Mainos

Hotmail muuttuu Outlook.comiksi

Microsoft ei ole vielä sanonut milloin se aikoo haudata Hotmailin. Microsoft ei ole vielä sanonut milloin se aikoo haudata Hotmailin.
Robyn Beck/ Lehtikuva
Talous  1.8.2012 | Kaleva Muuta tekstin kokoa -+

Microsoftin Hotmail-sähköpostipalvelu muuttuu Outlook.com-palveluksi. Uusi palvelu tarjoaa modernin käyttöliittymän ja integroi itseensä erilaisia toimistosovelluksia esimerkiksi Googlen Gmail-palvelun tapaan.

Outlook.com-tiliin saa yhteystietoja Facebookista, Twitteristä, Gmailista ja LinkedInistä. Palvelun kautta voi myös käyttää Microsoft Office -sovelluksia verkkoversioita, kuten esimerkiksi Word-, Excel- ja PowerPoint-sovelluksia.

Lisäksi Outlook.com-käyttäjät saavat käyttöönsä 7 gigatavua ilmaista tallennustilaa Microsoftin SkyDrive-pilvipalvelusta. CNET-uutispalvelun mukaan Microsoft tarjoaa Skype-puheluita suoraan Outlook.com-palvelusta jossain vaiheessa.

Outlook.com on nyt testivaiheessa, eikä Microsoft ole sanonut milloin se aikoo julkaista palvelun ja haudata Hotmailin. Käyttäjät, joilla on hotmail.com- tai live.com-osoitteet käytössään voivat päivittää tilinsä Outlook.comiin sähköpostipalvelussa olevan toiminnon kautta.

Lähetä kuva, video tai juttuvinkki viestinä puhelimellasi numeroon 13222 tai käytä lomaketta.

Mainos
Ads by Google

Kommentit

2/2 kommenttia

Kopa
20. lokakuuta 2012 kello 1.00.39

En tiedä, mut itellä on ainakin kadonnut koko osoitekirja?? Täytynee siirtyä siihen Gmailiin, vaikka oon käyttänyt Hotmailia 15 vuotta!!


Niin
1. elokuuta 2012 kello 9.36.56

kyllä live.fi ym. Microsoft accountit toimii edelleen ja outlook.com on lisänä uuden UI myötä lähinnä W8 perheeseen.
Uutisen ymmärtää kyllä täysin väärin ja mikään ei muutu (jos ei itse muuta). Kirjautuminen outlook.com kautta riittää tutustumiseen uuteen huippu kevyeeseen ja innovatiiviseen tuotteesee.


Mainos
Mainos

Galleriat

Mainos
Uusimmat » | Talous Down Up
Avoimia työpaikkoja paperilehdestä
Pääuutiset
Mainos
stats-image
Takaisin ylös