Oulun seudun ammattiopisto

Ylioppilaat ja valmistuneet 2017 30.5.2017 15:12
Kaleva

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:

Aitto-oja Eetu
 Alakärppä Jere
 Alatalo Ville
 Arponen Antti
 Haavisto Tuomas
 Haverinen Teemu
 Heikkinen Juho
 Jurmu Juho
 Kaarlela Niko
 Karnaattu Oskari
 Kemppainen Janne
 Kettunen Niko
 Kontio Rami
 Latola Lauri
 Laukkanen Lari
 Lehtonen Joni
 Littow Jan-Erik
 Lämsä Joona
 Majava Jani
 Mikkola Juho
 Myllyneva Eemil
 Niskala Joona
 Nyman Pauli
 Pakanen Viljami
 Pikkuhookana Valtteri
 Pilto Eppu
 Ratilainen Jonne
 Ruottinen Jesse
 Savilahti Markus
 Seppänen Arto
 Soinne Waltteri
 Takarautio Mikael
 Vainio Johannes

 Autoalan perustutkinto
 autokorinkorjaaja:

Aroone Mahamed
 Granlund Jonne
 Kemppainen Teemu
 Palojärvi Joonas
 Pennanen Niko
 Puhakka Ossi
 Saarinen Niko
 Viinikka Ville
 Ylitalo Joona

 
Autoalan perustutkinto
 automaalari:

Engström Anton
 Erkkilä Taneli
 Holopainen Toomas
 Häikiö Niina
 Jurvelin Laura
 Jussila Niko
 Koskela Valtteri
 Kyllönen Vili
 Marttila Roni
 Paavola Tuomas
 Rautiainen Eemeli
 Sarajärvi Juho
 Simula Iiro
 Untinen Janne
 Utriainen Jere
 Öyttenmaa Katariina

 
Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja:
Fellman Carolina
 Haataja Kaija
 Koskela Riina
 Kuusijärvi Riina
 Latvala Saara
 Leviäkangas Jouni
 Paasila Sofia
 Perttunen Kaisa
 Pylkäs Julia
 Väisänen Emilia

 
Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Hekkala Karoliina
 Hietakoste Saana
 Hiltunen Antti
 Höykinpuro Topi
 Jaara Mikko
 Lukkarila Aleksi
 Luukinen Janita
 Runtti Niko
 Saarela Jutta

 
Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija:

Alioravainen Terhi
 Kokko Susanna
 Leskinen Mari
 Penttilä Matilda
 Riikonen Nelly

 
Pintakäsittelyalan perustutkinto
 lattianpäällystäjä:

Heikkala Jonna
 Juntunen Joni
 Kaattari Atte
 Kivilompolo Katariina
 Lohi Saku
 Louhela Janne
 Luukkonen Elisa
 Oravainen Ville
 Saarinen Noora
 Timonen Juho
 Turpeinen Miia
 Turpeinen Simo

 
Pintakäsittelyalan perustutkinto
 maalari:

Alakiuttu Joni
 Heikkinen Emmi
 Kaikkonen Taisto
 Kiuru Sonja
 Luosujärvi Roosa
 Meriläinen Oona


Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja:

Haverinen Olli
 Kivelä Joona
 Kyllönen Jere
 Laurila Joonas
 Lehtonen Janne
 Leskelä Jussi
 Mehtälä Arttu
 Mikkonen Juha
 Myntti Juuso
 Nissilä Aaron
 Pohto Valtteri
 Puurunen Jarno
 Ruha Severi
 Tiensuu Joonas
 Timlin Eerik
 Tolonen Aleksi
 Uusitalo Jussi
 Ylitalo Tomi

 
Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:

Alatalo Henri
 Haapa-aho Anton
 Haapalainen Riku
 Halonen Risto
 Jämsä Herman
 Kakko Aukusti
 Karjalainen Joonas
 Kukkonen Jani
 Lukkari Eetu
 Metsänheimo Otso
 Myllyoja Joonas
 Nyman Janne
 Pyykkönen Juho
 Rautio Hannes
 Saloranta Paula
 Sillankorva Joni
 Udd Miika


Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Aalto Joonas
 Aroone Abdulkadir
 Haverinen Markus
 Koskela Johannes
 Kouvala Antti
 Kynkäänniemi Tommi
 Kärki Otto-Joonas
 Laine Joona
 Lantto Ville
 Laukka Pietari
 Leinonen Timo
 Meriläinen Henri
 Mäkitalo Rasmus
 Nalli Joonas
 Nikula Eva
 Paaso Otto
 Piirainen Jaakko
 Polojärvi Akseli
 Polojärvi Jaakko
 Remes Veikka
 Riikonen Niko
 Rintala Ville
 Rytky Jani
 Savilaakso Teemu
 Shnoro Rasmus
 Turpeenoja Elias
 Vänttilä Matias
 Vänttilä Niko

 
Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
 sisustaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Mähönen Iida

 

Kaukovainion yksikkö
 liiketalous

Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Heikkilä Lotta
 Karvonen Jenna
 Nykänen Peppi
 Rautio Ada

 
Liiketalouden perustutkinto
 merkonomi:

Alakokkare Topi
 Annunen Jesse
 Autioniemi Eetu
 Buller Eeva
 Ervasti Fanny
 Eskelinen Laura
 Haaga Henna
 Haapea Niina
 Hasani Mergim
 Hautamäki Jukka
 Heikkinen Marianna
 Heikkinen Venla
 Hekkala Mira
 Hietala Karoliina
 Honkanen Tiina
 Hopeanaula Ville
 Hotakainen Juuso
 Huusko Pirjo
 Hyry Joonas
 Härmä Ville
 Iisakka Tuija
 Ikonen Sanna
 Ikäheimo Mirko
 Jaakola Jonna
 Jokelainen Jani
 Jokikokko Janette
 Junttila Janika
 Juntunen Roosa
 Juusola Johanna
 Jääskö Aki
 Kaisto Jani
 Kalaja Antti
 Kantola Marjut
 Karinkanta Janette
 Karjalainen Sofia
 Karppinen Oona
 Karvonen Hanna
 Karvonen Mirko
 Kaski Viljo
 Keckman Adalmiina
 Kettukangas Joni
 Kinnunen Aleksi
 Kinnunen Julia
 Kiviniemi Jere
 Knuutinen Katja
 Koivukangas Melinda
 Kokko Emilia
 Korkala Olga
 Koskela Sofia
 Kuokkanen Ville
 Kurkela Joona
 Kurkela Santeri
 Kuusirati Sanna
 Kyngäs Jaakko
 Kälkäinen Juho
 Laukkanen Liisa
 Lehtonen Moona
 Leiber Rino
 Leinonen Katriina
 Leskelä Jenna
 Liang Chaoyun
 Lievetmursu Valtteri
 Luokkanen Pauliina
 Luttinen Riina
 Lämsä Tapio
 Mahamed Mowliid
 Mehtälä Tarja
 Metsi Wänne
 Mikkola Piritta
 Mikkonen Timna
 Moilanen Joonas
 Myöhänen Oskari
 Mäkinen Niko
 Mällinen Andreas
 Mäläskä Miska
 Määränen Anita
 Niskanen Petri
 Nokela Piritta
 Nurkkala Jani
 Nurmela Ville-Niklas
 Oikarinen Lotta
 Oikarinen Timo
 Ojala Inka
 Pasanen Eetu
 Pasanen Tony
 Pehkonen Niko
 Petäjäjärvi Elina
 Peuraniemi Anton
 Pikkarainen Juho
 Pitkänen Anu
 Ponto Jere
 Pudas Nicole
 Pyykkönen Maria
 Raappana Atte
 Rahja Jenna
 Rantapelkonen Heikki
 Riihijärvi Suvi
 Roivainen Joonas
 Ronkainen Olli
 Räinä Johanna
 Räisänen Anton
 Räisänen Arttu
 Salminen Markus
 Salokorpi Jenna
 Sanderson Annika
 Siklander Ville
 Sorvari Inka
 Suomela Antti
 Sääski Eelis
 Taanila Juho
 Tahiri Shpetim
 Takkula Ella
 Tapio Janne
 Taskila Juuso
 Teppola Laura
 Terho Tiina
 Tolonen Sakarias
 Trapp Jan-Erik
 Tukeva Miika
 Tölli Kendra
 Udd Tiina
 Uusikallio Jesse
 Varanka Niklas
 Vehkaperä Tarja
 Vihelä Mikko
 Viitajylhä Matti
 Viittanen Petri
 Virta Henna
 Vähäjylkkä Iikka
 Väyrynen Mila
 Wallenius Katja
 Ylä-Himanka Tomi
 Äijänen Miro

 
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
 datanomi
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Huhta Harri
 Hyttinen Otto
 Jokela Romi
 Kaarteenaho Kai
 Krapu Roosa
 Loukkola Heli
 Skofelt Joni
 Suominen Markus


Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
 datanomi:

Daavittila Kristian
 Eskola Pauli
 Eskola Vili
 Frederiksen Pena
 Haapakoski Janne
 Hankilahti Matias
 Hautala Santeri
 Hietala Tomi
 Jämsä Kalle
 Jänkälä Anssi
 Kangasharju Niilo
 Kemppainen Jonni
 Kokko OP
 Korpi Henri
 Korteniemi Jani
 Lassila Alisa
 Lassila Sampo
 Leinonen Tony
 Lohvansuu Erika
 Mankisenmaa Joonas
 Merenlahti Hilla
 Miettunen Reijo
 Moilanen Juhani
 Moilanen Ville
 Määttä Matti
 Neustroeva Elena
 Nuoristo Janne
 Paaso Jesse
 Paso Miika
 Pitkänen Antti
 Ruokolainen Kristian
 Saloranta Samuli
 Suni Arttu
 Turtinen Marjut
 Valkealahti Mika
 Väisänen Petja
 Väliahde Matti

 
Isännöinnin ammattitutkinto:

Esko Jonne
 Halminen Sinikka
 Kallio Mikko
 Kangas Laura
 Kotila Petri
 Kunnari Jaakko
 Laitinen Ritva
 Lehto Satu
 Lirkina Valentina
 Muhola Sanna
 Pelanne Eerik
 Punju Pekka
 Rantaniemi Janne
 Valli Petri

 
Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Grönroos Mika
 Heikkinen Leena
 Helin Petra
 Jarva Pasi
 Keinänen Janne
 Kokko Katja
 Kolehmainen Tarja
 Koskelo Riikkaliina
 Lohvansuu Marja
 Mertala Aki
 Nurminen Heli
 Pernu Hanna-Kaisa
 Sala Iinamaija
 Seppälä Hanna-Mari
 Töyräs Sari
 Välitalo Sari

 
Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Heinonen Noora
 Ilmola Annamari
 Keskikastari Laura
 Moilanen Sara
 Taivalkoski Katja
 Turpeinen Annika

 
Myynnin ammattitutkinto:

Aspegren Heidi
 Kadir Eva
 Kokko Julia
 Lehtosalo Riikka
 Mahamed Fadumo
 Ryynänen Milla
 Vähäkuopus Maria

 
Sihteerin ammattitutkinto:

Kirjavainen Sanna
 Mustonen Sari
 Pöyskö Sari

 

Kaukovainion yksikkö
 tekniikka

 Kiinteistöpalvelujen perustutkinto
 kiinteistönhoitaja:

Ahtola Samuli
 Jaara Jere
 Kesti Joni
 Klasila Jarkko
 Kärsämä Ville
 Leppäkoski Topias
 Mertaniemi Hannes
 Mikkonen Juho
 Ovaska Olli
 Siikaluoma Eetu
 Toivanen Samuli
 Tolonen Niko
 Ylitalo Miika

 Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneenasentaja:

Karhu Alpi
 Kilpeläinen Aleksis
 Korkiakoski Elias
 Laurila Joona
 Liukkonen Niklas
 Nikula Frans
 Seppälä Mika
 Sipola Matti
 Tikkanen Hannes
 Tropin Innokentii
 Tölli Ville

 
Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneistaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Mäntykenttä Eetu
 Sarjanoja Olli
 Väliheikki Niko

 
Kone- ja metallialan perustutkinto
 koneistaja:

Hakovirta Akseli
 Hedberg Kristian
 Järvenpää Ville
 Kimmonen Juho
 Mäkipelto Olli
 Roine Mikko
 Simuna Julius

 
Kone- ja metallialan perustutkinto
 levyseppähitsaaja:

Ahonen Janne
 Anttila Henri
 Arvela Riku
 Autto Aleksi
 Heikkilä Samuli
 Holmström Niko
 Jaara Pekka
 Kahelin Niko
 Kaltakari Santeri
 Kantola Sami
 Koivisto Jaakko
 Korkala Jyri-Matti
 Kummala Markus
 Leskelä Jalmari
 Määttä Niklas
 Näsänen Olli
 Pulkkanen Valtteri
 Ruonala Eemeli
 Särkioja Niko
 Tikkala Alexi
 Timonen Juuso
 Turunen Niko
 Viinamäki Joni

 
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 puuala:

Ahonen Eemil
 Korhola Antti
 Mustonen Jonna
 Nevalainen Aleksis
 Nikkilä Arttu
 Sorsa Jari-Pekka
 Varila Mira
 Vimpari Janne

 
Laboratorioalan perustutkinto
 laborantti
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Salo Titta

 
Laboratorioalan perustutkinto
 laborantti:
Haapea Toni
 Heiskanen Janne
 Härkönen Johanna
 Lammela Nea
 Maye Miro
 Parviainen Minja
 Poikajärvi Nelli
 Puolitaival Meri
 Pyhäjärvi Ronja
 Romppainen Johanna

 
Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja:

Ihalainen Topia
 Kalliokoski Leonard
 Leinonen Lauri
 Leskelä Tommi
 Marttila Henri
 Niemelä Jyri
 Niemelä Riku
 Nurmela Juuso
 Näreaho Joonas
 Pajuluoma Kimmo
 Pohjola Tom
 Saarijärvi Tommi
 Törmikoski Konsta

 
Puualan perustutkinto
 puuseppä:

Kotajärvi Veikko
 Laurila Linnea
 Norrbacka Jonne
 Pohjola Elias
 Riekki Aleksi
 Savuoja Eeli
 Väyrynen Joona

 
Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Harju Tomi
 Illikainen Aleksi
 Kuukasjärvi Jaana
 Lampela Arttu
 Nivala Anssi
 Paso Sauli

 
Rakennusalan perustutkinto
 talonrakentaja:

Aamuvuori Anni
 Airaksinen Patrick
 Alatalo Juho
 Asikainen Sampo
 Dahl Joonatan
 Heikkala Markus
 Heinänen Aleksi
 Hiukka Leevi
 Jaatinen Lauri
 Keihäskoski Valtteri
 Keränen Jenna
 Keski-Korpi Joona
 Keski-Korpi Juho
 Kestilä Sami
 Klaavo Elias
 Koivisto Tuomo
 Korkala Joel
 Korkiakoski Kim
 Korteniemi Tuomas
 Kortesoja Jere
 Kylmäoja Saku
 Kynkäänniemi Hannu
 Moilanen Aage
 Moilanen Ville
 Mäkeläinen Mikko
 Niemi Olli-Pekka
 Okkonen Joel
 Olkkola Markus
 Oravainen Kai
 Paakki Mikko
 Parkkila Antti
 Piippo Sami
 Pirkola Severi
 Puhakka Jari
 Rautio Markus
 Savolainen Joona
 Sulkala Teemu
 Tervonen Jyri
 Tuohimaa Johannes
 Yliluoma Tuomas
 Äikäs Toni

 
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 automaatioasentaja:

Halkola Joona
 Juola Konsta
 Laurila Valtteri
 Nissi Aleksi
 Paso Valtteri
 Rajala Santeri
 Seppälä Kristian
 Seppänen Ville
 Wittwer Timo

 
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Lääperi Markus

 
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Aspegren Janne
 El Gharb Amico
 Graber Samuel
 Hauru Eetu
 Huttunen Tapio
 Hökkä Joona
 Joona Eljas
 Kailasuo Konsta
 Kallio Topias
 Kansanoja Eetu
 Keränen Valde
 Kettunen Ville-Matti
 Kimpimäki Joni
 Koivu Katri
 Kokko Rasmus
 Koponen Riku
 Korkiakoski Karri
 Korkiakoski Mika
 Kortelainen Miikka
 Kärki Veli-Matti
 Lamberg Anders
 Lyly Miika
 Niemi Pentti-Paavo
 Parkkila Antton
 Partanen Mauno
 Pekkala Joonatan
 Raappana Eetu
 Ruokamo Joona
 Salmi Otto
 Seppälä Vertti
 Seppänen Riku
 Sipola Samuli
 Tajakka Juho
 Tornberg Samuel
 Vasalampi Topias
 Vikeväkorva Niko
 Virkkunen Harri
 Vänttilä Santeri
 Väärälä Henri


Talotekniikan perustutkinto
 ilmanvaihtoasentaja:

Ahvensalmi Eetu
 Aurinko Christian
 Bordi Samu
 Isopahkala Aatu
 Kaikkonen Kimi
 Karjalainen Sami
 Kautto Saku
 Kilpelänaho Aleksi
 Kuha Sampsa
 Kurtti Joona
 Kyllönen Topi
 Kärkkäinen Matias
 Liukko Juha
 Lukka Juhana
 Monto Ronny
 Rantala Sakari
 Roininen Arttu
 Santala Pyry
 Urpilainen Olli

 
Talotekniikan perustutkinto
 putkiasentaja:
Alakärppä Jonne
 Haanpää Ville
 Hannuksela Matias
 Hintsala Eetu
 Hirvaskoski Elias
 Ikävalko Olli
 Kallio Osmo
 Kanniainen Sebastian
 Karhumaa Juho
 Kemppainen Artturi
 Kennilä Aleksi
 Kiuru Valtteri
 Kivioja Antto
 Koskelo Eemeli
 Koskelo Niklas
 Kotajärvi Edvard
 Kusmin Teemu
 Lapinkangas Kasperi
 Laukka Niko
 Lindroos Miko
 Lohi Mika
 Manninen Tommi
 Mattila Aleksi
 Määttä Pekka
 Määttä Tuure
 Nissinaho Joona
 Paakkari Toni
 Piri Arttu
 Pulkkanen Harri
 Saari Aleksi
 Salminen Antti
 Säkkinen Roope
 Tepsell Atte
 Tornberg Johannes
 Tyni Turo

 
Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Autio Aleksi
 Ek Niko
 Hannila Juho
 Junttila Ville
 Kettunen Tomi
 Kiviharju Milla
 Korhonen Ida
 Lehtola Jeremias
 Leinonen Kati
 Lohi Veera
 Marjamaa Minna
 Mikkonen Timo
 Mutanen Eveliina
 Ohtamaa Atso
 Oja Hannes
 Pikkuhookana Jemina
 Rahkonen Jasmin
 Rissanen Miia
 Räisänen Kimmo
 Sinkkonen Jonne
 Syrjä Lauri
 Tanhua Joel
 Tuomikoski Eetu
 Ulander Juha-Matti
 Varonen Elmeri
 Vuolukka Vertti
 West Linnea

 Logistiikan perustutkinto
 autonkuljettaja:
Ahonen Juho
 Aspegren Mariitta
 Flydström Patrik
 Huumarsalo Jouko
 Illikainen Tuomas
 Karhu Niko
 Karppinen Janne
 Koivula Petra
 Kontio Sami
 Korhonen Ville
 Kujanpää Santeri
 Kumpulainen Toni
 Lapinlampi Tanja
 Lepinsalo Aleksi
 Lukka Klaus
 Marjala Otto
 Myllykangas Jani
 Nousiainen Matias
 Pasanen Paulus
 Piippo Eetu
 Räisänen Tero
 Salmela Roni
 Soronen Ari
 Tuhkanen Jari
 Tuomaala Teemu
 Ventelä Joni
 Österback Julia

 Logistiikan perustutkinto
 linja-autonkuljettaja:
Hautakangas Harri
 Korhonen Mikael
 Ryyti Noora

Logistiikan perustutkinto
 varastonhoitaja:
Ahonen Jukka
 Heikkinen Janne
 Hämälä Ensio
 Järvelin Jorma
 Karttunen Sami
 Kuvaja Mikko
 Kyllönen Joonas
 Matila Mika
 Särkipaju Jukka
 Vuotila Kimmo
 Ylitalo Virpi
 Åsnabrygg Niko

Logistiikan perustutkinto
 yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Aaltonen Teemu
 Askeli Teemu
 Eerikkilä Teemu
 Eskola Tuomas
 Haapakoski Eetu
 Haataja Hannu
 Hannula Sara
 Heikkilä Niko
 Hentilä Julius
 Hertteli Jouna
 Huurre Ville
 Hyvärinen Ossi
 Hämeenaho Timo
 Ihalainen Niko
 Ilmola Henri
 Jäkäläniemi Juuso
 Kajava Teemu
 Kelloniemi Julius
 Kesti Samuel
 Kettunen Konsta
 Klaavo Jeremias
 Korkiakoski Jeremia
 Koskela Santeri
 Kurkinen Jesse
 Kurtti Teemu
 Laitinen Ville
 Lassila Antti
 Lehtonen Severi
 Lämsä Antti
 Maaninen Ville
 Marjoniemi Seppo
 Martikainen Eero
 Martinviita Jesse
 Matero Marko
 Mikkonen Lauri
 Pahkasalo Roni
 Pakanen Saku
 Pauna Pauli
 Pelkonen Noora
 Perttunen Eero
 Peteri Pauli
 Pohjola Mikko
 Puranen Riku
 Pätsi Santeri
 Raudasoja Vili
 Remes Juha
 Ruokamo Juho-Pekka
 Saarnio Jarno
 Suonvieri Niki
 Tauriainen Jari
 Tiirola Petter
 Tolonen Eerik
 Tuohimaa Jari
 Tuomikoski Henrikki
 Turtio Joel
 Tölli Arttu
 Vesa Antti
 Väyrynen Veli-Matti
 Ylikulju Eerik
 Yypänaho Salla

 
Puutarhatalouden perustutkinto
 puutarhuri
 ylioppilas (kolmoistutkinto):

Tolonen Hanna

 Puutarhatalouden perustutkinto
 puutarhuri:

Ammunet Oona
 Autio Anastasia
 Halonen Nina
 Jaakkola Sanna
 Kaisto Riikka
 Kokko Anne
 Kotila Saija
 Kylli Heli
 Mustonen Terhi
 Nyman Mira
 Paaso Tanja
 Suomela Janne
 Valikainen Henna
 Viitala Minna

 
Floristin ammattitutkinto:

Niemelä Veera

 
Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto:

Lippo Niilo
 Turdiev Rustam


Limingan toimipiste

 
Turvallisuusalan perustutkinto
 turvallisuusvalvoja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Oikarinen Joni

 
Turvallisuusalan perustutkinto
 turvallisuusvalvoja:

Aalto Joona
 Alatalo Teemu
 Haarala Esko
 Holmi Katri
 Hongisto Kari
 Honkamäki Riku
 Huhtanen Tiia
 Impiö Tommi
 Karjalainen Jenna
 Kelloniemi Sami
 Kittilä Olli
 Koivisto Jeremias
 Korkala Aleksi
 Korkiakoski Tiia
 Korpela Aino
 Laakkonen Jenna
 Lopakka Miika
 Mahamed Said
 Nissilä Daniel
 Nissilä Joona
 Nuorala Matias
 Nurro Jasmin
 Pellikka Santeri
 Perälä Niina
 Perälä Ville
 Pietilä Jami
 Pirttikoski Katri
 Rautakoski Pauli
 Saarikoski Senni
 Savolainen Jimi
 Still Teemu
 Särkelä Tuomas
 Tiainen Mika
 Toikka Mika
 Varis Enni
 Viita-aho Janne
 Välimaa Arto
 Yli-Tainio Tatu

 
Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Polso Toivo
 Romakkaniemi Kati
 Roppola Jani


Vartijan ammattitutkinto:

Ylisirniö Jonne

Kontinkankaan yksikkö

Hiusalan perustutkinto
 parturi-kampaaja:

Eleesha Merna
 Hulkkonen Jenni
 Itkonen Nelli
 Järvenpää Essi
 Karvonen Emilia
 Nikkarinen Krista
 Niskanen Sanna
 Ristolainen Janika
 Seppänen Jemina
 Teeriaho Jenni
 Tomas Mariam
 Väisänen Veera

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
 kosmetiikkaneuvoja:

Hyttinen Jenni
 Karjalainen Salla
 Kontio Jenni
 Kylmänen Kaisa
 Rauhala Meeri
 Rautio Elisa
 Taipaleenmäki Essi
 Törmänen Riina
 Öljymäki Sani

Lääkealan perustutkinto
 lääketeknikko:
Arvola Jonna
 Heidari Masume
 Jelonen Anette
 Komulainen Marjo
 Kuukasjärvi Ada-Maria
 Kälkäjä Anna
 Lalli Anette
 Lehtola Markus
 Marttila Laura
 Tanskala Niina
 Virkkala Kristiina

 Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja
 ylioppilas (kolmoistutkinto):
Pyykkönen Meri
 Tuominen Tiia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

David Rosana
 Elfving Roosa
 Hurtig Jatta
 Jaakola Hennariikka
 Juutinen Laura
 Karisto Iida
 Kiviniemi Venla
 Koivukangas Linda
 Kreivi Juliaana
 Lehto Roosa
 Luoto Annika
 Niemelä Raisa
 Nikula Kaisa
 Nissinen Tiia
 Rehu Maiju
 Timonen Anni
 Tiri Milla
 Viitanen Petra
 Virkkala Hanna
 Väätäinen Sanni

 Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:

Aatsinki Tiia
 Anttila Mia
 Bisi Maija
 Haapa-aho Iina
 Haapalainen Tuija
 Haarala Sonja
 Hannila Marika
 Heikkilä Annika
 Heikkinen Hanna
 Heikkinen Tiina
 Heiskanen Jennimaija
 Hiltunen Vilma
 Holmi Anne
 Huovinen Anu
 Huovinen Mikko
 Hyväri Heidi
 Hyväri Ulla
 Hyyppä Maisa
 Häkkinen Anna
 Hämälä Tuula
 Häyrynen Emmi
 Häyrynen Jenni
 Ignatius Tanja
 Impiö Siiri
 Inget Annukka
 Joentakanen Maarit
 Jussila Mirja
 Jussila Sirpa
 Jyrkäs Mervi
 Järvitalo Janita
 Kakko Roosa
 Kallio Antti
 Kanerva Heli
 Karjalainen Ella
 Karjalainen Jaana
 Karvonen Emma
 Keränen Kati
 Kiviniemi Elias
 Klasila Elina
 Koistinen Kaarle
 Koivula Birgitta
 Koivumaa Sami
 Kokko Anni-Riina
 Kokko Sari
 Kokkonen Kerttu
 Kokkoniemi Anna
 Kolehmainen Jouko
 Kolehmainen Nina
 Korhonen Johanna
 Korkeakangas Anna-Leena
 Koskenkorva Iida
 Koskenkorva Sonja
 Koskensalo Carita
 Kossi Noora
 Kotajärvi Päivikki
 Koutaniemi Katja
 Könö Tiia
 Laivamaa Lauri
 Lakso Taina
 Lantto Anne
 Lassila Maarit
 Laurila Karoliina
 Laurila Marika
 Lehto Nina
 Lepistö Eveliina
 Liikanen Anni
 Lohi Anette
 Lohi Emmi
 Maamäki Jenni
 Malila Riikka
 Mankinen Karita
 Manninen Noora
 Matkaselkä Elina
 Mattila Marika
 Mattila Satu
 Mehtälä Jaana
 Meriläinen Reetta
 Mettovaara Mira
 Myllymäki Nella
 Mäkikangas Aini
 Nissilä Vesa
 Nykänen Henna
 Näsänen Virpi
 Ohtamaa Sofia
 Oijusluoma Elina
 Oiva Jarno
 Ojala Pinja
 Ojala Taru
 Ojala Tiina
 Oksa Elina
 Ollinmäki Emilia
 Orreveteläinen Miikka
 Paananen Henna
 Palojärvi Kristiina
 Palola Tarja
 Paloniemi Suvi
 Pankova Larissa
 Parviainen Henri
 Paso Kaisa
 Pekkarinen Sanna
 Pelkonen Sanna
 Peltokangas Lilli
 Pigg Aune
 Pitkälä Jutta
 Pitkänen Roope
 Pohjola Niina
 Puhakka Satu
 Pulkkinen Eveliina
 Pulkkinen Henna
 Purkunen Henna
 Pätsi Salla
 Raappana Eveliina
 Rannikko-Korhonen Kirsi
 Ranta Lauri
 Rautiainen Mari
 Riihimäki Johanna
 Rintamäki Teresa
 Ruottinen Maarit
 Rytkönen Tia
 Rääpysjärvi Anne
 Rönn Juliaana
 Rönn Sari
 Saarenpää Kati
 Sallinen Jenni
 Salmela Hanna
 Salmikivi Taru
 Sassali Aila
 Savela Larissa
 Siika-aho Miia
 Simonen Susanna
 Sivonen Julia
 Stenroth Tiina
 Säynäjäaho Niina
 Tanskanen Janna
 Tapaus Meeri
 Taskila Meeri
 Taskinen Maija
 Teder Egle
 Tohola Riitta
 Tolkkinen Sandra
 Tomperi Sirpa
 Tuomela Tiia
 Turunen Elli
 Turunen Minna
 Tölli Jetro
 Tölli Sara
 Törmänen Jarmo
 Ukkonen Marika
 Vaaramo Emilia
 Vanhala Paula
 Varela de Saaranen Laura
 Viander Ida
 Väistö Satu
 Ylitalo Niina
 Äijälä Jenni

 

Välinehuoltoalan perustutkinto
 välinehuoltaja:
Dorff Mika
 Ellilä Anita
 Koivukangas Jere
 Latola Janne
 Mourujärvi Katariina
 Niskasaari Hanna-Mari
 Oikarainen Ira
 Prokkola Piia
 Puolakka Juho
 Sarasoja Aleksi
 Savela Heli
 Seppi Tuula
 Vähätiitto Heli
 Ylimartimo Henri

 Jalkojenhoidon ammattitutkinto:
Agafonov Sasha
 Annunen Elsi
 Korkiakoski Erika
 Lesonen Marja-Liisa
 Mellenius Caroline
 Moilanen Heidi
 Oikarinen Tiina
 Taskila Saija
 Vappula Minna
 Varila Marjukka
 Viljakainen Anu
 Vähä Katja
 Väisänen Outi
 Zhuravleva Tatiana

 Kipsausalan ammattitutkinto:

Peltola Anne

 Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:

Kajava Ulla
 Kehusmaa Mari
 Meriläinen Heidi
 Väliaho Tuovi

 Perhepäivähoitajan ammattitutkinto:

Kanniala Tarja

 

Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto
 ajoneuvoasentaja:

Huotari Tony
 Karppinen Rami
 Keihäs Tommi
 Kemppainen Antti
 Kostekivi Jani
 Luokkanen Riikka
 Mäkinen Henri
 Niskasaari Ville
 Porola Ville
 Savolainen Erno
 Tokola Eetu

 Autoalan perustutkinto
 pienkonekorjaaja:

Laurila Jari
 Ranta Sami

 Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Anttila Heli
 Aura Iikka
 Haataja Joni
 Honkanen Janne
 Kanninen Sami
 Leppävuori Henna
 Lämpsä Jenni
 Matinolli Jenny
 Mäkinen Jyri
 Mäkinen Markus
 Strandén Ida
 Väyrynen Anu

 

Maatalousalan perustutkinto
 eläintenhoitaja:

Alakiuttu Susanna
 Ervasti Ville
 Hannula Mari
 Hietala Linda
 Hiltula Jenny
 Impiö Sanna
 Järvikivi Petra
 Karttunen Julianna
 Korhonen Sanna
 Lehtonen Neea
 Pohjola Anna-Mari
 Roiha Jasmiina
 Saviluoto Mari
 Seppänen Jenni
 Tervakoski Saija
 Tourunen Essi
 Tuohino Katariina
 Veivo Nelli

 Maatalousalan perustutkinto
 maaseutuyrittäjä:

Arffman Sami
 Iljana Henri
 Isokangas Maritta
 Juntunen Juho-Antti
 Jurmu Henri
 Kostekivi Toni
 Karjalainen Jarkko
 Kurikka Topi
 Lappalainen Heidi
 Manninen Arttu
 Matikainen Jarkko
 Metsäkoivu Eemeli
 Männistö Ville
 Parpala Antti
 Pernu Valtteri
 Pesola Joonas
 Pulliainen Matti
 Päkkilä Tino
 Risuaho Hanna
 Saarikoski Anri
 Siira Sanna
 Vesala Veeti
 Väisänen Merilla

 Metsäalan perustutkinto
 metsäkoneenkuljettaja:

Arvola Niko
 Järvelin Kristian
 Kavaluus Heikki
 Kylmänen Joni
 Leppänen Janne
 Marjaniemi Heikki
 Mustonen Aimo
 Männikkö Ville
 Pankinaho Juho
 Pulliainen Mikko
 Saksio Max
 Sergejeff Aleksi
 Suutari-Jääskö Valtteri
 Tikka Mika
 Turunen Anssi
 Tölli Matti
 Valle Arttu

Myllytullin-Pikisaaren yksikkö

Myllytullin toimipiste

Elintarvikealan perustutkinto
 elintarvikkeiden valmistaja:

Erkkilä Iida
 Hasani Edin
 Hyry Heidi
 Kivirinta Elisa
 Koiranen Camilla
 Laukkanen Milla
 Leppälä Reija
 Lukka Henrika
 Meriläinen Sanni
 Perätalo Sara
 Pieskä Eija
 Pietiläinen Sanni
 Puoskari Laura
 Saukko Jenna
 Sejdiu Bleond
 Vainionpää Markus

 
Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Kajan Ida
 Rautio Roosa

 
Elintarvikealan perustutkinto
 leipuri-kondiittori:

Ellilä Katri
 Juntunen Jere
 Juola Vilhelmiina
 Juusola Roosa
 Kyllönen Jonna
 Kähkönen Susanna
 Kälkäjä Tiia
 Luokkanen Linnea
 Lyly Oona
 Mikkonen Elina
 Morin Vladimir
 Ojanperä Olivia
 Pikkarainen Siiri
 Sarajärvi Rebekka
 Sarajärvi Tytti
 Seppänen Tomi
 Silvola Kiia
 Väyrynen Tiia-Sofia

 
Elintarvikealan perustutkinto
 lihatuotteiden valmistaja:

Baringi Heba
 Bovellan Otto
 Johansson Sonja
 Juusola Jesse
 Karjalainen Samuli
 Koivu Jari-Pekka
 Sirviö Miika

 
Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Heikkilä Helmiina
 Karvonen Ella
 Vitikka Veera
 Vähä Jussi

 Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 kokki:

Ahonen Väinö
 Finne Santeri
 Forsman Liisi
 Hakkarainen Sini
 Hautala Sonja
 Heikkilä Henna
 Heikkinen Anne
 Hiukka Jonna
 Honkakoski Joona
 Huhta Samuli
 Hulkko Arttu
 Häikiö Iida
 Kinnunen Samu-Severi
 Koivukangas Minna
 Lehtola Kristiina
 Liikanen Emma
 Marin Emma
 Moilanen Irene
 Mällinen Niina
 Njie Ebou
 Pekkala Noora
 Pellikainen Meeri
 Penttilä Jere
 Pirinen Saara
 Puotiniemi Niko
 Rmah H'Thiéu
 Röyttä Laura
 Sontojang Theeraphong
 Suhonen Hanna
 Särkioja Emmi
 Terho Eveliina
 Vänttilä Laura
 Åhman Sofia

Hotelli-
 ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 tarjoilija:

Bollström Mirjam
 Haanpää Miia
 Halonen Wille
 Hasani Shqipëron
 Häll Marja
 Jylkkä Jere
 Karjalainen Janita
 Kivimäki Johanna
 Koivuranta Janina
 Kukkonen Milla
 Lappalainen Meeri
 Leinonen Marian
 Olkkonen Ira
 Oral Yonca
 Suua Netta
 Vainikainen Eveliina

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja
 ylioppilas (kaksoistutkinto):
Luoto Iina

Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:
Arabi Shahed
 Hautakoski Juulia
 Holappa Mira
 Jäntti Mikael
 Laajoki Nico
 Mahlakaarto Anni
 Mujunen Janet
 Pohjola Jessika
 Särkelä Satu
 Turtinen Noora

 Matkailualan perustutkinto
 matkailuvirkailija:

Nurkkala Susanne

 Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja
 ylioppilas (kolmoistutkinto)
:

Aho Juha-Mikko

 Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 elektroniikka-asentaja:

Hilli Sami
 Isopahkala Ville
 Kivelä Joonatan
 Kämäräinen Ville
 Niemelä Antti
 Vänskä Aleksi
 Ylisuutari Tommi

 Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 ICT-asentaja
:
Alanko Jyri
 Halmela Eetu
 Heikkala Riku
 Hihnala Jere
 Illikainen Tomi
 Jurvelin Jesse
 Kemppainen Arttu
 Kurri Antti-Eemil
 Lämsä Tomi
 Määttä Niklas
 Niva Janne
 Noponen Antti
 Piippo Samuli
 Rautio Henri
 Ruonakoski Jesse
 Toratti Juuso
 Tyni Jere

 Leipurin ammattitutkinto:
Helanen Suvi
 Koivukangas Outi
 Laakkonen Hannele
 Pelkonen Adeliina
 Rusanen Jouni
 Tokola Emilia

 
Pikisaaren toimipiste


Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
 media-assistentti:

Hourula Heidi
 Porko Joonas
 Tolonen Katri

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 tekstiiliala:
Hirvasniemi Saara
 Jumisko Vilma
 Juntunen Sanna
 Niiranen Johanna
 Pasanen Laura
 Pelo Matilda
 Seppälä Sofia
 Tuomainen Aliisa
 Venskaia Oksana

 Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 vaatetusala
 ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kiviahde Hanna
 Niskanen Emma

 Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 artesaani
 vaatetusala:

Aikio Johanna
 Hämeenaho Heidi
 Pullola Anniina
 Rautio Mari
 Romppainen Laura

 Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
 vaatetusompelija:

Hintsala Milla
 Kemppainen Elli-Kaisa
 Sarvela Kaisa

 Pudasjärven yksikkö

 Hevostalouden perustutkinto
 hevostenhoitaja:
Jokela Jenna
 Keski-Korpi Jonna
 Mikkonen Hanna
 Saarela Anniina
 Smedlund Ira
 Tuhkanen Anni-Erika
 Virpi Sara-Maria

 Hevostalouden perustutkinto
 ratsastuksenohjaaja:

Vauhkala Maria

 Matkailualan perustutkinto
 matkailupalvelujen tuottaja:

Hoskio Elisa
 Kehusmaa Heidi
 Kiminki Jenni
 Paakki Minttu
 Tomilova Liuda
 Zorina Polina

 Prosessiteollisuuden perustutkinto
 prosessinhoitaja:

Alho Jere
 Illikainen Lasse
 Nevala Tuomo
 Nurmela Esa
 Sarajärvi Taneli
 Turunen Petri

 Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
 lähihoitaja:

Hiltula Salla
 Komulainen Katariina
 Kuosmanen Lauri
 Lehmikangas Tea
 Liekola Teija
 Manninen Anni
 Niemelä Irma
 Niemelä Jenni
 Petäjäkangas Eeva
 Salmela Susanna
 Tauriainen Susanna
 Timonen Kati
 Vikström Emma
 Ämmänpää Henna

 Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 sähköasentaja:

Hiltula Jaakko
 Hiltula Joonas
 Hökkä Henri
 Koivukangas Alex
 Laakkonen Lauri
 Malinen Ville
 Niemelä Eetu
 Puominen Samuel
 Pähtilä Joona
 Takarautio Jesse
 Vengasaho Antti

 

Taivalkosken yksikkö

Kaivosalan perustutkinto
 kaivosmies:
Lehmusvuori Niko
 Piittinen Tobias
 Ämmänpää Elias

 Metsäalan perustutkinto
 metsäkoneenkuljettaja:
Karasti Sami
 Klemetti Kalle
 Koivukangas Tommi
 Kurtti Perttu
 Lukkari Santeri
 Puhakka Juho
 Rasinkangas Jere
 Tuohimaa Elias
 Vattula Jere

 Rakennusalan perustutkinto
 maarakennuskoneenkuljettaja:
Kaikkonen Hannu
 Mikkola Essi
 Oikarinen Vesa
 Pellikainen Mikko
 Pitkänen Kari
 Rontti Aapo
 Räinä Joonas
 Suomalainen Joonatan
 Tauriainen Juho
 Tyni Severi
 Vattula Ilari
 Vääräniemi Jeremias

MAINOS

Kommentoi

Mielenkiintoista, että listassa ovat vain ne, jotka saavat paperinsa nyt. Ne, jotka saivat urakkansa päätökseen kuukausi sitten, ovat mainitsematta.

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Miksi Kaukovainion liiketalouden kohdalla ei ole erikseen kansainvälistä liiketalouden perustutkintoa? Ihan eri asia tämä kuin suomenkielinen koulutus T:kansainvälisen liiketalouden pt:n käynyt

Vastaa Ilmoita asiaton viesti

Uutisvirta

Etusivulla nyt

Paikallissää

Juttutupa

Kuumin keskustelu nyt

Suuri sotaharjoitus 2021

256 viestiä | Lue keskustelu

Päivän tykätyin viesti

Kotona on siistiä, kun mies ei ole sotkemassa

Kylläpä miestä lykisti kun pääsi huutavasta ja nalkuttavasta akasta eroon. Ei kumma kun miehet alkavat katsella uutta ,... Lue lisää...
kuiva korppu

Jari ja sarjakuvat

Jari

22.4.

Naapurit

23.4.
;

Uutiset osastoittain

Palvelemme sinua

Asiakaspalvelumme auttaa sinua mielellään Kalevan tilausasioissa ja muissa lukijan palveluissa.

Asiakaspalvelu

(08) 5377 610 (ma-pe 9-16)

www.kaleva.fi/asiakaspalvelu

Kalevan medioilla tavoitat 331 000 lukijaa.

Yrityspalvelut

(08) 5377 180

www.kaleva.fi/yrityspalvelut


stats-image