Ylioppilaat ja valmistuneet 2013

Lapin ammattiopisto

Ylioppilaat ja valmistuneet 2013 30.5.2013 11:05 | Päivitetty 11.6.2013 14:14
Kaleva

Aikuiskoulutus

Lähihoitaja, Asiakaspalvelu ja tietohallinta

Oppisopimuksella

Heikkonen Paula, Inari

Latham Talvikki, Sodankylä

 

Lähihoitaja, Lasten ja nuorten hoito ja kasvatus

Oppisopimuksella

Jatkola Päivi, Kittilä

Ketola Sanna, Rovaniemi

Peippo Maisa, Rovaniemi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lähihoitaja

Mielenterveys- ja päihdetyö

Oppisopimuksella

Raasakka Irma, Rovaniemi

 

Lähihoitaja, Sairaanhoito ja huolenpito

Juuso Johannes, Pello

Karjalainen Sari, Ylitornio

Koliseva Marita, Pello

Lahti Eija, Pello

Lindgren Katariina, Pello

Lipponen Arja, Ylitornio

Mastola Maarit, Pello

Matinlompolo Aimo, Pello

Niva Sari, Pello

Närhi Petri, Rovaniemi

Tirroniemi Tuula, Pello

 

Lähihoitaja, Sairaanhoito ja huolenpito

Oppisopimuksella

Saukkoriipi Sanelma, Pello

 

Lähihoitaja, Vammaistyö

Kurkela Sirpa, Sodankylä

Lakkala Niina, Sodankylä

Maijala Anja, Sodankylä

Majava Suvi, Sodankylä

Mattus Irja, Sodankylä

Pekonen Jaana, Rovaniemi

 

Lähihoitaja, Vammaistyö

Oppisopimuksella

Logje Tuija, Kittilä

 

Lähihoitaja, Vanhustyö

Aarnio Toini, Sodankylä

Karvonen Jonna, Sodankylä

Kuusela Irja, Sodankylä

Ruotsala Anneli, Sodankylä

Vilppola Marja, Sodankylä

 

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto 

Hosio Sauli, Ranua

Isojärvi Matti, Rovaniemi

Nivala Henri, Ii

Saukko Antti, Rovaniemi

Saukkoriipi Antti, Pello

Tervo Ville-Veikko, Sodankylä

Turtinen Kai, Oulu

Ylijääskö Pekka, Rovaniemi

                            

Metsäkoneenkuljettaja         

Hautaniemi Matti, Kemijärvi

Jaako Janne, Muonio

Juustovaara Jarmo, Kittilä

Kakko Juha, Keminmaa

Katisko Joni, Rovaniemi

Keskinarkaus Erkki, Rovaniemi

Lampela Juha Matti, Rovaniemi

Moilanen Anu, Salla

Molkoselkä Hannu, Rovaniemi

Mulari Ilkka, Salla

Saraniemi Janne, Rovaniemi

Tuomivaara Timo, Posio

Vitikka Kaisa, Rovaniemi

                            

Bioenergia-alan ammattitutkinto                    

Ahola Pekka, Kemijärvi

Keihtä Jari, Kemijärvi

Kurtti Marko, Salla

Mukkala Kari, Salla

Niemi Markku, Rovaniemi

Nilivaara Heikki, Kittilä

Rapo Lauri, Ivalo

Soukka Arto, Salla

                            

Puutavaran autokuljetuksen ammattitutkinto                       

Piira Kari, Ranua

Toljamo Markku, Rovaniemi

Väärälä Risto, Rovaniemi

 
Rovaniemi

Tutkintoon johtava

Lentoasemahuoltaja
Haapanen Kaisamaaria, Rovaniemi
Puska Jani, Rovaniemi
 
Talonrakentaja
Mursu Suvi, Rovaniemi
Mämmilä Heidi, Rovaniemi
Väisänen Heikki, Rovaniemi
 
Vaatetusompelija
Minna Heimonen , Inari
Annika Junttila, Sodankylä
Fatuma Mohamed, Rovaniemi
 

                         
Ajoneuvoasentaja
Hirvioja Niina, Rovaniemi
Korhonen Jarkko, Pello
Mäkiniemi Taneli, Rovaniemi
Nissi Sami, Pudasjärvi
Pikkupeura Lasse, Rovaniemi
Päiveröinen Miia, Rovaniemi

Automaalari
Mensonen Janika, Rovaniemi
Nikula Riku, Oulu

Datanomi
Alakulppi Lauri, Rovaniemi
Havu Joonas, Rovaniemi
Heikkinen Jori, Rovaniemi
Keskitalo Mika, Kemijärvi
Korhonen Jesse, Kittilä
Marjala Tuomas, Rovaniemi
Marttala Elias, Rovaniemi
Mettiäinen Samuli, Pelkosenniemi
Mursu Henri, Rovaniemi
Niemelä Jani, Rovaniemi
Palomaa Maria, Rovaniemi
Pätsi Ville, Rovaniemi
Salmela Niko, Rovaniemi
Siivola Jukka, Rovaniemi
Söderström Arto, Rovaniemi
Tuovinen Janne, Kemijärvi
Warpenius Joel, Rovaniemi

Elintarvikkeiden valmistaja
Karjalainen Saanamaria, Rovaniemi
Rajala Minna, Rovaniemi

Hienomekaanikko
Kangas Sampsa, Rovaniemi
Kultima Jouko, Rovaniemi
Winqvist Kristina, Rovaniemi

ICT-asentaja
Brusila Teemu, Kittilä
Harju Jan, Rovaniemi
Lindroos Heikki, Rovaniemi
Maaninka Jyri, Rovaniemi
Mantere Teemu, Rovaniemi
Männistö Toni, Rovaniemi
Nisula Ville, Rovaniemi
Pitkänen Janne, Rovaniemi
Pitkäniemi Sami, Rovaniemi
Ryynänen Ilpo, Inari
Väisänen Mikko, Rovaniemi

Kartoittaja
Hagelin Maarit, Utsjoki

Koneistaja
Eskola Juhamikko, Rovaniemi
Granroth Teemu, Inari
Kaikkonen Elmo, Rovaniemi
Laitinen Joonas, Rovaniemi
Putkivaara Miikka, Ranua
Tervo Junnu, Rovaniemi
Tuisku Sami, Rovaniemi
Vesterlund Tuomas, Rovaniemi

Kosmetologi
Alila Mirka, Alavieska
Helppikangas Johanna, Rovaniemi
Herukka Katri, Kittilä
Kemppi Anna, Kouvola
Kenttälä Heidi, Rovaniemi
Kivilahti Heidi, Rovaniemi
Kivilompolo Jenna, Pello
Kokko Anne, Rovaniemi
Laine Neea, Rovaniemi
Nousiainen Laura, Pello
Pesonen Jessika, Rovaniemi
Tiainen Eveliina, Rovaniemi
Vittaniemi Elina, Rovaniemi

Leipuri-kondiittori
Haapanen Kati, Rovaniemi
Mänty Anna, Rovaniemi
Ollila Maria, Muonio
Pirkkiö Rikhard, Rovaniemi
Ronkainen Riina, Rovaniemi
Tarsa Emilia, Rovaniemi

Lentoasemahuoltaja
Ojavainio Markus, Salo

Lentokoneasentaja
Häli Mikael, Rovaniemi
Häyrynen Joonas, Oulu
Koivuniemi Oskari, Rovaniemi
Pahtaja Henrik, Rovaniemi
Vorimo Hiski, Tyrnävä
Vääräniemi Konsta, Liminka

Luonnonvaratuottaja
Hietanen Anniina, Rovaniemi
Honkanen Henna, Rovaniemi
Honkanen Miikka, Rovaniemi
Pokka Siiri, Rovaniemi

Luonto- ja ympäristöneuvoja
Fagerholm Juha, Vantaa
Juntti Hanna-Leena, Jyväskylä

Luonto-ohjaaja
Holm Anne-Marie, Nastola
Kuha Jarkko, Ii
Pihlaja Marjukka, Pudasjärvi
Wathén Emmi, Oulu

Lähihoitaja, Asiakaspalvelun ja tietohallinnan koulutusohjelma
Kuusijärvi Janika, Rovaniemi
Lehmonen Tiina, Rovaniemi
Moilanen Heidi, Rovaniemi
Muukkonen Marjo, Rovaniemi
Ranta-Valkama Riitta, Rovaniemi

Lähihoitaja, Ensihoidon koulutusohjelma
Karttunen Maria, Ranua
Keisu Heidi, Rovaniemi
Lohi Joel, Rovaniemi
Manninen Ella, Rovaniemi
Nuortio Katariina, Rovaniemi
Pakisjärvi Rami, Rovaniemi
Pasma Janne, Rovaniemi
Pekkala Kati, Rovaniemi
Pohja Kaisa, Rovaniemi
Ranua Jutta, Rovaniemi
Talvensaari Sirja, Kemijärvi
Vasara Susanna, Kolari

Lähihoitaja, Kuntoutuksen koulutusohjelma
Krankkala Tiina, Sodankylä
Pasanen Jenni, Rovaniemi
Posio Mari, Rovaniemi
Räme Miia, Rovaniemi
Toljamo Meiju, Ranua
Tuomaala Meiju, Ranua
Välitalo Iiris, Rovaniemi

Lähihoitaja, Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen koulutusohjelma
Hietanen Liisa, Rovaniemi
Hietaniemi Sanna-Maaret, Rovaniemi
Kurvinen Marjut, Kuusamo
Lahti Jenni, Rovaniemi
Lehtonen Jenni, Ylitornio
Mononen Miia, Rovaniemi
Passi Laura, Rovaniemi
Romppainen Maarit, Ranua
Saarela Riikka, Rovaniemi

Lähihoitaja, Mielenterveys- ja päihdetyön koulutusohjelma
Alajääskö Henna, Rovaniemi
Kinnunen Ida-Lotta, Rovaniemi
Määttä Mari, Kuusamo
Ylitalo Heidi, Rovaniemi

Lähihoitaja, Sairaanhoidon ja huolenpidon koulutusohjelma
Ahola Jonna, Rovaniemi
Hasa Maria, Ylitornio
Ilvesluoto Emmi, Rovaniemi
Kenttälä Taru-Tuuli, Rovaniemi
Latvala Jenna, Kolari
Luusua Susanna, Rovaniemi
Rajala Sanna-Kaisa, Rovaniemi
Rajatalo Satu, Rovaniemi
Raudasoja Emmi, Rovaniemi
Suoraniemi Kaisa, Kuusamo
Ulkuniemi Kirsi, Rovaniemi

Lähihoitaja, Suu- ja hammashoidon koulutusohjelma
Alatorvinen Elina, Sodankylä
Koivula Tea, Sodankylä
Koivuperä Marianne, Sodankylä
Ollakka Jonna, Rovaniemi

Lähihoitaja, Vammaistyön koulutusohjelma
Aaltonen Anemone, Kärkölä
Heiskanen Jenny, Kuusamo
Kälkäjä Jenna, Pudasjärvi
Tiirola Marja-Kaisa, Pudasjärvi
Välikangas Jenna, Kemijärvi

Lähihoitaja, Vanhustyön koulutusohjelma
Eriksson Hanne, Rovaniemi
Laukkanen Heidi, Rovaniemi
Mehtälä Leena, Rovaniemi
Montonen Sanna-Riikka, Rovaniemi
Ollila Erika, Salla
Rautio Riina, Rovaniemi
Saastamoinen Veera, Rovaniemi
Siivola Ella-Riina, Rovaniemi
Uurtamo Salla-Mari, Rovaniemi

Maalari
Hattukangas Pauliina, Rovaniemi
Hong Binh, Rovaniemi
Hyvönen Johanna, Rovaniemi
Kemppainen Milla, Rovaniemi
Koivumaa Mira, Rovaniemi
Leppäjärvi Merja, Rovaniemi
Liisanantti Suvi, Tampere
Sääskilahti Suvi, Rovaniemi
Törmänen Paavo, Rovaniemi
Velakoski Anna-Kaisa, Rovaniemi
Yliaska Janita, Sodankylä

Maarakennuskoneenkuljettaja
Alaruikka Ari, Rovaniemi
Ankerman Jere, Oulu
Erola Joona, Rovaniemi
Kallunki Elisa, Rovaniemi
Kangas Timo, Kolari
Korva Olli, Rovaniemi
Lahtela Pekka-Aleksi, Rovaniemi
Metsävainio Matias, Kolari
Pruikkonen Teemu, Tornio

Maaseutuyrittäjä
Kuivalainen Henry, Rovaniemi

Merkonomi, Asiakaspalvelun ja myynnin koulutusohjelma
Alatorvinen Janita, Rovaniemi
Hakso Heidi, Rovaniemi
Huhtalo Henna, Rovaniemi
Hänninen Lauri, Rovaniemi
Iivari Henna, Rovaniemi
Jokelainen Sinna, Rovaniemi
Kangas Elina, Rovaniemi
Kangosjärvi Mikael, Rovaniemi
Kosonen Jussi, Rovaniemi
Kuusela Teemu, Rovaniemi
Kytölahti Anna-Reetta, Rovaniemi
Lahti Essi, Kemijärvi
Luiro Minna, Rovaniemi
Manninen Severi, Rovaniemi
Marjetta Laura, Rovaniemi
Matomaa Meri, Rovaniemi
Meriläinen Santeri, Rovaniemi
Moilanen Elina, Salla
Mutanen Oskari, Rovaniemi
Mäkinen Ella, Rovaniemi
Mäkinen Jonna, Rovaniemi
Niskanen Petri, Rovaniemi
Pernu Mirva, Rovaniemi
Peteri Valtteri, Rovaniemi
Posio Hanna, Posio
Pulkkinen Katja, Rovaniemi
Puominen Jennika, Ranua
Rautio Tiina, Rovaniemi
Rautionaho Riitu, Rovaniemi
Roivainen Joonas, Rovaniemi
Salminen Miia, Rovaniemi
Sarre Ria, Rovaniemi
Sassi Topi, Rovaniemi
Siekkinen Satu, Rovaniemi
Suopanki Ida, Rovaniemi
Törmänen Henri, Rovaniemi
Ukkola Ville, Rovaniemi
Viiri Krista, Rovaniemi
Yli-Suvanto Siina, Rovaniemi

Merkonomi, Talous- ja toimistopalvelujen koulutusohjelma
Ala-Poikela Saana, Rovaniemi
Koivula Marjo, Rovaniemi
Koivuranta Nina, Rovaniemi
Kurula Raisa, Rovaniemi
Lukkarinen Henri, Rovaniemi
Mäkitalo Anna-Reeta, Kittilä
Pirttijärvi Alisa, Rovaniemi
Taavettila Jyrki, Rovaniemi
Yawari Rahelah, Rovaniemi

Metsäkoneenkuljettaja
Aalto Sauli, Rovaniemi
Ekonoja Atte, Pello
Helavirta Simo, Kittilä
Honkaniemi Janne, Rovaniemi
Kenttämaa Veli-Pekka, Salla
Koivuranta Teemu, Rovaniemi
Kolehmainen Kirsi, Kuopio
Komonen Pasi, Rovaniemi
Koskelainen Mikko, Rovaniemi
Kuusela Teemu, Ranua
Kvist Henri, Tornio
Laukkanen Matti, Rovaniemi
Luiro Aleksi, Ranua
Mettiäinen Aaro, Rovaniemi
Mustonen Juho-Erkki, Keminmaa
Niemelä Sammeli, Savukoski
Niskala Jussa, Rovaniemi
Oikarinen Mikko, Rovaniemi
Olsson Martin, Rovaniemi
Petäjäjärvi Iiro, Ranua
Salla Juha-Matti, Salla
Sarajärvi Taneli, Rovaniemi
Turpeenniemi Ville, Rovaniemi
Vääräniemi Kyösti, Liminka

Parturi-kampaaja
Hautala Jonna, Pudasjärvi
Heikkinen Liisa, Hyrynsalmi
Ihalainen Maria, Rovaniemi
Iinatti Henna, Rovaniemi
Juuso Berit-Anne, Rovaniemi
Kortesalmi Anu, Keminmaa
Lähteenoja Nina-Maria, Rovaniemi
Ritatörmä Kaisa, Rovaniemi
Salminen Anna-Maaria, Rovaniemi
Saunavaara Niina, Rovaniemi
Tasala Maija, Sodankylä

Poronhoitaja
Hattukangas Pirita, Rovaniemi
Wessman Iida, Savukoski

Putkiasentaja
Alajoutsijärvi Olli, Kemijärvi
Hyttinen Henri, Taivalkoski
Hyvärinen Perttu, Rovaniemi
Joona Sampo, Rovaniemi
Kallioinen Henri, Rovaniemi
Kilpelä Roni, Rovaniemi
Kumpula Jani, Rovaniemi
Kurt Juho, Rovaniemi
Lohela Jonne, Rovaniemi
Niemelä Tony, Rovaniemi
Pallari Niko, Rovaniemi
Poikela Jyri, Rovaniemi
Poikela Ville, Rovaniemi
Rautio Kristian, Rovaniemi
Salminen Ilkka, Rovaniemi
Sulasalmi Sami, Rovaniemi
Tolppi Joel, Rovaniemi
Uusitalo Jussi, Rovaniemi
Vilmilä Christian, Rovaniemi
Vinkka Kristian, Taivalkoski

Puuseppä
Aalto Teemu, Rovaniemi
Björninen Janne, Rovaniemi
Niva Liisa, Rovaniemi
Siivola Ville, Rovaniemi
Soudunsaari Joonas, Rovaniemi

Puutarhuri
Aikio Minna, Tervola
Jussi Sanna, Kolari
Koivupalo Sari, Rovaniemi
Kosonen Annina, Rovaniemi
Mikkonen Lauri, Rovaniemi
Tjäder Mari, Rovaniemi
Tohmola Teppo, Rovaniemi
Torvinen Heikki, Ranua

Sähköasentaja
Björkbacka Lassi, Rovaniemi
Kiistala Eetu, Rovaniemi
Mattila Arttu, Rovaniemi
Maununiemi Jussi, Rovaniemi
Ojala Henri, Rovaniemi
Raudaskoski Sakari, Rovaniemi
Sipola Jenni, Rovaniemi
Tuokko Sami, Rovaniemi

Talonrakentaja
Ahola Kalle, Rovaniemi
Haavikko Henrik, Rovaniemi
Heikkilä Aleksi, Rovaniemi
Hurtig Mikael, Rovaniemi
Härkönen Joonas, Rovaniemi
Iskulehto Juho, Rovaniemi
Karjalainen Mikko, Rovaniemi
Kivelä Mikko, Rovaniemi
Kokko Taneli, Rovaniemi
Kylmämaa Juho, Kolari
Kähkönen Toni, Rovaniemi
Oba Yüksel, Rovaniemi
Ollila Kim, Rovaniemi
Paavola Tuomas, Rovaniemi
Perkkiö Joose, Rovaniemi
Pesonen Joni, Rovaniemi
Pesonen Toni, Rovaniemi
Pohjanrinne Toni, Utsjoki
Ruokanen Max, Rovaniemi
Räme Eelis, Enontekiö
Sieppi Eetu, Rovaniemi
Säkkinen Kalle, Rovaniemi
Viiri Sami, Rovaniemi
Yawari Habi, Rovaniemi
Ylitalo Jussi-Pekka, Rovaniemi
Yrjänheikki Teemu, Rovaniemi

Vaatetusompelija
Alatalo Anni, Rovaniemi
Hirsivaara Saara, Rovaniemi
Suopajärvi Heidi, Rovaniemi
Säärelä Meri, Rovaniemi
Vaarala Karoliina, Kemijärvi
Wilhelmsson Linda, Rovaniemi

Yhdistelmäajoneuvon kuljettaja
Hanhela Kauri, Kittilä
Jokela Miika, Ranua
Kaihua Veijo, Rovaniemi
Kallio Jarmo, Rovaniemi
Kangas Jari, Salla
Korteniemi Juho, Pello
Kynsijärvi Joonas, Kuusamo
Laiho Sampsa, Rovaniemi
Lanko Aaretti, Rovaniemi
Mäkikyrö Juha-Matti, Ylitornio
Niemelä Heikki, Rovaniemi
Parkkinen Juho, Rovaniemi
Siponen Eveliina, Ylitornio

Ympäristönhoitaja
Lilja Marjo, Rovaniemi
Soudunsaari Hannu, Rovaniemi

Puuseppä                                                         
Aspegren Teemu, Rovaniemi
Björninen Janne, Rovaniemi
Kähkönen Niko, Rovaniemi
Lohela Aleksi, Rovaniemi
Rantakokko Santtu, Enontekiö      
Törmänen Ukko-Petteri, Rovaniemi       
Ylitapio Heikki Antero, Rovaniemi


Askel ammattistartti
Ehtonen Hanna, Rovaniemi
Erola Jani, Rovaniemi
Korva Tutta, Kittilä
Koskinen Jesse, Rovaniemi
Kylmäluoma Petri, Ranua
Leivo Laura, Inari
Määttä Riikka, Pello
Petäjäjärvi Janne, Ranua
Pohtila Minna, Salla
Rautionaho Jenny, Rovaniemi
Rissanen Mona, Rovaniemi
Räinä Elina, Rovaniemi
Siponen Johanna, Rovaniemi



Sodankylä
Tutkintoon johtava

Datanomi
Hetta Jouni, Sodankylä
Korkalainen Ilari, Sodankylä

Kaivosmies
Aatsinki Markus, Salla
Aikio Anteri, Sodankylä
Aikio Joose, Sodankylä
Hannula Tuomas, Sodankylä
Hettula Jere, Kittilä
Kilpelänaho Kalle, Kuusamo
Korhonen Juuso, Kittilä
Perttunen Mikko, Kemijärvi
Pokka Sampo, Sodankylä
Posio Mikael, Sodankylä
Puolakka Juuso, Sodankylä
Ruha Jaakko, Rovaniemi
Siivola Artturi, Sodankylä
Tuoma Eerik, Sodankylä
Törmänen Miikka, Sodankylä
Väisänen Arto, Hyrynsalmi
Ylläsjärvi Aleksi, Kittilä

Lähihoitaja, Sairaanhoidon ja huolenpidon koulutusohjelma
Hiltula Janita, Tervola
Kivelä Tanja, Sodankylä
Lohela Essi, Sodankylä
Mattanen Annika, Sodankylä
Siirtola Heidi, Sodankylä
Suihkonen Sari, Sodankylä
Uutela Annika, Inari
Äärelä Niina, Sodankylä

Merkonomi, Asiakaspalvelun ja myynnin koulutusohjelma
Haurinen Jenni, Sodankylä
Huhtala Janita, Sodankylä
Kumpula Jenna, Sodankylä
Niemi Noora, Sodankylä
Palo Annika, Sodankylä

Metsuri-metsäpalvelujen tuottaja
Dyadikov Dmitry, Venäjä
Lämsä Jonne, Posio
Maijala Juho, Sodankylä

Putkiasentaja
Kaltiokumpu Joel, Sodankylä
Moilanen Jaakko, Sodankylä
Niemelä Samuli, Sodankylä
Pekkala Paulus, Sodankylä
Pulju Jyri, Sodankylä
Rovapalo Jussi, Sodankylä
Vierelä Janne, Sodankylä

Sähköasentaja
Aikio Ville-Tuomas, Sodankylä
Kaisanlahti Teemu, Inari
Mattus Eero, Inari
Naasko Jani, Sodankylä
Pekkala Lasse, Inari
Särkelä Hannu, Sodankylä
Virpikari Jani, Sodankylä

Talonrakentaja
Heikkilä Antti, Sodankylä
Kuusela Roni, Sodankylä
Leppänen Kalle, Sodankylä
Nieminen Juho, Sodankylä
Ollila Jesse, Sodankylä
Tenkula Saku, Kemijärvi
Vähäniitty Santeri, Sodankylä


Koulutuksen ovat päättäneet

Askel ammattistartti
Alatalo Iida, Sodankylä
Hannula Timi, Sodankylä
Holm Niina, Sodankylä
Jääskö Jutta, Sodankylä
Karjalainen Sanna, Sodankylä
Mattanen Anni, Sodankylä
Rae Neea, Sodankylä
Ryynänen Ilse, Sodankylä
Tolppanen Anniina, Sodankylä

Askel erityisopiskelijalle
Alanne Niko, Kemijärvi
Kaipainen Jaana, Pelkosenniemi
Kyrö Tommi, Oulu
Pyhäjärvi Joonas, Sodankylä
Sorvari Tomi, Rovaniemi

Kittilä
Tutkintoon johtava

Talonrakentaja
Hanhivaara Niko, Kittilä
Jussi Jani, Kolari
Juuso Jon-Iisak, Enontekiö
Kortesalmi Toni, Kittilä

Tiedätkö aiheesta enemmän?
Lähetä vinkki, kuva tai video!
13222
MAINOS

Kommentoi

Uutisvirta

52
Metsäkanalintujen jahdissa on saatu saalista Oulun riistakeskusalueella – "Teerikannat paikoin todella hyvällä mallilla"
51
Kärkkäisen maahantuoma klapikone määrättiin poistettavaksi markkinoilta – Tukes löysi testissä vakavia turvallisuuspuutteita
33
Raahelaisyrityksen sukelluspallo odottaa yhä vientilupaa – miljoonasopimuksen solmimisesta Kiinaan on jo vuosi
33
Hajuhaitta Oulussa johtuu häiriöstä tuotantoprosessissa Stora Enson sellutehtaalla
26
Oulun kaupungille 18,2 miljoonan potti Technopoliksen osakekaupasta – vähentää lainatarvetta
25
Oulun kaduille kylvetään vuodessa tonnikaupalla hiekkaa, liukkaudentorjunta aloitetaan yleensä marraskuun ensimmäisellä viikolla
25
Liigan kurinpitodelegaatio otti kärppätähden lauantain taklauksen tarkempaan syyniin – Kuparille tulossa pelikieltoa?

Etusivulla nyt

Paikallissää

Juttutupa

Päivän tykätyin viesti

Miksi aina puhutaan köyhyydestä.

Hallitusvalittelijat ovat tyytymättömiä omaan elämäänsä samoin kuin ay-valittelijat, jotka avaavat joka päivä ainakin yh... Lue lisää...
miksi aina haukutaan...

Jari ja sarjakuvat

Jari

23.6.
Jari on tauolla. 24.6. - 26.9.

Naapurit

24.9.
;

Uutiset osastoittain

Palvelemme sinua

Asiakaspalvelumme auttaa sinua mielellään Kalevan tilausasioissa ja muissa lukijan palveluissa.

Asiakaspalvelu

(08) 5377 610 (ma-pe 9-16)

www.kaleva.fi/asiakaspalvelu

Kalevan medioilla tavoitat 331 000 lukijaa.

Yrityspalvelut

(08) 5377 180

yrityspalvelut.kaleva.fi


stats-image