Ahola Hanne-elina
 Alaraasakka Emilia
 Heikkinen Laura
 Hiltunen Jenni
 Karjalainen Katja
 Kerosalo Mika
 Koskela Päivi
 Lapinkangas Tarja
 Niemelä Juho
 Ojalehto Jonna
 Olkoniemi Pauliina
 Palo Anu
 Palomäki Viljami
 Pehkonen Juuso
 Pihlaja Merja
 Rekilä Anna
 Räihä Kati
 Salo Ida
 Salonen Tauno
 Siermala Laura
 Säkkinen Minna
 Taikina-aho Katja
 Vaara Katja
 Valkola-Väisänen Maria
 Vappula Elisa
 Viide Sonja
 Vimpari Pertti

 

Sihteerin ammattitutkinto:

Aspegren Maiju
 Kiiskinen Lilli
 Kokko Johanna
 Korpela Tuula
 Kovalainen Heta
 Kärkkäinen Maarit
 Lappalainen Sonja
 Manninen Tiia
 Mathlin-Torppa Katri
 Mikkelä Katja
 Nasi Maria
 Nikkinen Tarja
 Ojakangas Meri
 Soukka Maria
 Vesa Satu
 Vähäkainu Piia

 

Tarjoilijan ammattitutkinto:

Tiilikainen Heidi

 

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto
 datanomi (AT):
Snellman Harri

 

Yrittäjän ammattitutkinto
Myllylä Anna
 Myllylä Mikko

 

 

Kaukovainion yksikkö
 tekniikka

 

Kaukovainion toimipiste

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto
 kiinteistönhoitaja:

Annala Markku
 Argillander Niskakangas Niko
 Ervasti Ossi
 Honkanen Joni
 Jutila Jari
 Kivilinna Kalle
 Koponen Matti
 Kyllönen Antti
 Lepistö Kai
 Murto Joni
 Mäkeläinen Juuso
 Määttä Sakari
 Nasi Mika
 Nygren Valtteri
 Oksanen Antti
 Pasma Ari
 Pentinsaari Petri
 Pöyhönen Henri
 Saarela Jani
 Sakko Jukka
 Vainionpää Samuli
 Yrttiaho Risto

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneenasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Pakonen Joonas

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneenasentaja:

Haaraniemi Aleksi
 Heinonen Ville
 Hyvärinen Kalle
 Kinnunen Topias
 Laitinen Roope
 Lück Joakim
 Rahko Tommi

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneistaja:

Kaikkonen Sami
 Kallio Lasse
 Karjalainen Virpi
 Kauppinen Juho
 Pirhonen Ville
 Salmela Tiina
 Sumiloff Petri
 Telekäinen Kaisa
 Virsu Jouni
 Väisänen Markku
 Väliaho Mika

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
 koneistaja:

Kaarre Teemu
 Koukkari Teijo
 Määttä Jouni
 Nissi Juuso
 Ollikainen Piia
 Rantakupari Tapio
 Soronen Mika
 Vuoti Janne

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 levyseppähitsaaja:

Cadenius Jesper
 Danladi Habib
 Hahtonen Konsta
 Juntunen Arttu
 Keränen Olli
 Koivukangas Karri
 Laamanen Miro
 Leinonen Antti
 Meriläinen Santeri
 Pitk Margo
 Siira Juho
 Teklay Mussie
 Ämmänpää Topi

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 koruala:

Heikkinen Juha-Matti
 Heikkinen Opri
 Holappa Jenina
 Jämsä Sari
 Kemi Iina
 Kippola Sonja
 Körkkö Julia
 Martin Iida
 Piira Anu
 Pitkänen Annukka
 Posti Laura
 Ruonala Ville
 Saarenpää Jaana
 Säkkinen Milla
 Vähäkangas Anna-Mari
 Väänänen Ksenia

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 puuala:

Karjalainen Kalle
 Karjalainen Mikko
 Latola Taru
 Suortti Milla
 Välimaa Taru

 

Laboratorioalan perustutkinto
 laborantti:
Aroone Ahmed
 Cielavs Markuss
 Corona Pacheco Liliana
 Föhr Tera
 Knihtilä Samuli Petteri
 Liikanen Joonas
 Luosujärvi Matias
 Palosaari Johanna
 Petäjäkangas Aino
 Portti Veera
 Rakel Anton
 Rissanen Saana
 Rytkönen Aatu
 Taipalus Jere

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja:

Husu Johanna
 Jokisalo Jasse
 Kilpelänaho Päivi
 Mettovaara Tuomas
 Niemelä Eemil
 Nikula Joni
 Pelkonen Leo
 Pikkumäki Marko
 Puusaari Teemu
 Sunnari Turkka
 Tiikkaja Daniel
 Törmälä Eetu

 

Puualan perustutkinto
 puuseppä:

Heikkala Ville
 Isokoski Janne
 Kakko Jere
 Mikkonen Juha
 Nykänen Anttu
 Parviainen Sami
 Rajatalo Mika Markus
 Reipakka Minna
 Snåre Joni
 Ylijukuri Minna

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Nättinen Teemu
 Taipale Waltteri

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:

Ahola Antton
 Autioniemi Juuso
 Grönstrand Jesse
 Haakana Janne
 Heinonen Pekka
 Holmi Paulus
 Hurme Nico
 Hyvärinen Milla
 Karppinen Erkki
 Korkala Mikko
 Korpi Samuli
 Kotajärvi Jaakko
 Kreivi Niklas
 Kurtti Sebastian
 Kynkäänniemi Aleksi
 Kämäräinen Lauri
 Lampela Henri
 Lauhikari Antti-Jussi
 Lehto Eemil
 Lomu Henri
 Mettovaara Paulus
 Mettovaara Sami
 Multasuo Toni
 Mustonen Niko
 Myllyneva Eemil
 Nakkula Juuso
 Nissilä Joona
 Nousiainen Kalle
 Pinola Mikko
 Pirkola Veikka
 Posio Janne
 Räihä Niklas
 Saastamoinen Santeri
 Sarajärvi Julius
 Saukkonen Sampo
 Singh Jaswant
 Suorsa Aimo
 Tervonen Jere
 Tikkanen Petteri
 Tillman Kari
 Tuokila Antti-Väinö
 Vanhala Teemu
 Voutilainen Antti
 Vähäkangas Samson
 Välimäki Mikael
 Österberg Joel

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 automaatioasentaja:

Aalto Juho
 Gröhn Pekka
 Kanervo Pekka
 Keränen Ville
 Kivelä Joonatan
 Klaavo Paulus
 Koivula Ari
 Konttinen Anssi
 Kyrönniemi Niklas
 Maksa Jaakko
 Manninen Jenna
 Rantapää Jussi
 Reinikka Tommi
 Seppänen Waltteri
 Takaluhta Atte
 Vornanen Ville
 Väyrynen Rita
 Väänänen Tommy

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Heikkinen Niko
 Hettula Joona
 Holappa Topi
 Holtinkoski Jesse
 Häkli Topias
 Hämäläinen Ville
 Kinnunen Joonatan
 Kokko Jesse
 Korkiakoski Joonas
 Kortetjärvi Eetu
 Kotilainen Mikko
 Kouvala Tomi
 Kämäräinen Juhana
 Lampela Anssi
 Lampela Jukka
 Lampinen Aleksi
 Lyly Miika
 Moilanen Ilkka
 Mäki Aleksi
 Nevalainen Jere
 Nikula Pauli
 Nurminen Jyri
 Puoskari Aki
 Rantakeisu Eeli
 Rautio Juuso
 Riikonen Miko
 Tuohimaa Jeremias
 Yrjänä Patrik

 

Talotekniikan perustutkinto
 ilmanvaihtoasentaja:

Keränen Ilkka
 Kuha Eero
 Liikala Joonas
 Litmanen Olli
 Mehtälä Arttu
 Mustonen Harri
 Qorbani Saman
 Utriainen Niklas

 

Talotekniikan perustutkinto
 putkiasentaja:
Alamäki Linda
 Almahmoud Wael
 Haapalainen Jaakko
 Hahtonen Tuukka
 Herranen Olli
 Hilden Lars-Erik
 Jumisko Veikko
 Jämsä Tatu
 Kela Maria
 Kimpimäki Samuli
 Kivirinta Erik
 Lahtinen Konsta
 Lehto Kosti
 Leinonen Miika
 Lindholm Nikolas
 Luokkanen Eemil
 Lääkkö Eerik
 Majuri Anton
 Marolli Besim
 Naamanka Sakari
 Ollikainen Tuomas
 Ollila Elmeri
 Paakki Ville
 Perätalo Janne
 Pitkänen Joel
 Poukkula Joel
 Puolitaival Daniel
 Rantala Timi
 Saikkonen Petrus
 Sallinen Jukka
 Satomaa Aukusti
 Simi Ville
 Sipikari Ville-Einari
 Sääskilahti Joona
 Sääskilahti Juho
 Tikanoja Kasimir
 Timosaari Tatu
 Torvi Joona
 Veteläinen Antti
 Ylimartimo Juho
 Ämmänpää Eetu

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja:

Ervasti Joni
 Jokela Henkka
 Kaikkonen Samuli
 Komulainen Mika
 Kortetjärvi Henry
 Koski Jesse
 Louhela Niko
 Oinas Ari
 Pham Andy
 Pirttilahti Jari
 Putila Santeri
 Saarela Jarno
 Sarajärvi Samu
 Tähtinen Ville
 Weller Adam
 Väliheikki Petri
 Ylisiurua Niko

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 hyvinvointiteknologia-asentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Paananen Riku
 Rehu Arttu
 Ruokamo Topi
 Uusi-Illikainen Albert

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 hyvinvointiteknologia-asentaja:
Fofonoff Jonne
 Kiuttu Samuli
 Kivipelto Olli
 Koskela Ilpo
 Kukkonen Toni
 Lahtinen Minna
 Liikanen Heli
 Liimatainen Markus
 Manninen Esa
 Mäkelä Mikael
 Prokkola Janne
 Syväniemi Samuel
 Tenhunen Mikko
 Toivola Elias
 Tuomivaara Virpi
 Vanhala Marita
 Väliaho Kai

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 ICT-asentaja:

Hammar Tiia
 Heino Janne
 Honkanen Niko
 Juustila Jiri
 Kaartinen Jere
 Kemppainen Juho
 Korhonen Valtteri
 Leinonen Perttu Ilari
 Millaskangas Henri
 Nurmela Jere
 Oiva Samu
 Pursiainen Mikael
 Setämaa Joni
 Tarkkinen Alex
 Väisänen Jesse
 Yrttiaho Tuomas

 

Kemianteollisuuden erikoisammattitutkinto:
Helin Kristian

 

Kiinteistöpalvelujen erikoisammattitutkinto:
Hauru Satu
 Mattila Irene
 Sarja Marjo
 Tuohimaa Heli

Laitoshuoltajan ammattitutkinto:
Hyvärinen Katri
 Knuuttila Outi
 Paananen Päivi
 Penttilä Tuija
 Sillankorva Virpi

 

Pikisaaren toimipiste

 

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
 media-assistentti:

Hakala Niko
 Komulainen Moona
 Konttinen Teemu
 Kumpumäki Heidi
 Kuziakin Elisey
 Liedes Roni
 Puuri Essi
 Saukko Samu
 Savikoski Anniina
 Seppälä Iida
 Tillman Taru
 Väänänen Aleksi

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 huonekalurestaurointi:
Hevosmaa Maarit
 Korvela Matti
 Kunnas Tapani
 Lumijärvi Ulla
 Miinalainen Marjo
 Nevala Tero
 Saikkonen Piia
 Takalo Hanne
 Tölli Akusti
 Ylitalo Johanna

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 restaurointiala:
Immonen Liisa
 Imppola Ritva
 Ipatti Marko
 Jurvakainen Jani
 Kiviaho Ville
 Korhonen Pekka
 Leipälä Jenni
 Orava Jarmo
 Renko Tuomas
 Saari Maria
 Tapani Elena
 Väänänen Veli-Matti

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 tekstiiliala:

Hirvasniemi Marja
 Holappa Satu
 Karjalainen Pirkko
 Manninen Anna
 Mäläskä Tiia
 Niiranen Sari
 Saarinen Päivi
 Vikström Katariina

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 vaatetusala:

Eirola Jonna
 Hautala Karoliina
 Karhunen Salla
 Krapu Ronja
 Loimulahti Tiina
 Mikkonen Inka
 Riihijärvi Juliaana
 Romppainen Marleena
 Romppainen Suvi-Karoliina
 Tikka Anni
 Uusitalo Eveliina

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
 vaatetusompelija:

Adamsson Jessica
 Honka Hanna
 Immonen Reetta
 Kotila Maiju
 Nousiainen Sandra
 Piri Pinja
 Saijets Maria

 

Kempeleen-Limingan yksikkö

 

Kempeleen toimipiste

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Buller Niina
 Ellilä Waltteri
 Granroth Aleksi
 Heiskari Jaana
 Hilliaho Kaisa
 Hiltunen Jaana
 Hämeenniemi Topi
 Khaowses Napaphat
 Laukka Liisa
 Lautiainen Emma
 Luukinen Noora
 Långström Anton
 Mattila Tommi
 Peltola Anni-Maria
 Ratchanit Khunnapat
 Ronkainen Juhani
 Saastamoinen Noora
 Saukko Pinja
 Tallgren Vaula
 Turunen Anniina

 

Logistiikan perustutkinto
 autonkuljettaja:
Arffman Laura
 Broström Jere
 Eklund Jesse
 Harju Sakari
 Hartikainen Atte
 Huikari William
 Impiö Toni
 Innocent David
 Isopahkala Jesse
 Järvenpää Roope-Eemeli
 Kerkelä Joonas
 Koivukangas Mikael
 Kuotesaho Pyry
 Laurila Riku
 Lehtosaari Sami
 Lepistö Petteri
 Liikanen Toni
 Mankinen Jonathan
 Markuksela Heidi
 Nahari Samuel
 Oikarinen Mikael
 Pallas Topi
 Pernu Tatu
 Pilto Aki
 Saari Ruben
 Saksio Mikael
 Sieppo Jenna
 Tikkanen Aapo
 Tornio Johanna
 Turpeinen Kerttu
 Turpeinen Moona
 Viinikainen Panu
 Yli-Suvanto Juho

 

Logistiikan perustutkinto
 linja-autonkuljettaja:
Aikioniemi Jari
 Kaitera Mika
 Ojala Jaakko
 Putnoki Ronald

Logistiikan perustutkinto
 varastonhoitaja:
Ahmadzi Haroon
 Eklund Marlo
 Flinck Sanna
 Jurvakainen Ari
 Jääskeläinen Miro
 Kleemola Jenna
 Koivula Mika
 Kukkonen Sami
 Lehto Kalle
 Lohi Patrik
 Moilanen Erno
 Neuvonen Tero
 Nieminen
 Näpänkangas Juho
 Palokangas Janne
 Patala Jere
 Poutiainen Sakaria
 Pärssinen Juuso
 Ranttila Jari
 Taipaleenmäki Jussi
 Tornio Ossi
 Vähäjylkkä Jussa
 Väisänen Jonne
 Väänänen Kasperi

 

Logistiikan perustutkinto
 yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Anttila Tuomo
 Auvinen Niko
 Ervasti Juha
 Hautabacka Herman
 Heilala Joona
 Holappa Pasi
 Hämeenkorpi Taija
 Ikonen Janne
 Jokikokko Miika
 Juola Matti
 Juusola Petri
 Kanniainen Aatu
 Karppanen Kristian
 Karvonen Teemu
 Kemppainen Samuel
 Khasilbiev Junus
 Kononen Jone
 Kortesalmi Tatu
 Kärnä Juho
 Lepistö Paul-Eerik
 Luokkanen Niklas
 Luopajärvi Anton
 Myllynen Juhana
 Nikupeteri Teemu
 Nylander Claus
 Ollila Heli
 Palomaa Johannes
 Partanen Jussi
 Pehkonen Sanni
 Pehkonen Santeri
 Pesonen Markus
 Qvick Aki
 Raappana Minna
 Rahko Essi
 Rissanen Miika
 Räätäri Jaakko
 Salminen Valtteri
 Seppälä Simo
 Siekkinen Miika
 Siltakoski Jukka-Pekka
 Timonen Ville
 Turtinen Eerik
 Uhre Harri
 Valkola Riina
 Vattula Harri
 Viljamaa Teemu
 Vähäkuopus Marjut
 Väärälä Riku

 

Puutarhatalouden perustutkinto
 puutarhuri
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Niskanen Milla

 

Puutarhatalouden perustutkinto
 puutarhuri:

Ahola Juho
 Boukhari Zeinab
 Huhtanen Marja-Riitta
 Juvani Kati
 Karjalainen Tiamaria
 Kesti Venla
 Kiljander Hanna
 Kivilompolo Leena
 Kääntä Heidi
 Monteiro Pereira Rafael
 Nevala Laura
 Niemi Marjaana
 Nieminen Leo
 Paakki Maria
 Partala-Monteiro Katariina
 Ritvonen Jenni
 Somero Mia
 Tervola Hanna

 

Floristin ammattitutkinto:

Ammunet Oona
 Autio Anastasia
 Jaakkola Anne
 Jaakkola Sanna
 Kim Hyeeun
 Kotila Krista
 Kurikkala Henna
 Laatikainen Marja

 

Kuljetusalan ammattitutkinto:
Impiö Juha
 Kärnä Juho
 Pitkänen Kari
 Raappana Minna
 Salminen Valtteri
 Viinikanoja Tomi

 

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto:

Alakopsa Reeta
 Ervasti Tuula
 Hiltula Mari
 Isomaa Suvi
 Kenttälä Mika
 Kinnunen Katja
 Klaavo Päivi
 Korhonen Jari
 Lukka Päivi
 Saastamoinen Riitta
 Saastamoinen Ville
 Vartiainen Susanna

 

 

Limingan toimipiste

 

Turvallisuusalan perustutkinto
 turvallisuusvalvoja:

Al-Nazary Atran
 Ansamaa Aleksi
 Ervasti Aleksi
 Guttorm Hans
 Heikkinen Joonas
 Heinänen Isabella
 Holappa Emilia
 Holmi Elias
 Hoppa Aarni
 Ihme Eemeli
 Jaakkola Eemeli
 Jylänki Mikael
 Kuopusjärvi Roope
 Lesonen Atte
 Lithovius Eemeli
 Lukkarila Tino
 Lämpsä Joakim
 Matilainen Ilpo
 Myllymäki Arttu
 Mätäsaho Jeremia
 Mömmö Eetu
 Nurmela Jere
 Parkkinen Jan
 Pelkonen Maija
 Pitkälä Aada
 Putaala Eetu
 Rantahäli Liisa
 Rautio Rita
 Remahl Tiina
 Roininen Tuomas
 Ronkainen Saku
 Santamäki Miina
 Sarajärvi Benjami
 Sippola Julius
 Taipaleenmäki Atte
 Tervo Tuukka
 Toivonen Panu
 Tyni Topias
 Ventelä Tatu
 Viitaniemi Niko
 Vikeväkorva Tiia
 Vuorinen Elisabet
 Väisänen Jenna
 Väyrynen Anu
 Väänänen Eetu

 

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Angeria Ismo
 Halme Juha
 Hannula Mikko
 Hiltunen Matias
 Honkanen Heli
 Iivonen Vesa
 Jaara Sami
 Jauhojärvi Jani
 Järvenpää Jesse
 Korhonen Reijo
 Kotilainen Tuomas
 Linnala Jukka
 Molkojärvi Simo
 Niemi Reijo
 Pekkala Juha
 Peltola Jussi
 Piirainen Kari
 Sukanen Mikko
 Tokkonen Timo
 Tuppurainen Ari
 Turtinen Hilkka

 

Vartijan ammattitutkinto:
Hiltunen Juha
 Juntunen Jenni
 Kallunki Marleena
 Karjalainen Jarkko
 Koskitalo Anne
 Matilainen Ilpo
 Mattila Janne
 Ruotsalainen Margareetta
 Tervonen Henni
 Väyrynen Anu

 

Virastomestarin ammattitutkinto:
Heinonen Alpo
 Seppänen Teemu

 

 

 

Kontinkankaan yksikkö

 

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja
 ylioppilas (kolmoistutkinto):
Hilli Roosa

 

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja:

Anttila Pauliina
 Hautala Silja
 Ketopaikka Janette
 Korhonen Ada
 Kuhalampi Ulla
 Mätäsaho Elina
 Pehkonen Jenni
 Pohjanen Natalia
 Rofail Midiya
 Saarijärvi Katariina
 Sundqvist Janina
 Urpilainen Venla
 Väätänen Jenni
 Yavari Zahra

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetologi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Huttu Tiina
 Isoniemi Tiia
 Meriläinen Iidasofia
 Polojärvi Johanna
 Väyrynen Sofia

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetologi:

Jyrkäs Anu-Liisa
 Karjalainen Petra
 Koskinen Pinja
 Marttila Janette
 Närhi Riikka
 Petäjäjärvi Lea
 Pätsi Sanna
 Ronkainen Jasmin
 Räkköläinen Saana
 Savolainen Yasmin
 Tiermas Katja
 Tuomala Oona

 

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Kivioja Iida
 Kujala Janette
 Leskelä Katariina
 Leskelä Suvi
 Ojala Iida

 

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko:
Aaltokoski Anu
 Anttila Tea
 Katainen Miia-Reetta
 Kinnunen Taru
 Lukkarinen Annamari
 Moilanen Maria
 Roivas Lea
 Saarikoski Selja
 Siironen Anu
 Tauriainen Sanna
 Timonen Sonja
 Vallinaho Päivikki
 Vesterelve Terhi
 Viitanen Pia
 Äijälä Julia

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Hiironen Jere
 Hirviniemi Noora
 Häkki Katriina
 Junttila Anni
 Kinnunen Tinja
 Kumpumäki Jenna
 Lehtola Henna
 Nyman Jonna
 Piispanen Josefiina

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:

Ahola Tiina
 Ahvenniemi Emilia
 Airio Sofia
 Alt Satu
 Annunen Sampo
 Anttila Riku
 Autere Carita
 Blomqvist Kaisa
 Ehovuo Jonna
 Eisavi Nishteman
 Elgbacka Teemu
 Erkkilä Saara
 Ervasti Tapio
 Eskola Jenny
 Haipus Laura
 Halmetoja Miia
 Halonen Kiia
 Halonen Tiia
 Hanni Jenni
 Hanski Elina
 Hanski Katri
 Harju Annemari
 Havana Jutta
 Haverinen Hannele
 Heikkilä Jutta
 Heikkilä Pietari
 Hilliaho Julia
 Hiltula Piritta
 Hintsala Kaisa
 Hintsala Luukas
 Holappa Anita
 Holmi Helmi
 Holmqvist Susanna
 Huovinen Minna
 Häkkinen Inka
 Hänninen Jooa
 Härmä Marja
 Hätälä Anna
 Häyrynen Janina
 Häyrynen Jonne
 Iisakka Jenni
 Ikonen Sarianna
 Ikäläinen Suvi
 Illikainen Anna-Kaisa
 Illikainen Anniina
 Ilola Linnea
 Impola Viljami
 Jokela Jonna
 Juntunen Sami
 Juntunen Sari
 Kaarre Kirsikka
 Kaikkonen Jonna
 Kaikkonen Pauliina
 Kalliokoski Hannele
 Kantola Emilia
 Karjala Mika
 Karjala Tiia-Maaria
 Karjalainen Roosa-Mari
 Kauppila Jari
 Kekkonen Saana
 Kellokoski Annika
 Keränen Elli-Noora
 Keränen Rialiina
 Ketola Jukka
 Kinnunen Anni-Reeta
 Kipinä Alexander
 Kiviharju Wilma
 Kivilompolo Johan
 Kleemola Julia
 Koivisto Milja-Sofia
 Koivula Sanna
 Korkiakoski Johanna
 Korpi Minna
 Korppila Veera
 Korva Sari
 Koskela Maria
 Koski Anna Emilia
 Kraft Emilia
 Kuha Päivi
 Kujala Sanna
 Kujasalo Sonja
 Kukkola Suvi
 Kuorikoski Jani
 Kurtti Sonja
 Kylmänen Henna
 Kämäräinen Mirva
 Laakkonen Hanna
 Lalli Leena
 Laukkanen Tiia
 Lausmaa Jenni
 Lehtikangas Sonja
 Leino Essi
 Leiviskä Jaana
 Lempinen Heli
 Leskelä Päivi
 Lindh Hanna
 Linkolehto Janette
 Linna Tanja
 Lohi Maija-Leena
 Mertaniemi Iiris
 Meya Merveille
 Mursu Satu
 Mylly Jaana
 Myllymäki Katja
 Mäkelä Laura
 Märsynaho Johanna
 Määttä Emilia
 Määttä Sari
 Niemelä Mira
 Niemi Eija
 Nikkinen Jani
 Nikula Elina
 Niskakangas Hilla
 Nousiainen Birgitta
 Nousiainen Sanna
 Nuojua Jani
 Näsänen Annika
 Ojalehto Tarja
 Orava Tuula
 Ortiz Valero Joaquin
 Ovaskainen Ville
 Paakkari Johanna
 Paananen Heini
 Parkkinen Tiina
 Pelkonen Hanna
 Penttilä Joni
 Perätalo Ilari
 Pietilä Milja
 Piispanen Emma
 Piispanen Liisa
 Pikkarainen Fanny
 Pikkusilta Mira
 Pinoniemi Minna
 Pitkänen Sanna
 Poikkimäki Annika
 Posio Marja-Leena
 Pulkkinen Fanni
 Puolakanaho Sari
 Pyykkönen Petra
 Pörhö Jenni
 Raappana Jutta
 Rahko Milla
 Rautio Sanna
 Regina Bettina
 Riekki Eija
 Ronkainen Marie
 Ruonala Susanne
 Ruotsalainen Johanna
 Rämet Veera
 Räty Sanna
 Saarijärvi Noora
 Saariniemi Tero
 Saario Laura
 Salo Raija
 Satomaa Sami
 Schroderus Jenni
 Sepponen Veera
 Seppälä Valtteri
 Setälä Helena
 Simuna Janina
 Sorvoja Emilia
 Soukka Nina
 Suonpää Iina
 Särkelä Tuija
 Sääskilahti Veera
 Söderberg Jenny
 Takarautio Saara
 Talvitie Katimarja
 Tarakkamäki Roosa
 Teppo Inga
 Tervo Jenna
 Tihinen Minna
 Tiikkala Annika
 Tiirola Johanna
 Tikkanen Aleksi
 Tikkanen Helena
 Toljamo Niina
 Tuomas Leena
 Tuovinen Teemu
 Turpeinen Jemina
 Turtinen Pirjo
 Typpö Katja
 Uimonen Jaana
 Wacklin Maria
 Vahtola Inka
 Vappula Heli
 Venetvaara Heli
 Viitala Annamari
 Viuhkola Jari
 Välijärvi Johanna
 Wärme Laura
 Ylipahkala Juulia
 Yrjänä Milka
 Äijälä Jutta-Kaisa

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 perustason ensihoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Kaartinen Anni

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 perustason ensihoitaja:
Kesti Heini
 Lahti Katariina
 Mikkola Matias
 Nevala Lisa
 Ohukainen Miku
 Ojala Karita
 Pulkkinen Jennika
 Riekki Anni
 Romppainen Hannes
 Rytilahti Eveliina
 Vehkalahti Johanna

 

Hierojan ammattitutkinto:

Alatalo Tomi
 Haataja Kristiina
 Hautamäki Soile
 Hänninen Jyrki
 Isojämsä Sami
 Itkonen Mervi
 Juntunen Minna
 Juutinen Outi
 Kultalahti Annika
 Markkila Laura
 Mäkinen Nina
 Pahkala Esa
 Pajula Jari
 Panuma Kyösti
 Taivalkoski Jani

 

Hierojan erikoisammattitutkinto:
Tirkkonen Kari
 Tirkkonen Kirsi

 

Jalkojenhoidon ammattitutkinto:
Ervasti Sari
 Forte Tarja
 Haaranen Leila
 Heikkilä Anne
 Lantto Mari
 Määttä Anni
 Riihijärvi Marita
 Valaja Sanna

 

Kipsausalan ammattitutkinto:
Hemmoranta Jutta
 Seipäjärvi Sonja

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:
Dahlström Virpi
 Fäldt Nina
 Gupta Nupur
 Ikonen Minna
 Juntunen Rauni
 Jutila Kati
 Kangasluoma Päivi
 Korhonen Henna
 Laitala Maire
 Laurila Eija
 Lyytikäinen Maria
 Määttä Merja
 Nauha Katja
 Nguyen Giang
 Niskakangas Heidi
 Paajanen Reetta
 Pinoniemi Mervi
 Räisänen Pirjo
 Singh Kamaldeep
 Tuorila Sanna

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:

Haji Aghazadeh Esmaeil
 Halchuk Tetiana
 Halonen Mari
 Karpinska-Jurczak Katarzyna
 Pirttikoski Johanna
 Pisani Nicholas
 Pitkänen Arja
 Robas Anu
 Rumapea Syaipul Hidayat
 Sarastamo Eija
 Satalahti Miia
 Sirola Anu
 Suorajärvi Melissa
 Terzieva Tanya
 Tuomela Marita

 

Liikunnan ammattitutkinto:
Elovaara Sami

 

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:
Holmström Anne
 Kangas Piritta
 Pirkola Marjut

 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto:

Heikkinen Jaana
 Kärkkäinen Anne
 Lappalainen Riitta
 Mattila Katja
 Petäjäjärvi Tarja
 Ryytty Sanna
 Ukonmaanaho Tuija

 

 

Muhoksen yksikkö

 

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:

Keränen Viljami
 Koivukangas Toni
 Korkala Jesse
 Kukkohovi Jesse
 Kyllinen Niko
 Laurila Topias
 Leinonen Jani
 Leinonen Jesse-Joonas
 Miettunen Jori
 Peltomaa Leevi
 Seppänen Jani
 Taipaleenmäki Juuso
 Valkonen Toni
 Väisänen Janne

 

Autoalan perustutkinto
 pienkonekorjaaja:
Kouva Atte
 Leiviskä Perttu
 Ämmänpää Juho

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Al Azzawi Ali
 Al-Mulla Omar
 Niemi Milla
 Paakki Jenni
 Valkonen Elias

 

Maatalousalan perustutkinto
 eläintenhoitaja:

Haapanen Ronja
 Hilli Siiri
 Karjalainen Soile
 Kilpivaara Riikka
 Kiuru Aapo
 Kurkela Niina
 Luokkanen Alessia
 Mikkonen Salme
 Nikula Essi
 Niskasaari Satu
 Nurro Jenni
 Vihelä Silja

 

Maatalousalan perustutkinto
 maaseutuyrittäjä:

Alajuntti Ilmari
 Huovinen Heli
 Höyhtyä Perttu
 Isola Heikki
 Koivisto Aleksi
 Kurkela Nea
 Linna Eetu
 Louet Topi
 Niemelä Sampo
 Ollakka Santeri
 Pätsi Jani
 Simsek Ronahi
 Suorsa Siiri
 Tauriainen Kai
 Vuorma Katja
 Yliräisänen Juho

 

Metsäalan perustutkinto
 metsäkoneenkuljettaja:

Ahola Jonne
 Aksila Antti
 Alanko Matti
 Arffman Otto
 Huovinen Topi
 Kantola Niko
 Karvonen Tuukka
 Kerkelä Miska
 Keski-Korpi Mikael
 Kinnunen Matias
 Kivenjuuri Topi
 Kuokkanen Valtteri
 Matinolli Riku
 Mäkelä Iikka
 Piirala Juuso
 Pikkarainen Lauri
 Pinoniemi Joona
 Pinoniemi Oskari
 Similä Vilbert
 Säävälä Jan
 Taipaleenmäki Samppa
 Törmänen Niko
 Väänänen Juho

 

Eläintenhoitajan ammattitutkinto:
Rova Pirjo
 Törmänen Riitta

 

 

Pudasjärven yksikkö

 

Hevostalouden perustutkinto
 hevostenhoitaja:
Kiuru Saana
 Soininen Jukka
 Suojärvi Annika

 

Hevostalouden perustutkinto
 ratsastuksenohjaaja:

Tikka Anne

 

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:

Belova Kseniia
 Halonen Janica
 Jaakola Elina

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja:

Liikanen Kalle-Jaakko
 Naumanen Tarita

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:

Tomingas Egne

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Heikkinen Roope
 Hökkä Samuel
 Pernu Samuli
 Ruokangas Henri

 

 

Taivalkosken yksikkö

 

Kaivosalan perustutkinto
 kaivosmies:
Piittinen Markus
 Rääpysjärvi Roni
 Turpeinen Aatu

 

Metsäalan perustutkinto
 metsäkoneenkuljettaja:
Haverinen Tero
 Heikkinen Henri
 Härmä Arttu
 Juntunen Aki
 Karjalainen Aleksi
 Kesti Antton
 Kesti Henrik
 Koivukangas Kari
 Kortetjärvi Joona-Emil
 Korva Jami
 Liikanen Olli-Erik
 Marttila-Tornio Tommi
 Määttä Juho
 Niskala Erkki
 Palojärvi Tapio
 Puolakanaho Joonas
 Puurunen Jussi
 Pätsi Teemu
 Riepula Lauri
 Riihiaho Kasperi
 Säkkinen Lasse
 Tikkanen Toni
 Törmänen Antti
 Viuhkola Iiro

 

Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja:
Aittakumpu Kalle
 Hyrkäs Riina
 Jussila Tomi
 Kukkola Samu
 Niemelä Jussi
 Nylander Niilo

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:

Määttä Jenna

MAINOS

Kommentoi

Etusivulla nyt

Paikallissää

Juttutupa

Päivän tykätyin viesti

Miksi aina puhutaan köyhyydestä.

Hallitusvalittelijat ovat tyytymättömiä omaan elämäänsä samoin kuin ay-valittelijat, jotka avaavat joka päivä ainakin yh... Lue lisää...
miksi aina haukutaan...

Jari ja sarjakuvat

Jari

23.6.
Jari on tauolla. 24.6. - 26.9.

Naapurit

25.9.
;

Uutiset osastoittain

Palvelemme sinua

Asiakaspalvelumme auttaa sinua mielellään Kalevan tilausasioissa ja muissa lukijan palveluissa.

Asiakaspalvelu

(08) 5377 610 (ma-pe 9-16)

www.kaleva.fi/asiakaspalvelu

Kalevan medioilla tavoitat 331 000 lukijaa.

Yrityspalvelut

(08) 5377 180

yrityspalvelut.kaleva.fi


stats-image