Ylioppilaat ja valmistuneet 2012

Oulun seudun ammattiopisto

Ylioppilaat ja valmistuneet 2012 31.5.2012 12:24 | Päivitetty 1.6.2012 9:27
Kaleva


Haukiputaan yksikkö


Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Hyttinen Heidi
 
Järvelä Tatu
 Kantola Petri
 Lahtinen Tommi
 Määttä Janne
 Niemelä Lassi
 Paasovaara Ville-Antti
 Pesonen Joonas
 Rusanen Antti
 Salmikivi Samuli
 Saloranta Juho
 Tajakka Ville-Veikko
 Ylipahkala Janne

Autoalan perustutkinto
 autokorinkorjaaja:
Eeli Jere
 Hannus Ville
 Korkeakangas Sakari
 Kosamo Valtteri
 Laaksolinna Juho
 Laitinen Ilpo
 Ohenoja Jani
 Turpeinen Jonne
 
Autoalan perustutkinto
 automaalari:
Daavitsainen Jenna
 Halunen Toni
 Helanen Teemu
 Häyrynen Ari-Pekka
 Jaara Julius
 Kurkela Pekka
 Lalli Jere
 Lötjönen Sami-Petteri
 Partala Niko
 Pätsi Toni
 Seppänen Juha
 Vilmunen Eetu

Catering-alan perustutkinto
 palveluvastaava:
Kakko Mira
 Karhumaa Heidi
 Karjalainen Eveliina
 Mäkikangas Eveliina
 Paakkari Kati
 Pereira Borges Bruna
 Saari Valtteri
 Väänänen Piia
 Ylitalo Miika
 
Catering-alan perustutkinto
 suurtalouskokki:
Haikarainen Sanni
 Kadenius Jonna
 Niemelä Jonna
 Niemelä Niina
 Viinikka Linda

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja:
Aittokallio Johanna
 Klaavuniemi Elisa
 Marin Annu
 Nisula Jenni
 Pätsi Iina
 Ranta Tiina
 Räisänen Kristiina
 Saviniemi Sonja
 Sova Johanna
 Tauriainen Heidi
 Tolonen Heidi
 Tolppi Jonna
 Ukkola Niina

Logistiikan perustutkinto
 autonkuljettaja:
Haataja Arttu
 Hirvonen Tia
 Khoshmiri Yunes
 Leinonen Karoliina
 Nieminen Sami
 Piri Antti
 Siira Jarno

Logistiikan perustutkinto
 yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Alakärppä Ossi
 Huovinen Markus
 Häyrynen Juho
 Junnonaho Aki
 Kaikkonen Juha-Matti
 Katiska Topi
 Laitinen Tatu
 Mähönen Mikko
 Mäkelä Marika
 Orava Jari
 Pyörälä Jarno
 Päkkilä Niko
 Saarenpää Henri
 Sali Mikko
 Simi Janne
 Särkelä Paavo

Pintakäsittelyalan perustutkinto
 lattianpäällystäjä:
Kevarinmäki Katja
 Lehtinen Ari

Pintakäsittelyalan perustutkinto
 maalari
Kelja Jarkko
 Piirala Satu
 Raappana Samu
 Rantaniemi Ville
 Takamäki Hanna
 Uhre Satu

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:
Alatalo Paavo
 Haapaniemi Juuso
 Hannus Pekka
 Heiskari Juho
 Hiltunen Roope
 Junnila Joel
 Järvenpää Tommi
 Karhumaa Joonas
 Karvinen Niko
 Kauppila Joni
 Kela Niko
 Kiviahde Lassi
 Kivimaa Konsta
 Kuismanen Niko
 Kärenaho Miika
 Malmi Jenina
 Mäkelä Henri
 Mällinen Tero
 Nurkkala Ossi
 Ojala Olli-Matti
 Paaso Lauri
 Piltonen Markus
 Riekki Esa
 Saarikoski Ville
 Sergejeff Lasse
 Ukkola Einari
 Vänttilä Atte
 
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Lehtosaari Janne


Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:
Alamartimo Leevi
 Hurskainen Juha
 Isohätälä Sampsa
 Kaisto Niilo
 Kariniemi Kristian
 Kukkola Petteri
 Kääntö Mikko
 Lapinkangas Oula
 Mehtälä Juuso
 Mäkikangas Ville
 Pentti Marko
 Puuperä Jussi
 Päkkilä Lauri
 Similä Petri
 Simonen Jani
 Sumiloff Ville
 Tyni Joel
 Viinikka Juho

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
 sisustaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Helin Petra
 Kittilä Riina
 Rantaiso Anna-Maria
 Sippola Lotta

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
 sisustaja:
Häikiö Markus
 Kanniainen Emma
 Karsikas Heljä
 Myllyaho Tiia-Emilia
 Oiva Anniina
 Piirala Satu
 

Kaukovainion yksikkö
 liiketalous

Kansainvälinen liiketalouden perustutkinto
 merkonomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Palovaara Katja

Kansainvälinen liiketalouden perustutkinto
 merkonomi:
Karjalainen Timo
 Knihtilä Santeri
 Mäkeläinen Ilmari
 Ohayon Joel
 Oksa Antti
 Partala Taru

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Keränen Eveliina
 Koivukangas Katri
 Kukkonen Ville-Petteri
 Kvist Sari
 Myllykangas Maarit
 Närhi Toni
 Peltomäki Emilia
 Savela Vili
 Sihvola Anni-Lotta
 Tiilikainen Juulia

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi:
Autio Matleena
 Ervasti Auli
 Forsström Mari
 Haavisto Laura
 Hannila Mari
 Harjula Laura
 Hassi Samuli
 Hautala Anni
 Hepo-Oja Niina
 Holappa Sanna
 Holopainen Mia
 Huhtala Roosa
 Hummasti Elisa
 Huovinen Johanna
 Hyvönen Meeri
 Jolanki Hannele
 Junno Riikka
 Junttila Eeva-Leena
 Juola Iina
 Järvelä Niko
 Karhu Taru
 Karppinen Henri
 Karppinen Jenni
 Kauma Christa
 Kauppi Eeva-Kaisa
 Keskitalo Ville
 Kesti Ville
 Kinnunen Minna
 Knyazeva Irina
 Komminaho Teemu
 Korhonen Anni
 Korteniemi Liisa
 Koskelo Samuel
 Kukkonen Teemu
 Kvist Minna
 Kylmäluoma Teemu
 Kälkäinen Minna
 Lahti Lassi
 Lamppu Markus
 Lehtola Toni
 Lepistö Riina
 Lumijärvi Kati
 Luolavirta Marika
 Lämsä Harri
 Lämsä Suvi
 Manninen Hanna-Laura
 Mikkonen Hanna
 Mirtti Minna
 Moilanen Birgit
 Moilanen Joni
 Mursu Janne
 Mustonen Sonja
 Myllykangas Marja
 Niemelä Piia
 Nousiainen Krista
 Nukari Niklas
 Ojala Jessica
 Paldanius Minna
 Parviainen Elisa
 Penttilä Marjut
 Pesonen Henri
 Pesonen Petra
 Piippo Niko
 Pikkarainen Salla
 Piri Laura
 Pirttiperä Kaisa
 Pulju Marjo
 Pääkkönen Enni-Maria
 Pöytäkangas Noora
 Rekinen Maria
 Riekki Krista
 Riikonen Jonna
 Saarijärvi Kirsi
 Sarjosalo Heini
 Savonen Ilari
 Siika-Aho Miia
 Sipponen Kanerva
 Sumiloff Paula
 Tölli Brianna
 Walppu Greta
 Vilponen Jasmiina
 Vuorio Erja
 Vuorma Hannes
 Väyrynen Marko
 Väätäinen Minna
 Österberg Anna-Reeta

Tietojenkäsittelyn perustutkinto
 datanomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Juntunen Jukka
 Kulotie Tanja
 Sandberg Antti
   
Tietojenkäsittelyn perustutkinto
 datanomi:
Anttila Iiro
 Hiekkaranta Olli
 Holappa Verner
 Ikäheimo Jenni
 Jokikokko Miisa
 Juutinen Antero
 Kettunen Henri
 Korhonen Joni
 Koutuaniemi Henna
 Länkelä Hanna
 Martti Konsta
 Meriläinen Tatu
 Miettinen Toni
 Mourujärvi Jere
 Mustakangas Joni
 Niemelä Roosa
 Ojantakanen Teemu
 Pennala Toni
 Punnek Elvis
 Pyörälä Tiina
 Rajala Pekka
 Salmela Tino
 Suorsa Lauri
 Tuomaala Valtteri
 Uusi-Illikainen Eerik
 Väänänen Jarmo



Kaukovainion yksikkö
 tekniikka

Kemiantekniikan perustutkinto
 prosessinhoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Ojala Timo
 Perhomaa Mikael
 Toivonen Sampsa

Kemiantekniikan perustutkinto
 prosessinhoitaja:
Halonen Marko
 Karsikas Aapo
 Korhonen Antti
 Paakkola Joni
 Uusitalo Eetu
 Virtanen Mikko

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneenasentaja:
Haapsaari Pekka
 Halmesmäki Juha
 Hanhela Tomi
 Helander Joni
 Honkanen Aki
 Jokiluoto Teemu
 Kivelä Valtteri
 Lämsä Heikki-Veikko
 Ollonen Sami
 Orava Santeri
 Peltoniemi Markku
 Pernu Esa
 Perttunen Timo
 Savuoja Teo

Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneistaja:
Antila Riitta
 Kemppainen Simo-Eemeli
 Kinnunen Samuli
 Kortet Jarmo
 Lamppu Matias
 Maunula Toni-Anttoni
 Moilanen Taneli
 Nylander Eeli
 Pesämaa Jere
 Rantaniemi Janne
 Tapojärvi Jesse
 Tauriainen Arttu

Kone- ja metallialan perustutkinto
 levyseppähitsaaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Jurvansuu Eetu

Kone- ja metallialan perustutkinto
 levyseppähitsaaja:
Aho Risto
 Honkanen Toni
 Jaakkola Toni
 Koivisto Mika
 Lehto Eetu
 Lohi Henri
 Martikainen Mikko
 Oikarinen Sami
 Oksa Tuomas
 Pehkonen Juho
 Pikkuhookana Harri
 Puoskari Tuomo
 Raappana Jani
 Salo Samuli
 Siltavirta Antti
 Smed Tony
 Stenius Tommi
 Tasala Vili
 Tenno Jyri-Valtteri
 Tiitinen Janne
 Uusimaa Mikko
 Willman Jesse

Laboratorioalan perustutkinto
 laborantti:
Kuusrainen Antti
 Kärjä Timo
 Lappalainen
 Luikku Tytti
 Pesonen Eerika

Puualan perustutkinto
 puuseppä:
Aho Niklas
 Holmi Heino
 Hökkä Heikki
 Kela Joni
 Kerttula Jani
 Kolmonen Ville
 Kortesoja Miika
 Lehtola Joonas
 Luoto Iivo
 Moilanen Joel
 Nuutinmäki Ari
 Pekkala Saana
 Rantamaula Eero
 Saaranen Mikko
 Siika-aho Kirsi
 Wallenius Juha-Matti
 Välitalo Juho-Pekka
 Väänänen Teppo

Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:
Agpak Baris
 Arola Ville
 Dopp Markus
 Karjalainen Kyösti
 Kauppila Janne
 Kemppainen Antti
 Kiuttu Mika
 Koivukangas Markus
 Kokko Lauri
 Kulju Jere
 Kurtti Janne
 Kuruaho Samuli
 Luokkanen Aleksi
 Moilanen Markus
 Näppä Jonne-Oskari
 Pelkonen Jori
 Piipponen Ville-Veikko
 Retsu Janne
 Sauriala Sami
 Savilaakso Topi
 Siira Nuutti
 Siltala Jaakko
 Tiiro Tuomas
 Tolonen Joel
 Turunen Henri
 Utriainen Riku
 Uusitalo Oskari
 Vanhala Henri

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 automaatioasentaja:
Ahlroth Arttu
 Haapala Miika
 Halttu Sami
 Jääskelä Kari
 Mäkelä Teemu
 Ojala Aleksi
 Peltola Janne
 Rohunen Teemu
 Saksio Ville
 Seppänen Henri
 Sylander Aleksi
 Tuovila Toni
 Turunen Aleksi
 Yliniemi Antti

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Niemelä Olga
 Saarenpää Jani

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:
Agge Asko
 Ahola Aki
 Ervasti Tomi
 Fröjdholm Jussi
 Glad Janne
 Hiltunen Jaakko
 Huovinen Ville-Markus
 Ikonen Joonas
 Jukuri Toni
 Kanshiev Andrey
 Kitinprami Mickey
 Kosol Bong
 Kurkimäki Artturi
 Lehtola Sakarias
 Marjeta Tuomas
 Mettovaara Teemu
 Muje Niko
 Mäkelä Eetu
 Putkivaara Matti
 Riekki Petri
 Ronkainen Tomi
 Ruismäki Iiro
 Saari Sami
 Saariniemi Sami
 Schröder Michael
 Simola Niko
 Tuomikoski Jesse

Sähköalan perustutkinto
 sähköasentaja:
Lesonen Matti
 Perkkiö Ville

Talotekniikan perustutkinto
 LVI-asentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Lindgren Antti
 Lindgren Juho
 Roininen Joni
 Timonen Tomi

Talotekniikan perustutkinto
 LVI-asentaja:
Alarova Akusti
 Aspegren Jani
 Erkkilä Joona-Petteri
 Ervasti Heikki
 Finnberg Veli-Matti
 Haaraniemi Joni
 Heino Aleksi
 Herrala Tuomas
 Huoponen Toni
 Kanniainen Stefan
 Karhu Marko
 Kinnunen Petteri
 Korkiakoski Samuel
 Kortetjärvi Heikki
 Kurtti Paulus
 Lauhikari Arttu
 Laukka Tomi
 Lotta Eero
 Lunki Sami
 Manninen Niko-Petteri
 Määttä Henri
 Nikula Matias
 Paaso Hannes
 Partanen Hannes
 Peräsarka Tony
 Perätalo Jani
 Piippo Mikko
 Priuska Tommi
 Rantakallio Aleksi
 Rensujeff Jeremias
 Sarajärvi Jani
 Sarajärvi Ville
 Sutela Akseli
 Taavitsainen Samuli
 Takkula Jukka
 Tervo Mika
 Toppinen Valtteri
 Tuohimaa Heikki
 Vilponen Juho
 Välimäki Valtteri
 Vääräniemi Jarkko


Kempeleen yksikkö

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:
Halmela Ville
 Harju Joonas
 Hietamäki Henri
 Jokikaarre Jarmo
 Kamsula Erika
 Keränen Tuomas
 Kivelä Jukka
 Klemetti Jatro
 Koskinen Sakari
 Länkinen Sauli
 Moilanen Henna
 Moisala Roope
 Niskala Joonas
 Oikarinen Ville
 Pietilä Aki
 Pitkänen Teemu
 Portaankorva Joonas
 Ruotsalainen Ossi
 Saloniemi Juha-Matti
 Vahtola Jussi-Pekka
 Vallioniemi Joni
 Vastola Janne
 Vikki Ismo
 Virkkala Mika

Catering-alan perustutkinto
 palveluvastaava
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Torro Marika
 Väyrynen Satu-Tiina


Catering-alan perustutkinto
 palveluvastaava:
Ahola Niina
 Grönfors Mira
 Hekkala Henna
 Jaakola Laura
 Kantola Minna
 Karhusaari Jonna
 Kelloniemi Niko
 Kähkönen Olli
 Kärppä Juho-Pekka
 Mattila Heidi
 Mikkola Hanna
 Myllyoja Marisa
 Mällinen Ida-Maria
 Palokangas Mirja
 Pihkakoski Terhi
 Pussinen Jenni
 Rankinen Joni
 Ruokangas Heikki
 Saari Tiia
 Sangi Hanne
 Siliämaa Henna
 Tervo Nina
 Tuhkanen Janne

Logistiikan perustutkinto
 autonkuljettaja:
Juvani Tuomas
 Koskelo Juuso
 Leinonen Teemu
 Matkaselkä Janne
 Matkaselkä Ville
 Pylkäs Jenina
 Sakko Juho
 Seppänen Sami
 Teräs Jani

Logistiikan perustutkinto
 linja-autonkuljettaja:
Ilkko Elias
 Kantola Janne
 Karvonen Lauriina
 Kovalainen Juhani
 Kytölä Sami
 Makkonen Elisa
 Palosaari Olli
 Poukkula Petteri
 Rautiainen Joona
 Romppainen Niko
 Virta Vilho

Logistiikan perustutkinto
 yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Hytinkoski Aki

Logistiikan perustutkinto
 yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:
Ahtimaa Jarno
 Alikoski Arttu
 Haapalainen Henri
 Hietala Tomi
 Hirsikorpi Sanna
 Honka Ilkka
 Jaurakkajärvi Teemu
 Kalapudas Sakari
 Kiviahde Teemu
 Klaavo Joel
 Kukkonen Joni
 Lankila Kari
 Lippo Ville
 Litola Pekka
 Nevala Jarkko
 Niemelä Antti
 Niiranen Teppo
 Orreveteläinen Petteri
 Paso Toni
 Pelkonen Teemu
 Pikkuhookana Juha
 Poijula Mikael
 Takalo Tommi
 Tenhula Riku
 Toppila Sami
 Vanhala Mikko
 Viinikka Jyri-Henrik
 Viitanen Tomi
 Vähäkuopus Matti

Puutarhatalouden perustutkinto
 puutarhuri:
Alaraappana Vuokko
 Heinonen Noora
 Hilli Minna
 Huhtakangas Tiina
 Jaara Johanna
 Jaatinen Katri
 Jakku Sari
 Keränen Jaakko
 Kiiskilä Pinja
 Koskimäki Vilma
 Kyllönen Heidi
 Leinonen Tiia
 Luokkanen Airi
 Lyytinen Sari
 Mattila Heidi
 Mettovaara Satu
 Myllynen Heidi
 Mäkelä Jarmo
 Määttä Eero
 Niskanen Sari
 Paavola Jani
 Pahikka-Aho Jukka
 Palo Iiris
 Pantsar Tarleena
 Partanen Maria
 Perätalo Noora
 Pieski Nils
 Pikkarainen Merja
 Puputti Johannes
 Rautakoski Anna
 Rekinen Hanna
 Ruha Anne
 Sundberg Juliaana
 Timonen Tytti
 Turtio Heidi
 Äijälä Hannu

Suunnitteluassistentin perustutkinto
 suunnitteluassistentti
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Selin Henri
 Väisänen Niko

Suunnitteluassistentin perustutkinto
 suunnitteluassistentti:
Ansamaa Jasmiina
 Haapalainen Petteri
 Karjalainen Niko
 Karjalainen Tytti
 Kouva Kristian
 Kärenlampi Kai
 Molander Iiro
 Mäenalanen Samuli
 Paananen Elias
 Penttilä Juha-Matti
 Penttilä Olli
 Pikkuaho Joni
 Saarni Jani
 Siitonen Joonas
 Vähäsarja Ville





Kontinkankaan yksikkö

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko
 ylioppilas (kolmoistutkinto):
Oikarinen Mira
 Sohlo Anna

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Tenkula Eva
 Veteläinen Suvi

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko:
Hälikkä Iina
 Kiviniemi Minna
 Kuotesaho Sara
 Siekkinen Nita
 Tuovila Henna
 
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja
 ylioppilas (kolmoistutkinto):
Jussila Jaana
 Lehtola Jenna
 Similä Pia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Hiltula Jenni
 Kivimäki Miia-Maija
 Klasila Juulia
 Korkala Elmiina
 Lampi Viivi
 Laukka Niina
 Mustonen Jemina
 Orell Anna
 Pasanen Heidi
 Pozharskaya Anna
 Savela Reetta
 Sippala Jenni
 Takalo Piia
 Taskila Emilia
 Toivanen Mari
 Turves Jaana
 Vainio Pauliina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja
 lukion oppimäärä:
Tuovila Jonna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:
Ahmala Henri
 Anttila Katri
 Asikainen Riikka
 Eklund Camilla
 Fredriksson Jonna
 Friman Helena
 Haanela Hanna
 Haapalainen Salla
 Halonen Jonna
 Hartikka Laura
 Hautala Laura
 Heikkala Mira
 Heikkilä Saana
 Heikkilä Veera
 Heino Riikka
 Hertteli Jutta
 Hietamäki Heidi
 Hiltunen Jenni
 Hirviniemi Henna
 Holck Laura
 Homanen Tiina
 Honkanen Soile
 Huhtala Sarianna
 Huotari Jouko
 Huovinen Hanna-Maria
 Hyrynkangas Sanna
 Höglund Sanna
 Hökkä Aili
 Illikainen Kristiina
 Iso-Junno Riina
 Isopahkala Leena
 Jaakkola Miikka
 Joensuu Mariella
 Jokitalo Annika
 Jokitalo Miina
 Juntunen Maarit
 Juntunen Meri
 Järvenpää Milla
 Jääskeläinen Minna
 Kaakinen Tiia
 Kaattari Jenni
 Kainu Ilona
 Kallunki Sanna
 Kanniainen Katri
 Kantola Jenni
 Karhumaa Eeva
 Karjula Saija
 Karjula Sofia
 Karsikas Eveliina
 Kauppila Johanna
 Kauttio Annina
 Kerola Jonna
 Keränen Maija
 Keränen Mervi
 Kiviahde Sara
 Klasila Anna-Maija
 Koivukangas Tiina
 Kontio Eveliina
 Korhonen Reeta
 Korkiakoski Mirka
 Kova Elina
 Kreivi Linda
 Kurttio Miia
 Kuusela Hanna
 Kynkäänniemi Soili
 Kälkäjä Veera
 Lahti Iiro
 Lahti Laura
 Laitila Mari
 Lampinen Marjaana
 Laukkanen Anna
 Lesonen Annika
 Lindroos Salla
 Lukka Laura
 Luokkanen Heidi
 Luukkonen Tiina
 Lääperi Anna-Kaisa
 Marjanen Eewert
 Mattila Laura
 Mattila Niina
 Memic Vildana
 Meriläinen Mira
 Mertaniemi Heidi
 Mertaniemi Sanna
 Moilanen Sini
 Murto Emilia
 Myllyneva Ulriika
 Mäki Jenni
 Mämmi Milla
 Määttä Juho
 Nissinen Marianne
 Oikarinen Heini
 Paakkonen Iina
 Paaso Salla
 Palosaari Josefina
 Parpala Marianna
 Partanen Salla
 Pelkonen Pilvi
 Penttilä Hanna
 Pieniniemi Johanna
 Pitkänen Jenna
 Puhakka Saana
 Pulkkinen Ville
 Päkkilä Elina
 Rahko Eveliina
 Rahkola Katja
 Rantanen Jenni
 Rehell Anni
 Riihijärvi Henriikka
 Risteli Sanna
 Roine Rita
 Ruokokoski Heidi
 Saarni Anna-Linnea
 Saarnio Eerika
 Salomäki Elina
 Sarjanoja Anne
 Saukko Henna
 Saukko Marianna
 Seppälä Maritta
 Seppänen Tiina
 Simuna Miika
 Säkkinen Johanna
 Tiiliharju Heli
 Tokola Maria
 Vaittinen Niina
 Viitala Jenna
 Viljamaa Loviisa
 Virtanen Tiia
 Väinämö Venla
 Vänttilä Erika
 Väyrynen Henriikka
 Yli Petra
 Ylikulju Julia
 Yläoutinen Jenna


Limingan yksikkö

Turvallisuusalan perustutkinto
 turvallisuusvalvoja:
Alho Arttu
 Harjapää Johanna
 Hokkanen Sauli
 Häkkilä Valtteri
 Hämäläinen Janne
 Juntunen Katja
 Juntunen Tatu
 Kangas Katariina
 Kiuru Pekka
 Kokko Sonja
 Kortelainen Teemu
 Laajoki Juho
 Lapinkangas Aki
 Mustonen Jani
 Nurmela Maarit
 Ojalehto Aila
 Pehkonen Markus
 Pirttijärvi Janne
 Polojärvi Janne
 Pylväs Pauli
 Rajasaari Miro
 Ryhtä Risto
 Rytkönen Tomi
 Saarijärvi Immu
 Tyni Laura
 Vanhamäki Väinö
 Virtanen Kimmo
 Väliaho Arttu
 Väänänen Juha
 Väärälä Petri
 Vääräniemi Eerik


Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Rahkola Pekka

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:
Hankala Joni
 Heikkinen Sami
 Honkanen Ilari
 Kalliokoski Jaakko
 Karttunen Mika
 Kokko Jukka
 Lammela Antti
 Leinonen Kalle
 Marttila Marko
 Moilanen Aleksi
 Oikarinen Juha
 Rissanen Santtu
 Suorsa Antti
 Uhre Mika
 Vesala Henri
 Vuorma Jani
 Vuorma Marko
 Väisänen Jani
 Väisänen Mikko

Catering-alan perustutkinto
 suurtalouskokki:
Aura Eveliina
 Esmaelzadeh Märjäm
 Honkanen Joni
 Jämsä Iida
 Kahelin Heli
 Kitunen Tiina
 Kuivaniemi Tuomas
 Kultapuro Juulia
 Moilanen Jatta
 Pentikäinen Teija
 Risto Jani
 Törmänen Mirva
 Uhre Julia

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:
Kokko Sari
 Sallinen Riikka

Maatalousalan perustutkinto
 eläintenhoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Nikupeteri Tiina
 Rautio Sonja
 Ruokanen Inga   

Maatalousalan perustutkinto
 eläintenhoitaja:
Friman Emilia
 Heikkinen Leila
 Hornela Mirjami
 Hulkkonen Mari
 Iinatti Suvi
 Kemi Sarita
 Keränen Jannika
 Kovalainen Minttu
 Kukkohovi Erica
 Pelto Katariina
 Pihkakoski Anni
 Pudas Satu
 Päivärinta Annika
 Rankinen Meliisa
 Sipponen Mari

Metsätalouden perustutkinto
 metsäenergian tuottaja:
Hongisto Jani
 Ihme Juho
 Karhula Sakari
 Korkala Aleksi
 Kämäräinen Kimmo
 Tuohino Toni
 Turtinen Miika


Myllytullin yksikkö

Catering-alan perustutkinto
 suurtalouskokki
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Paso Salla

Catering-alan perustutkinto
 suurtalouskokki:
Kaakinen Johannes
 Kauppinen Olli
 Keikkonen Teija
 Kiuttu Hanna
 Korkala Roosa-Maria
 Kortetjärvi Henna
 Leinonen Miia
 Makkonen Aki
 Mettovaara Satu
 Niemi Teemu
 Paavola Moona
 Paso Salla
 Pietilä Hanna
 Pulkkanen Jenny
 Puustinen Antti
 Rekilä Sara
 Suotula Jonna
 Suvala Teemu
 Takalo Mirva
 Takkula Kristian
 Tanttu Joona
 Vieru Roosa

Elintarvikealan perustutkinto
 elintarvikkeiden valmistaja
 ylioppilas (kolmoistutkinto):
Keränen Minna
Elintarvikealan perustutkinto
 elintarvikkeiden valmistaja:
Alamäki Venla
 Alaraappana Satu
 Haukipuro Milena
 Juttula Anne
 Koskela Iina
 Laukka Aino
 Moilanen Miia
 Määttä Maria
 Nikula Sara
 Norrgård Linda
 Parviainen Sofia
 Ratilainen Sonja
 Saarinen Suvi
 Salin Sara
 Supperi Kati
 Valppu Sinna-Riikka
 Väisänen Mira
 Väyrynen Jenni

Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Kokkonen Tarja
 Mäntylä Sonja
 Ylitalo Sofia

Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori:
Haapalainen Hannakaisa
 Helanen Suvi
 Honkamaa Tiia-Mariko
 Impiö Sanna-Kaisa
 Jurvelin Sara
 Karttunen Marianna
 Malmberg Helka
 Myllylä Aino-Maria
 Nissilä Janita
 Penttilä Pauliina
 Rautiola Heini
 Riipinen Sofia
 Siekkinen Merja
 Tiikkala Elisa
 Wahlberg Mariehelen
 Österberg Veera

Elintarvikealan perustutkinto
 lihatuotteiden valmistaja:
Jokelainen Liisa
 Lahtinen Nita
 Tihinen Tomi

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Kelahaara Kaisa
 Louhikoski Saana-Maria
 Pätsi Janita

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja:
Aikkila Heidi
 Ervasti Emma
 Honkala Tiina
 Hämälä Pia
 Inkala Salla-Mari
 Juntunen Tanja
 Kanto Jonna
 Karkama Annu
 Kaukko Tiia
 Kokkoniemi Minna
 Kortesalmi Minja
 Kähkönen Jonna
 Laitila Jaana
 Lehtonen Neea
 Leinonen Niina
 Luukas Merita
 Myllymäki Marjo-Riitta
 Määttä Laura
 Niemisalo Laura
 Nousiainen Milla
 Paavola Sanna
 Peurasaari Krista
 Pohjanrinne Taru
 Päkkilä Taru
 Pätsi Nelli-Noora
 Rautiainen Minna
 Röpelinen Ruut
 Säkkinen Sofia
 Valkama Sarianna
 Valkola Tanja

Hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto
 ravintolakokki
 ylioppilas
 lukion oppimäärä (kolmoistutkinto):
Karjalainen Miia
 Säynäjäkangas Emma

Hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto
 ravintolakokki
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Jaakola Taina
 Keränen Juho
 Martin Lassi
 Salo Teppo
 Sipola Sanna-Mari

Hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto
 ravintolakokki:
Arppe Antti
 Hannonen Laura
 Jokela Anniina
 Juotasniemi Hanna
 Juurikka Jussi
 Kallio-Kokko Sami
 Kallunki Olli-Pekka
 Karppinen Eerika
 Kentta Emilia
 Kivimäki Tero
 Klenberg Kalle
 Mikkola Satu
 Mämmi Henna
 Nevalainen Emmi
 Nguyen Thuy
 Orava Heli
 Pääskynen Anni
 Seppänen Jussi
 Siivola Saana
 Tuohimaa Jonne
 Åman Jemina

Hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto
 tarjoilija
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Herronen Ida-Maria
 Kauppi Ilari

Hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto
 tarjoilija:
Autio Emma
 Halmela Emilia
 Karppinen Tatjana
 Lapinlampi Meiju-Lotta
 Lukinmaa Anni
 Myllykangas Maija
 Pääkkö Sini
 Rotonen Mervi
 Salmela Kiira

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetiikkaneuvoja:
Anttonen Virpi
 Ataruwa Milla
 Pohjasenaho Sanna
 Raivio Mirka
 Törmänen Suvi

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetologi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Granlund Saana
 Lehtonen Anna-Kaisa
 Nousiainen Mona

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetologi:
Aho Niina
 Hietala Iida
 Holtinkoski Johanna
 Kaikkonen Sanni
 Karkulahti Terhi
 Karppinen Jenna
 Kauvosaari Jonna
 Murtovaara Kaisamari
 Nevalainen Nea
 Soppela Emmi-Sofia
 Sutinen Anna
 Tohila Kaisa

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Kangas Lilli

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:
Heikura Hanna
 Keskitalo Noora
 Korhonen Aada
 Niemi Saku
 Suomela Elizaveta
 Säkkinen Sarianne

Matkailualan perustutkinto
 matkailuvirkailija:
Heinonen Pauliina
 Iinatti Jenni
 Kaartinen Ville-Verneri
 Kokkoniemi Mikko
 Kurkela Hanna
 Muurikainen Emilia
 Perätalo Heidi
 Pesonen Minna
 Puhakka Miitta
 Saarimaa Terhi
 Wright Juuli
 Välikangas Hanna-Mari

Sähköalan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja
 ylioppilas (kolmoistutkinto): 
Kurkela Henrik

Sähköalan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja:
Karasti Jussi
 Runtti Jarkko

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto): 
Perkkiö Ari
 Vehkaoja Matias

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja:
Hakkarainen Minja
 Iinatti Ville
 Karjalainen Essi
 Kesäniemi Antti
 Laakso Veeti
 Moilanen Tuomas
 Myllymäki Matias
 Nukari Sauli
 Ollanketo Joni
 Pohjola Juho
 Ronkainen Marko

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 ICT-asentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto): 
Lehtelä Joel

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 ICT-asentaja:
Alatalo Jani
 Asikainen Mika
 Engström Aleksi
 Heikkala Samuli
 Hiltunen Markus
 Honkanen Jussi
 Härkönen Simo
 Inkilä Joni
 Isola Tomi
 Jokikokko Miska
 Juntunen Juuso
 Kauttio Toni
 Kesti Henri
 Kontio Janne
 Korhonen Jami
 Korpela Mikko
 Kuotesaho Sami
 Kämäräinen Henry
 Kämäräinen Jarkko
 Lammi Markus
 Lehtonen Kirsi
 Martinkauppi Jari
 Mäkelä Jonne
 Nurro Tuukka
 Nyman Miika
 Ojalehto Ville
 Okkonen Veli
 Paasovaara Henri
 Palokangas Ilona
 Parkkinen Juho
 Pasanen Mika
 Pekkala Ossi
 Pelto Kari-Matti
 Petrov Dmitry
 Saarnio Jarno
 Seppänen Antti
 Tabell Kimi
 Tiiliharju Markus
 Tuominen Jani
 Törölä Eppu
 Vepsäläinen Kimmo
 Välitalo Pekka


Pikisaaren yksikkö

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
 media-assistentti
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Pasma Melissa

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
 media-assistentti:
Hartikka Mari
 Kari Aleksi
 Karppanen Joel
 Kelloniemi Aleksi
 Kivioja Tiina
 Korsu Jesse
 Kropsu Kasperi
 Niinistö Iisa-Ingrid
 Rantakokko Konsta
 Tiri Saara
 Torvinen Tuomo
 Vitikka Iida

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 koruala:
Ekdahl Sanna
 Helanen Satu
 Huru Katja
 Karhumaa Teija
 Klemetti Ville
 Koskelo Merja
 Kurtti Sari
 Lehtiniemi Saara
 Oikarinen Maija-Elina
 Pakonen Tiina
 Pelkonen Taina
 Piirainen Sonja
 Risto Hanna-Mari
 Säkkinen Johanna
 Tornberg Penna
 Tuovila Tanja

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 puuala
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Oikarinen Olli

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 puuala:
Aalto Lauri
 Hintsala Olli
 Hookana Ville
 Junttila Henri
 Mikkola Jyri
 Niskanen Noora
 Poropudas Juha-Matti
 Raappana Heikki
 Romppainen Juho
 Soronen Jukka
 Timlin Susanna

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 rakennusrestaurointi:
Ainesmaa Tatu
 Anttila Ari
 Forss Pekka
 Isoniemi Jenni
 Kaikkonen Annu
 Lindström Miia-Liisa
 Ollanketo Laura
 Piirainen Maija
 Pohjonen Janne
 Sipilä Tiina
 Syri Piia

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 tekstiiliala:
Juvani Kati
 Karakko Nathalie
 Kenttälä Stiina
 Keskitalo Anna
 Kesti Jenni
 Korhonen Viivi
 Kotilainen Iira
 Kämäräinen Jenni
 Lehtonen Tiina
 Luoto Kaisa
 Paavola Anniina
 Romo Ritva
 Ruotsalainen Kristiina
 Tuovila Johanna
 Väänänen Elina

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 vaatetusala
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Ukkola Iida

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 vaatetusala:
Hedman Saara
 Kemppainen Meeri
 Kiljo Aino
 Koivupalo Kati
 Konola Essi
 Niemelä Fanni
 Niemelä Jasmiina
 Nissilä Birgitta
 Perälä Anna-Kaisa
 Puominen Eveliina
 Rahkola Jenni
 Similä Maria
 Tarkka Minttu

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
 vaatetusompelija
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Karppinen Sanna-Mari
 Vähä Jonna

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
 vaatetusompelija:
Heikkinen Päivi
 Impiö Riina
 Jurvelin Annika
 Karppinen Paula
 Korhonen Heidi
 Kropsu Sonja
 Lehosmaa Elina
 Lintula Aila-Maria
 Mikkonen Anna
 Nyberg Aino-Maria

Vaatetusalan perustutkinto
 pukuompelija
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Jokela Noora


Pudasjärven yksikkö

Hevostalouden perustutkinto
 hevostenhoitaja:
Luukkonen Janita
 Martimo Emma
 Takkinen Erika
 Vilenius Anna-Leena
 Väänänen Tamara

Hevostalouden perustutkinto
 ratsastuksenohjaaja:
Pesonen Aino

Maatalousalan perustutkinto
 hevostenhoitaja:
Kaasalainen Anne

Maatalousalan perustutkinto
 ratsastuksenohjaaja:
Jylhä Niina
 Tuomaala Jasmin

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:
Illikainen Henna
 Jerkkola Sonja
 Kelahaara Susanna
 Kuusisto Reija
 Myllyoja Enni-Maija
 Rodkin Valery
 Toppila Outi
 Valkola Suvi
 Varpu Enna-Mari
 Volchek Viktoriya

Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja:
Miettunen Väinö
 Mustonen Risto-Matti

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:
Ahonen Niina
 Lehtola Tiina

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:
Heikkilä Touko
 Heikkilä Ville
 Ikonen Mikael
 Juttula Joel-Aleksi
 Karttunen Johan
 Kovaniemi Matti
 Laakkonen Joni
 Niemelä Sanna
 Niemelä Sonja
 Pernu Aleksi
 Pesälä Lasse
 Pähtilä Juho
 Savilaakso Kalle
 Seiteri Markus
 Takarautio Jere


Taivalkosken yksikkö

Kone- ja metallialan perustutkinto
 levyseppähitsaaja:
Haataja Tero
 Juurikka Marko
 Kasurinen Juho
 Keränen Niko
 Parviainen Juha
 Puolakanaho Mikael
 Schönberg Markus

Metsäalan perustutkinto
 metsäkoneenkuljettaja:
Ervasti Harri
 Ervasti Teemu
 Halonen Joni
 Halttu Jaakko
 Hanhela Jani
 Hassinen Kasper
 Jakovleff Sebastian
 Juntunen Juho
 Keltamäki Sami
 Konttinen Ossi
 Kulojärvi Arto
 Muyima Gaillord
 Mäiseli Lauri
 Määttä Antti
 Pakanen Kullervo
 Sankala Miika
 Soikkeli Joni
 Tyni Teppo
 Vuorma Kimmo
 Ylikärppä Jesse
 

Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja:
Hannus Topi
 Heikkinen Teemu
 Honkanen Janne
 Huitsi Joni
 Häkkilä Mikael
 Höyhtyä Samuli
 Jurmu Henri
 Jussila Jere
 Juusola Samuel
 Jäärni Marko
 Kaikkonen Niko
 Korkeasalo Juha
 Manninen Juho
 Manninen Oskari
 Moisanen Toni
 Mustakangas Jarmo
 Niemi Heikki
 Oravakangas Tuomas
 Puurunen Janne
 Pätsi Simo
 Ranua Tommi
 Räisänen Mika
 Tyni Juho
 Tyni Mikael
 Veijola Hermanni
 Väinämö Kimmo
 Vääräniemi Teemu
 Yliraasakka Santeri

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:
Jaakola Leena
 Lehtoniemi Jenna
 Luukkonen Anni
 Luukkonen Mari-Anne
 Nurmela Janna
 Siilanen Lempi
 Taivalkoski Henna
 Terävä Jenna

Tiedätkö aiheesta enemmän?
Lähetä vinkki, kuva tai video!
13222
MAINOS

Kommentoi

Etusivulla nyt

Paikallissää

Juttutupa

Päivän tykätyin viesti

Suomessa ei ole korruptiota vaan koko järjestelmä on läpimätä!

Ja harvassa maassa hallitus saa jatkaa, kun yksi puolue hajoaa ja hallitukselle jää roimasti alle 50% kannatus. Tämä maa... Lue lisää...
mp.

Jari ja sarjakuvat

Jari

23.6.

Naapurit

15.8.
;

Uutiset osastoittain

Palvelemme sinua

Asiakaspalvelumme auttaa sinua mielellään Kalevan tilausasioissa ja muissa lukijan palveluissa.

Asiakaspalvelu

(08) 5377 610 (ma-pe 9-16)

www.kaleva.fi/asiakaspalvelu

Kalevan medioilla tavoitat 331 000 lukijaa.

Yrityspalvelut

(08) 5377 180

yrityspalvelut.kaleva.fi


stats-image