Mainos

Jääkiekon MM-kisat

Suomi & Ruotsi 4.-20.5.2012

Lasch ja Kuusela jatkavat Pelicansissa

Amerikkalaishyökkääjä Ryan Lasch jatkaa jääkiekkoliigassa Lahden Pelicansin joukkueessa vuoden mittaisella sopimuksella.

Jääkiekko  16.2. | Päivitetty 16.2. | STT Muuta tekstin kokoa -+

Lahti Amerikkalaishyökkääjä Ryan Lasch jatkaa jääkiekkoliigassa Lahden Pelicansin joukkueessa vuoden mittaisella sopimuksella. Lasch, 25, on joukkueen tehokkain pistemies ja pitää liigan pistepörssissä neljättä sijaa. Hän on koonnut 47 ottelussa 45 (17+28) tehopistettä.

- Kaikkihan sen ovat tällä kaudella nähneet, millaisesta miehestä on kyse. Peliälyä, liikettä, taitoa ja näitä kaikkia paljon. Lisäksi Lasch on joukkueen kesken erittäin pidetty kaveri. Ollaan tietysti todella tyytyväisiä, kun saadaan hänet täällä pitää, Pelicansin päävalmentaja Kai Suikkanen sanoi tiedotteessa.

Myös maalivahti Joonas Kuusela, 21, solmi Pelicansiin vuoden jatkosopimuksen.

 

Onko sinulla aiheesta lisätietoa?

13222 Lähetä

Mainos
Ads by Google
Mainos
Mainos
Galleriat »|Jääkiekko

Galleriat

Mainos
Uusimmat | Jääkiekko Down Up
Mainos

Terve24 Blogit

Blogeihin
Mainos
stats-image
Takaisin ylös