Oulun seudun ammattiopisto

Ylioppilaat ja valmistuneet 2016 31.5.2016 9:01
Kaleva

 Haukiputaan yksikkö

 Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:

Honkanen Veetu
 Kinnunen Kris
 Rankinen Jami
 Seppälä Simo

 Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja:

Heinonen Anna
 Hilakivi Maiju
 Jaara Emma
 Koskela Veera
 Laukkanen Annukka
 Marjala Pinja
 Myllyaho Meiju
 Olkoniemi Pauliina
 Palomäki Krista
 Sankala Rebekka
 Vähäsarja Mari
 Vähäsarja Tiia
 Väisänen Lotta
 Ylitalo Julia

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Inkala Anna
 Karjalainen Taru
 Keränen Marika
 Korpela Jami
 Niemelä Sanna
 Pohjosaho Henna
 Ruokamo Rami
 Seppänen Tiia
 Sillanpää Janne
 Soinne Nina
 Toppila Kimmo

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija:

Heikkilä Noora
 Kalliorinne Mira
 Liuska Minna
 Suopanki Tiina
 Tuovinen Ilari
 Vääräniemi Jenni

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
 maalari:

Akujärvi Linda
 Kaikkonen Emma
 Kyrönniemi Sonja
 Mustakangas Milka
 Oinonen Josefina
 Romppainen Julianna

 

Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja:

Lehmikangas Toni
 Savela Ville-Markus

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Lakkinen Teppo

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:

Hartikka Konsta
 Heikkinen Juho-Ville
 Hemmilä Niko
 Hoikkaniemi Konsta
 Jokela Eerik
 Jämsä Ville
 Kippola Valtteri
 Mahlakaarto Veera
 Mertaniemi Petri
 Niemelä Teemu
 Paso Miika
 Pinola Eemeli
 Toppinen Mikael
 Turunen Joni
 Veijola Samuli

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Ahonen Santeri
 Grekelä Mika
 Honkala Sami
 Kaattari Kalle
 Karhu Joona
 Karttunen Valtteri
 Kauppila Kalle
 Lehtisaari Jere
 Leinonen Johannes
 Littow Jaakko
 Lääperi Konsta
 Mattila Jonne
 Meriläinen Kimmo
 Mujunen Petri
 Ojala Tommi
 Pakanen Jani
 Pesola Matias
 Pitsinki Lauri
 Posio Arttu
 Puitti Pavel
 Sassi-Päkkilä Heikki
 Siltakoski Ville
 Similä Petrus
 Sipola Sami
 Tervola Juho
 Tuomela Mikael
 Vengasaho Samuli
 Vesa Kasperi
 Vesala Arttu
 Vähäkuopus Petri

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
 sisustaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Karhumaa Jutta
 Rehu Heidi
 Saukko Dina
 Seppälä Sari

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
 sisustaja:

Jeronen Johanna
 Marin Linda
 Pikkarainen Jenni

 

 

Kaukovainion yksikkö
 liiketalous

 

Kansainvälinen liiketalouden perustutkinto
 merkonomi:
Helin Mika
 Huuki Joonatan
 Häyrynen Ville
 Järvelä Ronja
 Kaakinen Johannes
 Kamsula Erika
 Karjalainen Aino
 Keränen Julia
 Kotka Miikka
 Kyrönniemi Ville
 Käsmä Aleksi
 Laivamaa Janika
 Meriläinen Jarkko
 Parviainen Oskari
 Riekki Miska
 Tuomi Elisa
 Yanovskaya Anastasiia

 

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Aatsinki Mikko
 Auno Markus
 Haukipuro Anton
 Jurmu Atte
 Kervinen Samu
 Korkala Iida
 Kärkimaa Tuomas
 Lehto Inka
 Leinonen Maria
 Limingoja Roosa-Maaria
 Lumiaho Pirita
 Ojala Silja
 Pudas Suvi
 Puhakka Soile
 Rautio Hanna
 Ylikoski Siiri

 

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi:

Alakärppä Aadolf
 Alaye Janna
 Heikkinen Ida-Sofia
 Hietala Joona
 Hiltunen Venla
 Holappa Noora
 Hämäläinen Jenna
 Ikonen Marie
 Immonen Anne
 Iso-Kamula Veikko
 Junno Jenna
 Jurvelin Veera
 Kaartinen Konsta
 Kallio-Kokko Tuukka
 Karvonen Jonna
 Kellokoski Marjut
 Kesti Sanna
 Keto Nelli
 Korkala Riku
 Korkiakoski Niina
 Kotila Iida Justiina Eveliina
 Kuitula Salla
 Kylmäluoma Eetu
 Kälkäjä Aleksi
 Laakso Sanni
 Lehto Markus
 Lehtola Linda
 Lehtonen Jonna
 Leskinen Arttu
 Lukka Iina
 Markus Otto
 Miettinen Tiia
 Moilanen Matilda
 Myllykangas Mika
 Niemelä Alma
 Niemelä Linnea
 Näyhä Juho
 Orajärvi Kerttu
 Pantsar Annika
 Petäjäkangas Tomi
 Rantala Tessa
 Rautio Jenna
 Remes Minttu
 Saarikoski Salla
 Saarni Jenny
 Sarasoja Oliver
 Sassi Laura
 Seppälä Mirja
 Stolt Rene
 Suopajärvi Anna-Sofia
 Taskila Henrik
 Taskila Roni
 Turpeenniemi Santeri
 Vanhala Antton
 Vanhala Jenna
 Vanhala Lyydia
 Viinikka Saana
 Virpi Joona
 Virpi Juhana
 Visuri Tommi

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
 datanomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Lämsä Juulia

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
 datanomi:

Blomster Konsta
 Hietala Leevi
 Huotari Veera
 Karjalainen Jaakko
 Kellolampi Joona
 Kulha Jarkko
 Lampela Miikka
 Lauronen Antti
 Manninen Hannu
 Mikkilä Henri
 Määttä Paul
 Niskanen Jyri
 Oja Onni
 Okkonen Sofia
 Pekkala Paavo
 Peteri Miika
 Puirava Johanna
 Rautiainen Ville
 Rautio Roosa
 Ruotsalainen Valtteri
 Tuhkanen Janne
 Velikainen Artem

 

 

Kaukovainion yksikkö
 tekniikka

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneenasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Konttila Joonas

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneenasentaja:

Annola Akseli
 Eskola Mikael
 Kehus Johannes
 Keränen Jani
 Koivuniemi Matias
 Koskimäki Ilari
 Kumpulainen Sami
 Mikkonen Jere
 Purkunen Riku
 Väliaho Aleksi

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneistaja:
Haataja Santeri
 Leskinen Pietu
 Sassi Jeremias
 Tuomaala Markus
 Vesa Sami

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
 levyseppähitsaaja:

Barinov Roman
 Erkkilä Eemeli
 Illikainen Teemu
 Metso Joni
 Paananen Lauri
 Parkkinen Riku
 Pietikäinen Riku
 Polo Ville
 Siitari Teemu

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 puuala:

Arffman Antti
 Haapola Mikael

 

Laboratorioalan perustutkinto
 laborantti
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Gusseva Sandra
 Hekkala Lotta

 

Laboratorioalan perustutkinto
 laborantti:
Hentilä Iida
 Hentilä Saara
 Henttunen Jenna
 Karjalainen Lili
 Mansolahti Hannes
 Niemelä Kamilla
 Niemi Jonna Emilia
 Nikula Aleksanteri
 Ruotsalainen Sonja
 Sarajärvi Noora
 Vähäkuopus Teija

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kaarteenaho Kim
 Koskela Elias

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja:

Huhtala Anssi
 Kallinen Veikko
 Kammonen Markus
 Kananen Roosaliina
 Korento Valtteri
 Oikarinen Patrik
 Sillanpää Noora
 Tanskanen Heidi
 Tikkanen Eetu
 Ängeslevä Petri

 

Puualan perustutkinto
 puuseppä:

Haapala Tuuli
 Jarva Sami
 Kostiander Pasi Mikael
 Kupsala Oskari
 Leinonen Tomi
 Toppila Samuli

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Heikkilä Joona
 Hilliaho Joonas
 Illikainen Paulus
 Kreivi Valtteri
 Paananen Juho

 

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:

Ahola Hans-Emil
 Heikkinen Patrik
 Hintikka Aapo
 Härkönen Santeri
 Härmä Petri
 Ilola Iiro
 Järvenpää Aleksi
 Kaikkonen Jonne
 Kalliokoski Mikael
 Karttunen Joona
 Karttunen Klaus
 Korkala Markus
 Koskelo Topias
 Kynkäänniemi Mikko
 Laatikainen Henri
 Lahtinen Joona
 Lehtola Jonas
 Lukka Elia
 Lumijärvi Konsta
 Luokkanen Joel-Peetter
 Luokkanen Topias
 Mikkonen Niko
 Mustonen Heikki
 Mäntyniemi Jere
 Määttä Matti
 Nevala Eemeli
 Niemelä Mikael
 Nissilä Tuomo
 Nordman Joni
 Ojala Eemil
 Pakarinen Jaakko
 Peteri Markus
 Petäjäjärvi Niko
 Rasmus Joni
 Rautio Jaakko
 Rehu Santtu
 Räsänen Juho
 Sarajärvi Saku
 Simonen Lauri
 Sorvoja Jukka
 Tajakka Aleksi
 Utriainen Tuomas
 Virpi Antti

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 automaatioasentaja:

Ahola Kasperi
 Haipus Joonas
 Hautamäki Atte
 Jussinniemi Aleksi
 Kemppainen Panu
 Kivistö Jarkko
 Koskela Timo
 Kurttila Matti
 Lukka Aleksi
 Mäkeläinen Aleksi
 Määttä Samuli
 Nylund Sami
 Rissanen Paavo
 Siira Juho
 Tonteri Olli
 Vanttaja Juho

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Kinnunen Niko
 Kopakka Matias
 Miettunen Teemu
 Silvén Konsta
 Ylimartimo Joona

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Heikkinen Valtteri
 Heinonen Jere
 Hiltunen Aatu
 Huovinen Niko
 Impiö Aleksi
 Kaijanen Pauli
 Keskitalo Sami
 Koivukangas Juho
 Kokkonen Samu
 Kortelainen Riku
 Lackman Jere
 Laurila Juho
 Leskelä Oskari
 Maaninka Jukka
 Mettovaara Johannes
 Mikkonen Valtteri
 Määttä Riku
 Ohtamaa Aleksi
 Palomaa Jonathan
 Pitkälä Reima
 Puoskari Ville
 Rantakeisu Joel
 Saapunki Reetta
 Siltakoski Jere
 Sirviö Juho-Matti
 Takalahti Eetu
 Vappula Amalia

 

Talotekniikan perustutkinto
 ilmanvaihtoasentaja:

Ervasti Hannes
 Iskulehto Rami-Pekka
 Korkala Niko
 Lahti Veikko
 Lukka Miikka
 Lämsä Juho
 Nevalainen Joonas
 Nylander Juho
 Ruonala Eetu
 Siltakoski Pekka
 Tervonen Saku
 Väisänen Sasu

 

Talotekniikan perustutkinto
 putkiasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Nukari Annika
 Sutelainen Mikko

 

Talotekniikan perustutkinto
 putkiasentaja:
Alakärppä Jaani
 Alanko Mikko
 Fält Jonne
 Harju Lauri
 Hartikainen Emmi
 Hartikka Atte
 Heikkilä Konsta
 Heiskanen Antti-Pekka
 Hellén Tuukka
 Hietala Jere
 Honkanen Mikko
 Härmä Simo
 Isohätälä Aki
 Jokitalo Elias
 Karjalainen Antti
 Karvonen Joni
 Katiska Niilo
 Lahtinen Jaakko
 Lapinoja Lauri
 Lasanen Aleksi
 Lohvansuu Niklas
 Määttä Arttu
 Nauha Arttu
 Nauha Perttu
 Nikkanen Jaakko
 Palomaa Anton
 Pihlaja Valtteri
 Pulkkinen Juho
 Puolitaival Olli-Eerik
 Sippola Eemeli
 Siurua Sami
 Vähäsöyrinki Arttu
 Väänänen Jaakko

 

 

Kempeleen-Limingan yksikkö

 

Kempeleen toimipiste

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Klaavuniemi Sonja
 Luhtavaara Jalmari

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Aho Ami
 Hopeanaula Iida
 Huovinen Raisa
 Keränen Camilla
 Kinnunen Santeri
 Kiviniemi Oona
 Korhonen Emilia
 Kytökangas Henrik
 Laitinen Vilma
 Lappalainen Tino
 Liljeberg Arttu
 Luukinen Essi
 Lämpsä Sanna-Kaisa
 Nylund Janina
 Palosaari Elina
 Pulkkinen Kasperi
 Raappana Taija
 Saarenpää Teemu
 Suorsa Joonas
 Suutari Leena
 Terho Niko

 

Logistiikan perustutkinto
 autonkuljettaja:
Barnes Niko
 Hyrynkangas Juha
 Kahelin Saku
 Kangas Aki
 Ojalehto Anssi
 Pälvilä Taina
 Siekkinen Joona
 Soini Patrik
 Suopanki Ulti-Andreas
 Tihinen Essi
 Turtio Eemil

 

Logistiikan perustutkinto
 lentoasemahuoltaja:
Hintsala Olli
 Holappa Aino
 Ilmarinen Olli
 Jääskö Jyri
 Koskela Joni
 Kotisaari Sami
 Laurila Samuel
 Littow Jalmari
 Niemelä Katja
 Nissilä Johannes
 Parkkila Riku
 Pasma Väinö
 Tuukkanen Julia
 Wegelius Jimi
 Vesa Ville

Logistiikan perustutkinto
 yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Adamenko Alexander
 Ahola Harri
 Arola Juha
 Auranen Jessica
 Björkman Timo
 Ekdahl Eetu
 Hekkala Jani
 Helin Henri
 Henttonen Samuli
 Holtinkoski Jimi
 Huumonen Robin
 Hyypiö Juuso
 Jakola Jesse
 Jokikokko Joonas
 Juutinen Samuli
 Kaisto Tero
 Karvonen Jere
 Kinnunen Petri
 Kiviharju Aaro
 Korkala Henri
 Kova Samuel
 Lahdenperä Roosa
 Leinonen Konsta
 Leinonen Riku
 Lepinsalo Tuukka
 Liukko Jeremias
 Lyttinen Marko
 Mattila Tea
 Meriläinen Riku
 Myllynen Klaus
 Myllynen Topias
 Mäki-Tammela Juho
 Määttä Joni
 Määttä Konsta
 Niiranen Tommi
 Paajanen Santeri
 Pajala Jeremias
 Parantainen Noora
 Pasanen Petrus
 Pirnes Jesse
 Pukki Arttu
 Puoskari Harri
 Rautio Severi
 Rinne Sakari
 Ronkainen Juhana
 Rusanen Tommi
 Rääpysjärvi Suvi
 Salmela Arttu
 Sutela Iiro
 Suutari Kaisa
 Suutari Mauno
 Suvanto Juha
 Teräs Jesse
 Tiirola Henrik
 Tähtinen Miika
 Valtakorpi Waltteri
 Viinikka Jori
 Viitaluoma Matti
 Vähäsöyrinki Emma

 

Puutarhatalouden perustutkinto
 puutarhuri:

Hiltunen Jukka
 Impola Tomi
 Jääskelä Meeri
 Kiljander Ville
 Koskitalo Anna
 Pelo Adalmiina
 Salomaa Johanna
 Skarp Henna
 Toivanen Heidi

 

Teknisen suunnittelun perustutkinto
 suunnitteluassistentti:

Karppanen Timo
 Korhonen Annika
 Leskelä Inka
 Morko Ossi
 Sarajärvi Aleksi
 Vesa Antti

 

Limingan toimipiste

 

Turvallisuusalan perustutkinto
 turvallisuusvalvoja:

Anttila Alina
 Auvinen Antti
 Eklund Jessica
 Illikainen Teemu
 Impola Aleksi
 Junttila Santeri
 Jussila Jere
 Järvenpää Jesse
 Kananen Tilta
 Karjalainen Arttu
 Karttunen Niko
 Kinnunen Lars
 Kokkonen Salla-Mari
 Korhonen Heta
 Lamberg Toni
 Luokkanen Joonas
 Lyöri Tiia
 Manninen Kalle
 Mikkola Henna
 Murzin Aleksandr
 Mäki Minna
 Määttä Joona
 Niemelä Jeremias
 Niemi Niko
 Nurmela Janni
 Ojala Salla
 Paasimaa Katri
 Pajunen Aleksin
 Pietiläinen Neea
 Pokka Laura
 Posio Jarkko
 Puolakka Mikko
 Pölkki Lina
 Ruokolainen Joonas
 Röntynen Aatu
 Sallanko Aino
 Salonen Teemu
 Tiiro Matias
 Tikka Antti
 Timonen Joonas
 Tolonen Samuel
 Tuomiranta Alisa
 Tölli Samuel
 Virkkala Anton
 Väyrynen Aleksi

 

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Juustila Jani

 

Vartijan ammattitutkinto:
Ahtiainen Riitta
 Hiltunen Aki

 

 

Kontinkankaan yksikkö

 

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko
 ylioppilas (kolmoistutkinto):

Räinä Elina

 

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Yrttiaho Katariina

 

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko:
Ahola Annukka
 Annola Ulriikka Anna Aurora
 Heikonen Krista
 Kalaoja Taru
 Karvonen Laura
 Kokko Päivi
 Lehtinen Sini
 Lindberg Samuli
 Mehtälä Marianna
 Myllymäki Jenni
 Mölsä Nina
 Pikkarainen Heli
 Pohjalainen Maiju
 Saarinen Rosanna
 Sainio Jenni
 Savilakso Pasi Henrik
 Taipaleenmäki Marjo

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Ahola Rebekka
 Greus Katri
 Kants Sanna
 Kauppi Lotta
 Lomu Hilla
 Mäkisalo Heidi
 Määttä Julia
 Roivainen Maria
 Ruokojärvi Roni
 Savolainen Anna
 Ylimartimo Iida

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:

Culaj Mirsad
 Gallenius Riina
 Hakonen Nina
 Hand Johanna
 Hankala Inka
 Heikkala Sara
 Helin Minttu
 Hiltunen Sonja
 Huotari Aada-Maaria
 Isola Adeliina
 Joentakanen Laura
 Jussila Sonja
 Juutinen Noora
 Karhumaa Iida
 Karjalainen Hanna
 Karsikas Elisa
 Kivilahti Marika
 Klasila Katri
 Koistinaho Maria
 Koivukangas Sini
 Komminaho Kati
 Komulainen Essi
 Korkiakoski Anna
 Kukkola Salla
 Laakkonen Emilia
 Lehtola Katri
 Leppänen Karoliina
 Lippo Ada
 Lukka Jasmin
 Luokkanen Anniina
 Lämsä Neea
 Maaninka Annukka
 Marttila Meiju
 Mattila Noora
 Musta Sara
 Mäkelä Reetta
 Mäkinen Meri-Tuuli
 Nevanperä Nina
 Niskala Mirka
 Oja Ilona
 Ollila Kristiina
 Paakki Meri
 Pakanen Sara
 Peltoniemi Anna-Emilia
 Perälä Emma
 Pitkälä Fanny-Maria
 Pitkänen Inka
 Pitkänen Sara
 Pudas Eveliina
 Pudas Linnea
 Pulkkanen Saana
 Puurunen Marika
 Rantakari Aino
 Rehu Iina
 Reipakka Johanna
 Ruha Sonja
 Ruonala Emilia
 Ruonala Emma
 Saarenpää Riikka
 Sangi Hanna
 Saukko Alina
 Siira Johanna
 Similä Ira
 Sirviö Emmi
 Sule Alina
 Suorsa Iina
 Tervaniemi Hannele
 Toivanen Henna
 Toppila Orvokki
 Tuohimaa Julienna
 Turunen Talvikki
 Viitala Pauliina
 Väisänen Moona
 Vänttilä Katarina
 Ylitalo Vilma
 Ämmänpää Ella
 Ämmänpää Ella-Priitta

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:

Pesonen Pirjo

 

 

Muhoksen yksikkö

 

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:

Aitta Mika
 Anttila Jaakko
 Kaarre Oskari
 Kalaoja Antti
 Kauppinen Mikko
 Kinnunen Kiia
 Koistinen Matias
 Koponen Eetu
 Kusmin Miika
 Laine Patrik
 Leinonen Kasperi
 Leponen Juuso
 Lydman Henri
 Meriläinen Mikko
 Ojakangas Joona
 Pihlajamäki Tomi
 Ronkainen Petteri
 Valtanen Riku

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Kankainen Anssi
 Kauppi Ville
 Kauppila Susanne
 Keränen Henri
 Laurila Jonna
 Lyttinen Janne
 Marjakangas Suvi
 Moilanen Sirpa
 Mononen Janne

 

Maatalousalan perustutkinto
 eläintenhoitaja:

Anisimaa Satu
 Gokkoeva Anna
 Merkkiniemi Marleena
 Savela Sonja
 Sundman Jenna
 Turunen Oona
 Tyni Anne
 Ylimartimo Jonna

 

Maatalousalan perustutkinto
 maaseutuyrittäjä:

Eskola Erika
 Eskola Jaakko
 Heikkinen Julius
 Kalamäki Roosa
 Kuoppala Valtteri
 Kusmin Jere
 Kälkäinen Bertta
 Lotvonen Jesse
 Makkonen Marjo
 Mikkonen Tarja
 Moisanen Santeri
 Määttä Janne
 Niemelä Tatu
 Pirkola Juho
 Saarikoski Anri
 Sipola Tuomas
 Turpeinen Anni
 Verkhoglyad Dima
 Vähäsöyrinki Elias

 

Metsäalan perustutkinto
 metsäenergian tuottaja:

Erkkilä Matti
 Halonen Henri
 Hiltunen Janne
 Kavaluus Hannu
 Kesti Olli
 Kreivi Juhana
 Mäkelä Juho
 Pääkkö Antti
 Sipola Kai
 Uusitalo Juuso

 

 

Myllytullin-Pikisaaren yksikkö

 

Myllytullin toimipiste

 

Elintarvikealan perustutkinto
 elintarvikkeiden valmistaja:

Eskola Inka
 Kivelä Eerika
 Koivukangas Iina
 Kosamo Annukka
 Mattila Sofia
 Virpi Eerika

 

Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori
 ylioppilas (kolmoistutkinto):

Väyrynen Marjut

 

Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori:

Anttila Anu
 Karanta Sonja
 Nikula Suvi
 Niskanen Jasmin
 Nissilä Lauriina
 Saarijärvi Hannamari
 Tasala Liisa
 Tienvieri Niina
 Tolonen Veera

 

Elintarvikealan perustutkinto
 lihatuotteiden valmistaja:

Haaraniemi Reeta
 Isola Jukka-Pekka
 Jokikokko Tuomas
 Koivisto Linnea

 

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Lantto Jasmin
 Olamba N'djeka Stella
 Väliheikki Petra

 

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja:

Kailasuo Emilia
 Karinen Siiri
 Korpi Essi
 Lappalainen Mila
 Palo Anu

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Loukkola Ilkka
 Niskanen Oskari
 Piltonen Emilia
 Pääskynen Sonja
 Solaranta Noora

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Ahlgren Saara
 Hakkarainen Janika
 Hanhela Sampsa
 Honkakoski Teresa
 Hyötylä Samuli
 Issakainen Arttu
 Järvelin Inka
 Kanbari Ismail
 Kelloniemi Miia
 Kivimäki Erika
 Kukkonen Iisa
 Kukkonen Jenna
 Leiviskä Miika
 Malo Anniina
 Mannila Katariina
 Myntti Roosa
 Niemi Kristian
 Niemi Laura
 Niskala Anni
 Olsen Jonatan
 Pesola Tatu
 Phetjiearanai Phuttipong
 Rantala Minna
 Ronkainen Janne
 Ruokojärvi Jami
 Räinä Lilja
 Sarlin Jatta
 Simontaival Milla
 Taipale Jani

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija:

Hilli Tanja
 Holappa Marika
 Huoponen Tiia
 Kaakkuriniemi Essi
 Kukkohovi Roosa
 Luukkonen Janina
 Lämsä Katri
 Tiri Henna
 Tyni Henna

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetologi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Sironen Stella

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetologi:
Hilli Janika
 Kauttio Satu
 Keisu Essi
 Lesonen Emilia
 Makkonen Ronja
 Mattila Silja
 Mehtälä Niina
 Rainola Juulia
 Rautio Tiina
 Ronkainen Annuli
 Saastamoinen Riikka
 Savolainen Johanna
 Vento Mira

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja
 ylioppilas (kolmoistutkinto):
Väyrynen Heidi

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Laurila Elise
 Posti Riina

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:
Alatalo Sanni
 Autio Tiina
 Kazemi Delaram
 Ketola Silja-Maria
 Kokhanskaya Anastasia
 Lampela Henri

 

Matkailualan perustutkinto
 matkailuvirkailija:

Alatalo Ida
 Elsinen Outi
 Haikara Annariikka
 Heiskari Jutta
 Junnonaho Veera
 Juutinen Tiia
 Kolkka Annika
 Korkiakoski Ella-Maria
 Talvensaari Marjo
 Teeriaho Outi
 Viitala Iida
 Väänänen Oona
 Ålander Riikka

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja
:

Amiri Omar
 Iivarinen Nico
 Kankaanpää Markus
 Kämäräinen Joonas
 Polojärvi Matti
 Savilaakso Jani
 Silander Semi
 Timlin Lauri
 Vuokila Johan
 Zaya Sevaan Admoun

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 ICT-asentaja
:
Aalto Eero
 Al Batash Saif
 Hietanen Sammu
 Hongisto Iiro
 Kaurala Jaakko
 Kononen Jetro
 Kuisma Aleksi
 Lesonen Olli
 Nevakivi Antti
 Pekkarinen Kasper
 Pellikka Eetu
 Petäjäjärvi Aki
 Pikkuaho Lasse
 Pirilä Tomi
 Porko Juho
 Senkin Niko
 Taam Tauno
 Toivoniemi Joonas
 Tuomaala Olli-Pekka
 Wiljanen Jani

 

 

Pikisaaren toimipiste


Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
 media-assistentti
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Jylhänniska Krista

 

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
 media-assistentti:

Alajoutsijärvi Sonja
 Kauppi Elina
 Saastamoinen Maria
 Ström Camilla
 Särkelä Elina

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 tekstiiliala:
Blomster Ronja
 Hankkila Julia
 Heino Sanna Maarit

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 vaatetusala:

Ahola Kerttu
 Berg Sonja
 Häyrynen-Nikola Taina
 Kääriäinen Mira
 Niskasaari Petra
 Nousiainen Meri
 Pekkala Marika
 Rantasuomela Anna-Kreeta
 Rimpeläinen Kaija
 Romppainen Nella
 Saari Olivia
 Salmela Anna
 Sieppi Sini
 Ukkola Sanni

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
 vaatetusompelija:

Koskenkangas Anna
 Lehtola Eveliina
 Pinoniemi Sonja-Riitta
 Siltavirta Tytti
 Toivari Milla

 

 

Pudasjärven yksikkö

 

Hevostalouden perustutkinto
 hevostenhoitaja:
Ekholm Katariina
 Ervasti Soile
 Mutanen Meelika
 Rauhala Essi
 Rauhala Sini
 Salmela Hanne
 Sandberg Tytti
 Tapani Elena

 

Hevostalouden perustutkinto
 ratsastuksenohjaaja:

Mahlakaarto Viivi
 Peltola Maija

 

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:

Pintamo-Kenttälä Annika
 Särkelä Ulla-Aliina

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja:

Sarajärvi Pauli

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:

Huhta Vesa
 Jokela Tuula
 Laurila Sanna
 Mertala Juha
 Sarajärvi Marketta

 

Taivalkosken yksikkö

 

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija:

Buller Kirsi
 Kyllönen Sofia
 Luukkonen Elina
 Parkkinen Nea
 Pyykkönen Laura
 Rinnemaa Jenna
 Takkinen Jenna

 

Metsäalan perustutkinto
 metsäkoneenkuljettaja:

Ingalsuo Janne
 Jaakola Jouko
 Juurikka Mikko
 Karjalainen Teppo
 Karlbom Janne
 Karppinen Arttu
 Keränen Ari
 Kirjava Mauno
 Kurtti Aki
 Malassagne Maximilien
 Mettovaara Johannes
 Mikkola Manne
 Nevala Mikko
 Niemelä Elias
 Rantahäli Raimo
 Riekki Matias
 Riepula Paula
 Seppänen Timo
 Siltakoski Tiina
 Taivalkoski Matti
 Tyni Miika
 Ylitalo Juuso

 

Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja:
Nissinen Juha
 Taivalkoski Johannes

MAINOS

Kommentoi

Kaikille valmistuneille.
Toivotaan että ovat kasvaneet opiskelun myötä.
On aloja joissa empatia on tärkeä.
Ja alan valinta oli se oikea.

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Onnittelut Katrille ja kaikille valmistuneille! Toivottavasti töitä järjestyy.

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Miksi OSAO on jättänyt nimet niiltä julkaisematta, jotka ovat valmistuneet etuajassa kevään aikana? Aiheuttanut mielipahaa uusien ammattilaisten joukossa. Juhlia juhlivat kuitenkin nyt 3.6., kuten muutkin.

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Onnea kaikille ja erityisesti kaksois- ja kolmoistutkinnon suorittaneille! Hieno saavutus!

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Uutisvirta

59
JHL julisti ylityö- ja vuoronvaihtokiellon – "Olemme valmiita laajentamaan työtaistelutoimia, jos hallitus ei peräänny"
53
Oulun Allas Sea Poolin suunnitelmat ovat valmiit – Kiikeliin rakennetaan kolme allasta, kaksi saunaa ja erillinen ravintolarakennus
40
Työttömyysaste laski Pohjois-Pohjanmaalla alle 10 prosentin – edellisen kerran sama tilanne vuonna 2012
36
Oulun kaupungille 18,2 miljoonan potti Technopoliksen osakekaupasta – vähentää lainatarvetta
30
Oulun Allas Sea Pool innostaa ja huolettaa – suunnitelmia esiteltiin tiistaina Pakkalan salissa
19
OP aloittaa massiiviset yt-neuvottelut keskuskonsernissaan – neuvottelut eivät koske OP-ryhmän osuuspankkeja
16
Oulun keskustan joulutorikokonaisuus levittäytyy Rotuaarilta kesäkadulle – myyjiä haetaan jo

Etusivulla nyt

Paikallissää

Juttutupa

Kuumin keskustelu nyt

Sinisilmäinen Suomi ja tonnttikaupat

165 viestiä | Lue keskustelu

Päivän tykätyin viesti

Venäläisiä syrjitään Suomessa.

Kaksoiskansalainen ei pääse venäjällä armeijan palvelukseen, korkeimpiin virkoihin eikä muuallakaan, paitsi suomessa täm... Lue lisää...
veteraanin jälkeläin...

Jari ja sarjakuvat

Jari

23.6.
Jari on tauolla. 24.6. - 26.9.

Naapurit

25.9.
;

Uutiset osastoittain

Palvelemme sinua

Asiakaspalvelumme auttaa sinua mielellään Kalevan tilausasioissa ja muissa lukijan palveluissa.

Asiakaspalvelu

(08) 5377 610 (ma-pe 9-16)

www.kaleva.fi/asiakaspalvelu

Kalevan medioilla tavoitat 331 000 lukijaa.

Yrityspalvelut

(08) 5377 180

yrityspalvelut.kaleva.fi


stats-image