Mainos

Motoristit kokoontuvat Isolla-Syötteellä

Pohjois-Suomi  3.8.2012 | Kaleva Muuta tekstin kokoa -+

Motoristikerho Intruder Club Finland järjestää kokoontumisajot Isolle-Syötteelle viikonlopun aikana. Perjantaina puolenpäivän jälkeen moottoripyöräilijöitä on jo alkanut saapua paikalle.

Kaiken kaikkiaan paikalle odotetaan 200-300 moottoripyöräilijää.

Viikonlopun aikana luvassa on paraatiajoa ja pyöränäyttelyä.

Motoristiviikonlopun paluuliikenne ajoittuu sunnuntaille.

Lähetä kuva, video tai juttuvinkki viestinä puhelimellasi numeroon 13222 tai käytä lomaketta.

Mainos
Ads by Google

Kommentit

8/8 kommenttia

Mökki on paras
4.8.2012 15:33

Oli tosi hauska sekoitus motoristeja ja hikisiä pyöräilijöitä hotellin pihalla lauantaina :-) Viikonlopun mittaan syntyy varmasti hyviä keskusteluja harrastusten paremmuudesta.


Vilpo
3.8.2012 22:57

Siellä syötteellä on Syöte MTB -maastopyöräilytapahtuma tulevana lauantaina. Voin kertoa, että taluttamiseksi menee suurella osalla osallistujia pitkiäkin siivuja. On sen verran kapeita, kivisiä ja juurakkoisia polkuja välistä..


ÖÖÖÖ.....
3.8.2012 19:05

Minä kait se sain infoa, että sinne saa tulla muutki ku intikalla ajavat. Nytkin viikonloppuna, kuten sai tulla viime viikonloppunakin.


Intikan ja enduron omistaja
3.8.2012 16:27

Matkamotoristi ajaa varmaan ilmastoidulla Goldwingillä.Se on kuule oikean motoristin tunnus olla väheksymättä muita merkkejä ja malleja koosta puhumattakaan.Teikäläisellä vaan näyttää k'''''i nousseen päähän.Suosittelen siirtymistä karavaanariksi.En tietenkään mitenkään väheksy kyseistäkään harrastusta.Voi kyllä olla ettei niihinkään porukoihin asennevammaista hyväksytä.


ois jännä nähä
4.8.2012 18:21

No saapiko sinne sitte tulla karavaanari kahtomaan teijän toilailuja?


3.8.2012 16:00

Eikä ole mitkään tubbervaara kekkerit nämä, pudiksen motoristit järjesti viime viikonlopun ajot, kiitos heille.


matkamotoristi
3.8.2012 15:09

Viime viikonlopun tapahtuma Syötteellä oli kaikille motoristeille. Tämä on vain tietyn riisinpaahdinmmallin harrastajille.


???
3.8.2012 13:20

Eikö ne olleet jo viime viikonloppuna??
Näitä kerhoja alkaa jo olla joka lähtöön.


Mainos
Mainos
Galleriat »|Pohjois-Suomi

Galleriat

Mainos
Uusimmat » | Pohjois-Suomi Down Up
Mainos
Mainos
stats-image
Takaisin ylös