Mainos
Urheilu - etusivu

Haye tyrmäsi Chisoran ja uhosi Klitshkolle

Hayen ja Chisoran ottelu järjestettiin, jotta brittinyrkkeilijät pääsisivät selvittämään tulehtuneet välinsä. Hayen ja Chisoran ottelu järjestettiin, jotta brittinyrkkeilijät pääsisivät selvittämään tulehtuneet välinsä.
AFP/ Lehtikuva
Urheilu  15.7.2012 | STT-AFP Muuta tekstin kokoa -+

Brittinyrkkeilijä David Haye sai maksettua lauantai-iltana kalavelkoja maanmiehelleen Dereck Chisoralle. Haye tyrmäsi Chisoran viidennessä erässä raskaansarjan ottelussa, joka järjestettiin Lontoon Upton Parkissa.

Haye pudotti Chisoran kanveesiin viidennessä erässä ensin vasemmalla koukulla ohimoon. Chisora pääsi takaisin jaloilleen, mutta oli heti perään taas selällään saatuaan vasemman koukun leukaansa.

Tämän jälkeen tuomari päätti ottelun.

Hayen ja Chisoran ottelu järjestettiin, jotta brittinyrkkeilijät pääsisivät selvittämään tulehtuneet välinsä. Miehet nujakoivat helmikuussa Münchenissä Chisoran ja Vitali Klitshkon välisen MM-ottelun jälkeisessä lehdistötilaisuudessa.

Chisora tyrmättiin nyt ensimmäistä kertaa ammattilaisurallaan. Haye uhosikin ottelun jälkeen WBC-liiton maailmanmestarille Vitali Klitshkolle.

"Olen lähettänyt erittäin pelottavan viestin. Olisin yllättynyt, jos Vitali Klitshko haluaa otella minua vastaan tämän jälkeen. Hän yrittää epäilemättä voittaa jonkun pölkkypään ja lopettaa sitten uransa ryhtyäkseen poliitikoksi", Haye uhosi.

Lähetä kuva, video tai juttuvinkki viestinä puhelimellasi numeroon 13222 tai käytä lomaketta.

Mainos
Ads by Google

Kommentit

3/3 kommenttia

---
15. heinäkuuta 2012 kello 14.30.30

Sääli että nyrkkeily on mennyt samanlaiseksi teatteriksi kuin maerikkalainen vapaapaini. Jokainen varmaan ymmärtää että tämä etukäteispelleily oli järjestettyä, ja haluttiin vain rahat pois.


Elukat
15. heinäkuuta 2012 kello 12.30.17

Naurettavaa hommaa jos pitää olla aita välissä .. eivät ole kehään kelpoisia atleetteja jos ei pysty siviilissä pitämään nyrkkejään kurissa.


Nyrkkituomari
15. heinäkuuta 2012 kello 11.29.58

Harmi kun tuomari kekeytti. Minusta Chisora olisi ansainnut 12 erää selkäsaunaa.


Mainos
Mainos
Mainos
Uusimmat » | Urheilu Down Up
Pääuutiset
Mainos
stats-image
Takaisin ylös