Hai­tis­sa on löy­ty­nyt jä­ris­tyk­ses­tä sel­vin­nyt mies

Haitissa toimivaan amerikkalaiseen kenttäsairaalaan on tuotu riutunut mies, jonka kerrotaan selvinneen maanjäristyksen raunioissa 27 päivän ajan.

Haitissa toimivaan amerikkalaiseen kenttäsairaalaan on tuotu riutunut mies, jonka kerrotaan selvinneen maanjäristyksen raunioissa 27 päivän ajan.

Evans Monsigrace, 28, tuotiin sairaalaan maanantaina pahasti kuivuneena ja nääntyneenä. Mies kertoi hautautuneensa kotinsa raunioihin, kun hän oli keittämässä riisiä.

- On hämmästyttävää, että hän selviytyi raunioista 27 päivän jälkeen, sanoo sairaalan johtaja Dushyantha Jayaweera.

- Tänään hän on pirteä ja valpas. Hänen ennusteensa on oikein hyvä.

Ihmepelastukselle ei ole selvää selitystä. Miehen äiti kertoo, että raunioita raivanneet ihmiset löysivät miehen hengissä ja kiirehtivät kertomaan perheelle tämän pelastumisesta.

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä