Lapin kou­lu­tus­kes­kus REDU ja Santasport Lapin Urheiluopisto

Ylioppilaat ja valmistuneet 2018 31.5.2018 9:33
Kaleva

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA):
Alatalo Iida Emilia
 Amin Abi
 Enbuska Jimi Reino Iisakki
 Chilambo Justina
 Heikkinen Laura
 Himberg           Tea Karoliina
 Iamasheva Viktoriia
 Isojärvi Arttu Tapani
 Juopperi Kasperi Elias
 Kaukua Emmi Eerika
 Kaunismaa Anniina Saana Katriina
 Kinisselkä Santtu
 Koivisto Daniel Eric Alexander
 Koivuranta Joni Valtteri
 Kulojärvi Tomi
 Kunnari            Jyri-Elmeri
 Laiti Leena Elina Mirjami
 Mohammadi Huma
 Mohammed Ibrahim Mohammed Kabir
 Mäkitalo Kreetta Amanda Anna-Stiina
 Naumanen Mirva Tuulia
 Niskanen Toni Mikael
 Pekkala            Juho Matias Antinpoika
 Petäjäjärvi Pinja Celine Caroliina
 Pietikäinen Harry
 Piisilä Pinja Tuulia
 Poikela Aaro
 Puolakka Liisa
 Rajabi Roya
 Rytilahti Juho Elias Antero
 Salla Joona Valtteri
 Seitanen Aatu Leevi Juhani
 Semykhova Tamara
 Siljander Dean
 Tanha                Hamid
 Ulvas Risto Suphanat

Autoalan perustutkinto:

Alatalo Arttu Joonas Antero
 Laitinen Akseli Juhani
 Laukkanen Petri Heikki Oskari
 Niemi Timo Petteri
 Pitkänen Eemeli Johannes Aleksanteri
 Rajatalo Juho Aleksi
 Salla Jyri Petteri

Baarimestarin erikoisammattitutkinto:                                    
Rautiainen Noora Henriikka
 Tuosa Tarja-Maaria

Elintarvikealan perustutkinto:

Alajärvi Maiju Katariina
 Huovinen Riia-Maria
 Männistö Maria Briitta
 Ollila Marika Eveliina
 Peteri Satu Johanna Margareeta
 Rauhala Tuomas Mikael
 Kotavuopio Janina Ada Marella

Hiusalan erikoisammattitutkinto:                                               
Rajaharju Heli Krisse
 Saukko Jaana

Hiusalan perustutkinto:

Alhassan Ibrahim
 Coste Isabelle Svea Maria
 Haapala Tara-Jasmin Hannele
 Halttu Katja Erika
 Hoikka Sini-Maria
 Hyvönen Jemina Karoliina
 Kallio Suvi Eliisa
 Kostamovaara Unna Emilia
 Leppänoro Emma Veera Matilda
 Litmanen Roosa Emilia
 Marjeta Janne-Juhani
 Oikarinen Jenni Maria
 Pesonen Petra Hanna Emilia

Hotelli-
 ravintola- ja catering-alan perustutkinto:

Ahola Ville Petteri
 Alatalo Ella-Amanda Wilhelmiina
 Asp Maria Camilla Henriikka
 Erholtz Joni
 Hyyryläinen Jenna Julia
 Juujärvi Eliisa
 Kainto Milka Annika
 Kheder Abdul Aziz
 Kolistaja Saku Matias
 Lehtonen Vili Valtteri
 Luiro Anton
 Ollila Viivi Karoliina
 Strand Milla Maaret
 Tolonen Sara
 Vaara Jarkko Olavi
 Vänttinen Minna Maria
 Hirvinen Alexandra Amanda
 Kukkola Marjo Pauliina
 Kuukasjärvi Tiia Marjukka
 Kuusela Sami Markus
 Laukkanen Essi Emilia
 Lintunen Julia Marjaana
 Nguyen Thanh Dat
 Salmela Tino Artturi
 Uusikartano Paula Elisabet

Isännöinnin ammattitutkinto:
Salmela Laura Katariina

Johtamisen erikoisammattitutkinto:
Tiri Sari Anri Johanna
 Tiikkaja Rauna Olga Emilia

Kaivosalan perustutkinto:    
Tuutijärvi Antti-Eemeli

Kauneudenhoitoalan perustutkinto:

Autioniemi Sanni Anniina
 Hanhivaara Taija Janina
 Härkönen Jenna Maarit Hannele
 Inkeröinen Heidi Charlotta
 Jylhänlehto Anna-Kreetta Juulia
 Laakkonen Essi Johanna
 Loponen Emma Marja Karoliina
 Myllymäki Josefiina Taina Helena
 Mäkitiura Anna-Sofia
 Niska Roosa-Maria Kristiina
 Oikarinen Heli Maaret
 Rajatalo Laura Aili Maria
 Salovaara Milla Mari
 Strand Maria Henriika
 Manninen Iida Marjatta
 Landar Lada
 Sirviö Katri Marianne

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto:

Joensuu Tuomas Veli Juhani
 Ritola Outi Maarit
 Suokanerva Jenna Kristiina

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto:

Jokelainen Paavo Martti
 Kujanperä Jukka Olavi
 Oksman Markus
 Kallojärvi Jani Adolf
 Piitsalo Mirja Kyllikki

 

Kone- ja metallialan perustutkinto:

Moskuvaara Aleksi Mikael
 Aho Aleksi
 Alaluusua Jonne
 Hietala Tuomas
 Karjalainen Aleksi
 Kauhanen Jari
 Kuisma Tero

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto:

Hsa Ray Ni
 Lämsä Jenni Julia

Laitoshuoltajan ammattitutkinto:

Ollila Nina Pauliina
 Poikela Paula Maria
 Hautaniemi Pirjo Kaarina
 Juopperi Henna

Lentokoneasennuksen perustutkinto:

Forsman Roni Eemeli
 Fräki Tino Viljami
 Granqvist Nuutti Oskari
 Jakonen Niko Kristian
 Karvonen Jussi Valtteri
 Keskipoikela Roope Sakari Eevert
 Kunnari Sami Antti Olavi
 Körkkö Niko Henri Valtteri
 Marttinen Juho Arttu Johannes
 Seurujärvi Kalle Johannes
 Tuuliainen Miikka Jeremias
 Vesa Eemil Mikko Johannes
 Ylitervo Niilo Aleksi

Liiketalouden perustutkinto:

Ageeva Alla
 Ala-Poikela Jenni Josefiina
 Alshantti Hazem
 Backman Tiia
 Enbuske Elli-Noora Alina
 Haanpää Mikael Aleksanteri
 Harju Kristian
 Hautajärvi Jenna
 Hattukangas Marjo
 Holck Hannu
 Hotti Jere Henrik
 Hämäläinen Henna Kristiina
 Hämäläinen Joel Markus
 Jakkila Titta Aleksandra
 Järvi Gitta-Maria Sylvia
 Kantola Maria
 Karioja Sandra
 Karjalainen Viivi Ilona
 Kauppi Heidi
 Kiistala Moona Elina Jessica
 Kinnunen Vilma Aletta
 Kirjavainen Ira Tuulia
 Kiviniemi Arttu
 Kiviniemi Erika
 Kontio Emmi Helmi Peppiina
 Konttila Jere Pentti Juhani
 Korhonen Riikka Laura Maarika
 Kuivalainen Kati
 Kultima Susanna
 Laivamaa Miska Matias
 Lampela Sunna
 Leinonen Niko
 Matinlompolo Elina Johanna
 Mattanen Nina
 Mellajärvi Kati Johanna
 Melnikov Pavel
 Myllylä Mira Anne Katariina
 Mäkelä Iris Tiina Hannele
 Mäkinen Ronja
 Määttä Sara
 Määttä Viivi Matleena
 Pantsar Anni Maria
 Pikkupeura Tommi Lauri Tapani
 Poikonen Linda Karoliina
 Pylkkönen Katri Tara Piatta
 Pyykkö Milja Nette Julia
 Rauhala Esa Veli Juhani
 Ronkainen Riikka Kaarina
 Rotola-Pukkila  Erik Olavi
 Salla Iida-Maria
 Salla Maarit
 Saniola Suvi
 Selkälä Marko Johannes
 Sheina Elena
 Siivikko Heini Susanna
 Tervonen Eveliina Kristiina
 Timonen Merja
 Tuoma Venla
 Törmänen Jyri-Elmeri
 Vanhala Niko Toivo Juhani
 Väliranta Henri
 Väärälä Jarkko Juhani
 Väärälä Tero Tapani
 Yli-Suvanto Sanni Matilda
 Zeyfert Olga

Liikunnanohjauksen perustutkinto:

Alitalo Saima Serafiina
 Barck Aleksi Jonathan
 Haapa-Aro Fanni Matleena
 Harjunen Mirva Anniina
 Heikkilä Jussi Eemeli
 Heikkinen Essi Iida Annika
 Inkerö Aino Vnela Heleena
 Karppinen Riku Petteri
 Keränen Saana Tuuli Helena
 Kujala Juho Oskari
 Känsälä Elisa Maria Tuulikki
 Laukkanen Maria Johanna
 Metsävainio Fanny Maria
 Niemelä Venla Katariina
 Olli Juhani Matias Tapani
 Pahkala Laura Josefiina
 Puumalainen Maria Johanna
 Rimpiläinen Milja Kerttu
 Räihä Ronja Karoliina
 Saari Essi Helena Sofia
 Saari Tommi Juhani
 Seppälä Eemil Aaro Sakari
 Siliämaa Tommi Markus
 Toivola Veikko Kalevi
 Toivonen Samu Kalevi
 Turkia Teija Anneli
 Waara Ville-Veikko
 Ylimartimo Iida Sofia
 Ylisirkka Marja Hannele
 Haapasaari Janita Mari Anniina
 Ylisaari Nina Karoliina

Logistiikan perustutkinto:

Kangas Valtteri Yrjö Johannes
 Alamartimo Juho Aleksi
 Hartikainen Jerry Mika
 Hettula Arttu Sakari
 Joona Miia Riina Marjaana
 Jääskö Atte Eemil Juhani
 Kokkonen Juho Johannes
 Kortesalmi Jouni Tapani
 Kurtakko Mika Matias
 Kämäräinen Janina Sofia
 Laurila Mika Juhani
 Leskinen Leevi Herman
 Lusua Jani Aleksi
 Mäkitalo Janika Kaisa Helena
 Niva Atte Johan Olavi
 Oikarinen Veli-Matti Tapio
 Ollila Miro Rasmus
 Paakki Niko Tapani
 Petäjäjärvi Jukka Tarmo Tapio
 Pokka Onni Lassi-Pekka
 Pokka Sonja Elli Tuulikki
 Raappana Aleksi Esa Eemil
 Rajala Valtteri Aleksanteri
 Sarriolehto Niko Ville Hermanni
 Tuovila Janne Valtteri
 Valtonen Jussi Johannes Jouko
 Vähäkuopus Jani Juhani
 Ylisaukko-Oja Janne Einari
 Ylitörmänen Ville Olavi Petteri

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto:    
Matilainen Elina Susanna

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:
Koskinen Elisa

Lääkealan perustutkinto:
Tauriainen Sanna Helinä

Maanmittausalan perustutkinto:

Kemppainen Mika Jarkko Kalevi
 Niemelä Jere Matias
 Nissilä Kimmo Tapani Uolevi
 Särkelä Jesse Olavi Johannes
 Wilcken Otto-Waltteri

Maarakennusalan ammattitutkinto:
Kuusela Sampo Viljam
 Pekkala Sami Tapani
 Salmela Sakari Kustaa
 Tiuraniemi Väinö Pekka Antero
 Uutela Olavi Ilmari

 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto:
Iivari Anna-Karoliina
 Leppänoro Arja Susanna
 Määttä Heidi Susa Birgit
 Warsell Essi-Maria Aliisa
 Saksi Kim Sebastian

 

Matkailualan perustutkinto:

Harju Samuli Mikael
 Hautala Heli Kristiina
 Hoikkaniemi Emilia Erika Annikki
 Honkapirtti Roosa Johanna
 Kajula Essi Aune Rebecca
 Katainen Sini Laura Julianna
 Kiviniemi Anni-Sofia
 Kokkoniemi Anna-Maija
 Kumpula Konsta Aleksanteri
 Latvakoski Noora Lyydia
 Laurila Maria Katariina
 Lilja Aino Kaarina
 Luiro Disa Marja Kaarina
 Matera Marco
 Mäkiharju Valtteri Aleksanteri
 Mölläri Ellen Lyydia
 Niiranen Anni-Maria
 Ojutkangas Joona Samuel
 Rauhala Emma Karoliina
 Saari Laura Linnea Susanna
 Sirniö Sakari Henrik Teijonpoika
 Syväjärvi Saana Johanna Katariina
 Tammela Toni Eevert
 Turpeinen Jonne Janne Matias
 Uusitalo Eelis Tapio
 Vaine Jenna Mari-Anna
 Vaine Veera Katariina
 Väisänen Ulriika Maari Amanda
 Yli-Suvanto Emilia Irmeli
 Laine Jenni Sinikka

Matkaoppaan ammattitutkinto:

Aihkisalo Maiju Pauliina
 Harjanne Elina Annikka
 Kivelä-Karjalainen Arja Heli Karoliina
 Laapotti Jukka
 Liukka Esa Samuli
 Telén-Mylläri Tarja Kristiina

 

Metsäalan perustutkinto:

Ailunka Olli
 Hartikainen Heli Maria Kristiina
 Hedemäki Joni Tapio Kristian
 Hihnavaara Juho Valtteri
 Hoikka Aki Juho Olavi
 Jestilä Aleksi Olavi
 Järvelä Kaarlo Niilo Oskari
 Kaleva Julius Henrik
 Kangas Tero Sakari
 Karjalainen Niko Tapio
 Korhonen Heikki Henrik
 Koskenniemi Santeri Olavi
 Laurila Jesse Nuutti Kristian
 Mellajärvi Pauli Iisak Abiel
 Muotka Hermanni Anttoni
 Niskanen Ville Jarmo Ilmari
 Niva Vilho Verneri
 Penttinen Aki Kalervo
 Poikajärvi Kalle Ilmari Alarik
 Rahmani Salim
 Rimali Ville Matias
 Saari Samu Matti Aukusti
 Saukko Eetu Petteri
 Titoff Niko Daniel Kalervo
 Tyni Kimmo Aleksi

 

Myynnin ammattitutkinto:                               

Torikka Päivi

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto:                  
Haapala Niklas Joakim
 Ryynänen Joni Henrik

Puualan perustutkinto:
Alanne Jasper Santeri
 Sahimaa Eemeli Antti Aapeli
 Soininen Henri Otto Eemeli

Rakennusalan perustutkinto:

Naasko Markus Tapani
 Ulkoniemi Pekka Tuomas
 Heino Ville Mikael
 Hyvärinen Toni
 Kaisanlahti Jonne
 Kokko Armas Matti-Oskari
 Leino Santeri Benjamin
 Leskelä Nico Kristian
 Lindén Juho Valtteri
 Mikkola Eetu
 Mukku Joel
 Paloniemi Joni Mikael
 Pääkkö Niko Simo-Mikko
 Rissanen Tuukka
 Sulisalo Santeri Kalle Juhani
 Tarsa Iivo Wäinö Akseli
 Tolppanen Roope Valtteri
 Torvinen Kalle Joel Kalevi
 Vanhatapio Ville Valtteri
 Vuorijärvi Samuli
 Välikangas Olli
 Ämmälä Heikki
 Hanhisuanto Eetu Oskari
 Jussila Topias Viljami
 Kinisselkä Niko Mikael
 Lahti Jussi Valtteri
 Lampela Niko Kristian
 Myllymäki Aleksi Benjam
 Penttinen Jere Veikko Jalmari
 Piittisjärvi Jonne Jyri
 Rundgren Tony Juhani Kristian
 Törmänen Panu Santeri
 Ylitervo Juho Mikael

Ruokamestarin erikoisammattitutkinto:
Mastokangas Mari Annika

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto:   
Hanninen Eeva-Maija
 Rantataro Annemari

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto:                       
Aho Sari

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto:

Ahola Hannele
 Ahola Henna-Mari
 Heikkinen Tanja
 Holm Tiia
 Hurri Anita
 Huutola Sara
 Iisakka Leila
 Jylhä Laila
 Jurmu Satu Annina
 Kajanki Jukka
 Karjalainen Emil
 Karvonen Kirsi
 Karvonen Laura
 Kelloniemi Anna-Liisa
 Kesälahti          Julia
 Kokko-Pakkanen Anu
 Kurkela Sanna
 Köngäs Anni
 Lantto Heidi Marika
 Luukkonen Sirkka-Liisa
 Lämsä Kati
 Löf Katju
 Nurmela Sirkka Anneli
 Ollila Maiju
 Onkamo Heini
 Onkamo Sari Anneli
 Piekkari Ville
 Poe Kee Meh
 Pyrrö Janina
 Pääaho Meiju
 Rosi Niko
 Sarajärvi Minna Ristiina
 Seinälä Paula
 Sujala Annina Kaarina
 Takkunen Anne
 Taipale Henna
 Vienola Jenni-Maija
 Vihriälä Milla
 Volf Kristina
 Väärälä Tiia Piritta Marjaana
 Huhtala Ossi Sami Hermanni
 Juustovaara Matti Joonas
 Jäntti Jani-Pekka Olavi
 Kivelä Anniina
 Rautio Juho Topias
 Salmikivi Yrjö Veikko Johannes
 Simbonen Helen
 Säynäjäkangas Terhi Tuuli
 Viik Valtteri Joni Juhani
 Hiltunen Jessica Juulia
 Mattanen Joska Jonathan Aleksander
 Karjalainen Jonna Marika
 Korteniemi Ella Maria
 Lamminmäki Miia Katariina
 Leinonen Laura Annika
 Ollila Kia-Julia Melinda
 Partanen Elias Heikki
 Ylijääskö Laura Anneli
 Härmä Jere Niklas Ilmari
 Kari Niko Mauri Mikael
 Kristo Julia Vilhelmiina
 Mattila Laura-Elina
 Ohtonen Tea Saana Annikki
 Pulkkinen Anni Maria
 Heiskanen Eveliina Sofia
 Iivari Riikka Emmi Sofia
 Kallo Julia Kristiina
 Lahtinen Ruut Vilhelmiina
 Ollikainen Aku Matti Mikael
 Paadar Sunna Melina
 Salmela Emma Lyydia
 Savolainen Heidi Maria Hellevi
 Seppälä Mirette Sara Maria
 Kuusela Roosa-Maria
 Niemi Wilma Maria Eveliina
 Rajabi Shahr Banu
 Tähkäpää Hilla Henriikka
 Juurtela Sofia Krista Lyydia
 Kukkonen Krista Marjaana
 Mertala Riku Aleksi

Suurtalouskokin ammattitutkinto:
Illikainen Marjaana

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto:

Anetjärvi Eero Oskari
 Annala Juha
 Fisk Olli-Kalle Pietari
 Haetta Ole
 Havela Tuomas Mikael
 Honkonen Janne Antero
 Huhtala Topias Sasa Eemeli
 Hyötylä Sampo Henrik Leander
 Kansanaho Ilmari
 Kilpimaa Jussi
 Kirianov Matvei
 Korvanen Juho
 Lampela Manu Eelis
 Loppukaarre Jukka Petteri
 Luiro Jarkko Joonas
 Luiro Joakim Riku Joonas
 Markkala Vesa
 Mattila Pyry Ilari
 Mikkola Teemu
 Maununiemi Aapo Eemeli
 Nieminen Taneli Matias
 Niva Jukka
 Pelkonen Julia Marja Armiida
 Pyhtilä Sami Aleksanteri
 Pyhäjärvi Aki
 Ronkainen Joonatan Jani Matias
 Sarajärvi Joni Petteri
 Saraste Petrus Benjamin
 Severinkangas Henri Mikael
 Suomela Antti Juhani
 Tepsell Ville Aleksi
 Tiuraniemi Jere Petteri
 Tuovinen Hannu
 Wirén Richard Christian
 Valle Teemu
 Varis Osmo
 Vitikka Valtteri Eemil

Talotekniikan perustutkinto:

Bergman Elias Artturi
 Hanska Santeri Sami Antero
 Kaisanlahti Joona Valtteri
 Karppinen Kari Seppo Tapani
 Kellokumpu Juha Mikael
 Kinnunen Jouni Samuel
 Lahtinen Eemil Johannes
 Lehtola Aleksi Markus
 Levinheimo Sauli Elias
 Markkala Jutta
 Ojaniemi Timo Johannes
 Pitkänen Leevi Antero
 Ranta Samuli Kalle Aleksi
 Rantakokko Benjamin Topias Petteri
 Rautajoki Mikko-Pekka Johannes
 Romppanen Nico Mikael
 Salmi Joonas
 Seppänen Robin
 Suomi Juuso Valtteri
 Tiirola Nikke Veeti Valtteri
 Vierelä Ville Santeri

Taloushallinnon ammattitutkinto:

Kellokumpu Janna
 Laitinen Aija
 Mourujärvi Marika
 Myllylä Sirpa

Talous- ja henkilöstöhallinnon erikoisammattitutkinto:

Kari Nina Irina
 Korkeakangas Teija Hannele
 Kumpu Marileena
 Lehtinen          Heta Pauliina
 Pökkylä Nina
 Sorjonen Emma Jarina
 Säärelä Sari Johanna

Tanssialan perustutkinto:

Aspelund Tatu
 Bagge Vanessa Hilja Maria
 Mäkelä Henriikka Maria Hannele
 Rohiola Eeva Tuulikki
 Tanhua Helena Maarit

Tekniikan erikoisammattitutkinto:

Aikio Sami Petteri
 Halvari Juha Olavi
 Hirvisalo Vesa-Pekka
 Palonoja Jarkko Matias
 Parkkonen Jukka Kaleva
 Poikila Aki Sakari
 Schutskoff Hannu Juhani
 Vierelä Juha Matti

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto:

Havu Niina Marjaana
 Matilainen Mila Anna Henriikka
 Nikka Maria-Leena
 Parkkila Taru Katariina
 Pulju Iida Päivi Henriika
 Sarajärvi Eveliina Aulikki

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto:

Huotari Vili Petteri
 Iisakka Henri Heikki Juhani
 Kaakkurivaara Aleksi Mikko Johannes
 Kaaretkoski Eemeli Aslakki
 Kallunki Jonne Juhani
 Kangas Joni Heikki Antero
 Kiviniemi Teemu Tapio
 Kunnari Janne Juuso Uolevi
 Luolamo Veeti Valtteri
 Sormunen Nico-Valtteri Edvard
 Tossavainen Aleksi Johannes
 Vaarala Mikko Matias
 Välikangas Antti Matias Santeri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto:
Bergman Ville Artturi
 Ylinenpää Arttu Markku Iisakki

Ulkomaankaupan erikoisammattitutkinto:
Äikää Jere Kristian

Vanhustyön erikoisammattitutkinto:
Lintula Laura Marjut Anneli

Yrittäjän ammattitutkinto:                                
Heikkilä Taavi Aarne Antero
 Korsulainen Salla Rosa Margareeta
 Strand Jaana Emilia
 Vanhatapio Joonas Mauri Asseri

MAINOS

Kommentoi

Uutisvirta

Etusivulla nyt

Paikallissää

Juttutupa

Kuumin keskustelu nyt

Mitä ajattelet Venäjästä?

194 viestiä | Lue keskustelu

Päivän tykätyin viesti

Uhkailulla ja kiristyksellä aikaansaadun kilpailukykysopimuksen kohtuuttomat lomarahaleikkaukset tuntuvat monen kukkaroissa!!

Kyllä, juuri näin. Eli aloittaja on hyvä, ja miettii uudestaan ketkä täällä näitä taloustalkoita todella tekeekään. + pä... Lue lisää...
Taloudellisesti riip...

Jari ja sarjakuvat

Jari

23.6.

Naapurit

25.6.
;

Uutiset osastoittain

Palvelemme sinua

Asiakaspalvelumme auttaa sinua mielellään Kalevan tilausasioissa ja muissa lukijan palveluissa.

Asiakaspalvelu

(08) 5377 610 (ma-pe 9-16)

www.kaleva.fi/asiakaspalvelu

Kalevan medioilla tavoitat 331 000 lukijaa.

Yrityspalvelut

(08) 5377 180

www.kaleva.fi/yrityspalvelut


stats-image