Ylioppilaat ja valmistuneet 2015

Oulun seudun ammattiopisto

Ylioppilaat ja valmistuneet 2015 27.5.2015 9:21 | Päivitetty 28.5.2015 13:44
Kaleva

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto
ajoneuvoasentaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Mattila Teemu

Autoalan perustutkinto
ajoneuvoasentaja:

Aho Niko
Ahola Mikael
Erkkilä Miikka
Haarala Joel
Haataja Alex
Herukka Joonas
Hiltunen Teemu
Huttu Joonas
Juntunen Nico
Jussila Risto
Kaarlejärvi Markus
Kantola Rami
Karppinen Joonas
Karsikas Teppo
Kekkonen Niko
Kortetjärvi Henry
Kosamo Tero
Kurttila Tomi
Kylmänen Miikka
Mankinen Saku
Mettovaara Samuli
Paavola Viljami
Pajala Jaakko
Pasma Aapo
Raappana Markus
Riipinen Eemeli
Sallmen Toni
Sarajärvi Miska
Seppänen Kimi
Seppänen Riku
Soronen Andreas
Sääskilahti Ville
Tamminen Vertti
Tolonen Joel
Uusitalo Ville
Vainikka Mika
Virpi Marjukka
Vähäsöyrinki Santeri
Välijärvi Tuomas
Väänänen Tomi
Wirkkala Elli

 Autoalan perustutkinto
autokorinkorjaaja:

Isometsä Niko
Järvenpää Ville
Karppinen Jan-Henrik
Kokkoniemi Eini
Laukka Niko
Lehtilahti Oskari
Meriläinen Joni-Petteri
Moilanen Anniina
Niiranen Eeli
Olkkonen Sallamaari
Roininen Miia
Simojoki Matias

 Autoalan perustutkinto
automaalari:

Jaara Joni
Mellenius Venla
Olkoniemi Jouni
Puolakanaho Jiri
Rahkala Jari
Sova Tuukka
Takamäki Veera
Urpilainen Tiia

Hiusalan perustutkinto
parturi-kampaaja:

Friman Paula
Hirvonen Pia
Jaakola Annika
Kassinen Noora
Keihäskoski Henna-Riikka
Kivilompolo Jenna
Lapinlampi Anni
Paavilainen Tia-Maria
Pyykkönen Leena
Pärssinen Noora
Savolainen Jesse
Taivassalo Piritta

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
kokki:

Häyrynen Sami
Jokela Jenna
Keränen Sauli
Klytseroff Niilo
Kontkanen Maisa
Luukkonen Mira
Pulli Matti
Sillankorva Samuli
Uusi-Illikainen Joonas

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
tarjoilija:

Hämäläinen Janika
Juusola Saana
Kaipainen Anu
Koistinen Henna
Pernu Satu
Tolonen Elina
Tuohimaa Kalle

Pintakäsittelyalan perustutkinto
lattianpäällystäjä:

Alakokkare Teemu
Jokiniemi Eerika
Kakko Rina
Koistinen Emilia
Korva Jenni
Lalli Janne
Lammi Milla
Moilanen Pasi
Pakanen Petri
Piirala Mira
Torro Ville

Pintakäsittelyalan perustutkinto
maalari:

Annala Veera
Finnberg Juho-Pekka
Haapalainen Jenni
Heikonen Petra
Kokko Teemu
Lohilahti Jaana
Lohilahti Jonna-Kaisa
Paltto Johanna
Piispanen Meeri
Tauriainen Marika

Rakennusalan perustutkinto
maarakennuskoneenkuljettaja:

Mehtälä Tommi

Rakennusalan perustutkinto
talonrakentaja:

Hannuksela Johannes
Heinonen Väinö
Hietala Markku
Huhta Riku
Jokela Pasi
Karvonen Jarkko
Kauppi Tuomas
Kotaniemi Miikka
Kutja Joona
Kuusijärvi Atro
Kämä Aleksi
Leppänen Ville
Lindgren Kalle
Maaninka Joni
Metsävainio Tino
Nenonen Jere
Nevalainen Saku
Niska Lauri
Peltoluhta Petteri
Pietilä Jani
Rehu Henri
Sandelin Joonas
Turunen Johannes
Veijola Rasmus
Vääräniemi Eetu

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
sähköasentaja:

Hauru Ville
Holma Tapio
Hyry Aki
Junnonaho Otto
Kela Esko
Keltamäki Aleksi
Lahtinen Konsta
Leppänen Mikael
Pitsinki Aki
Pyrhönen Joonas
Pyrhönen Juliana
Ronkainen Joakim
Salmivaara Valtteri
Salo Tommi
Tyvelä Juho
Ukkola Leevi
Vänttilä Joel

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
sisustaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kiviniemi Siiri
Pernu Katariina

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
sisustaja:

Alaraappana Satu
Katanasho Abir
Koivupuro Elisa
Marttila Elena,

 

Kaukovainion yksikkö
liiketalous

 

Kansainvälinen liiketalouden perustutkinto
merkonomi:
Hintsala Annu
Jokilahti Aleksi
Jokilahti Kristian
Junttila Hanna
Koponen Sara-Maria
Kurtti Reeta
Lumila Jarkko
Pajarinen Henri
Polojärvi Janne
Vesa Hanna
Ylisiurua Iida

Liiketalouden perustutkinto
merkonomi
ylioppilas (kolmoistutkinto):
Kiviharju Saku
Lämsä Jani

Liiketalouden perustutkinto
merkonomi
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Anttila Sanna
Hiltunen Elina
Jurva Suvi
Karjalainen Karoliina
Koivukangas Frans
Myllykoski Salla
Posti Roosa
Räihä Sonja
Siira Aino
Similä Jeremia
Takalo Niina
Taskinen Jasmin
Vasalampi Anniina
Virkkala Markus

Liiketalouden perustutkinto
merkonomi:

Alasirniö Katja
Hattara Heidi
Hourula Juho
Huttula Simo
Hämäläinen Jenni
Jaakola Hanna
Jounila Milena
Jumisko Kreetta
Jämsä Taneli
Kaisto Joona
Kalliokoski Kirsi
Kanniainen Emma
Karjula Saku
Kerola Linda-Maria
Kinnunen Annika
Kinnunen Hannu-Pekka
Koivukangas Sara-Maria
Koivunen Rosa
Kolehmainen Karoliina
Kolmonen Leena
Kopakkala Janette
Kortesalmi Nina
Koskelo Jeremias
Koskinen Petra
Koskitalo Anne-Maaria
Kukkonen Salla
Kulojärvi Kati
Kuru Sanna
Kvick Kalle
Kyllönen Kaisa
Kämäräinen Samuli
Kärki Jenni
Lahtinen Marjo
Lapinoja Sara
Laurila Jenna
Laurila Mirka
Lehtola Olivia
Leinonen Jenna
Leppänen Titta-Mari
Lesonen Maiju
Lukkarinen Ossi
Luoto Mari
Luukkonen Heini
Martinkauppi Janina
Mettovaara Laura
Muurikainen Samuli
Myllylä Joni
Mård Sofia
Mäenpää Roosa
Määttä Tuomas
Niemelä Laura
Niskanen Petrus
Niskanen Sofianna
Nissinen Heidi
Oikarinen Leila
Ostroukh Valeria
Pakarinen Linda
Parikka Satu
Parpala Iida
Pelkonen Teija
Pellonpää Annika
Perälä Jaana
Perälä Sofia
Pieniniemi Janita
Pikkuaho Rebekka
Pikkuaho Sakarias
Pitkänen Marjukka
Puroila Sandra
Romppainen Heidi
Romppainen Sarianna
Rytilä Anne-Mari
Rönn Jutta
Siika-Aho Minna
Siira Jenna
Suorsa Janina
Taskila Petrus
Torvela Tia
Törmänen Elina
Urpilainen Ville
Vihelä Jenny
Viitala Kristiina
Vikström Katariina
Vänttilä Aino
Vänttilä Kirsi

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
datanomi
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kynsilehto Aleksi
Lassila Jesse
Pauna Katri
Pyhäluoto Antti
Pyyny Nuutti
Saukkoriipi Pietu

                                                                               

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
datanomi:

Depner Annika
Hassan Abdishakur
Huotari Riku
Hytinkoski Niko
Isopahkala Jere
Kivelä Juho
Kääriä Aleksi
Luokkanen Janne
Lås Riku
Meriläinen Tomi
Pokka Joni
Rintala Joni
Räsänen Jorma
Saarinen Niko
Suni Eetu
Timonen Jere

 

Tietojenkäsittelyn perustutkinto
datanomi:

Hooli Waltteri

 

 

Kaukovainion yksikkö
tekniikka

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto
kiinteistönhoitaja:
Joki Johannes
Jokisuu Joona
Jousi Jani
Karjalainen Manu
Klasila Joni
Lehto Vertti
Maamäki Jani
Moilanen Nico
Nummela Ville
Pinola Niko

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
koneenasentaja:

Hemmilä Markus
Hurtig Janika
Hätälä Tuomas
Jokimäki Erik
Karsikas Aleksi
Kilponen Artturi
Klaavo Joonas
Kunelius Joni
Lammi Mikko
Laurila Sampo
Martimo Janne
Nevala Mikael
Niemelä Aleksi
Pekuri Aleksi
Savela Paul
Tikkanen Santeri
Tölli Konsta
Väätäjä Antti

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
koneistaja:
Hytönen Jonne
Korpela Jussi
Kärki Niko
Laakko Matias
Mäensivu Vili
Määttä Esa
Määttä Oskari
Pekkala Sami
Pelttari Mira
Perkkiö Paulus
Saine Niko
Törmikoski Aku

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
levyseppähitsaaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kukkonen Jakke

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
levyseppähitsaaja:

Aspegren Matti
Eerikkilä Tomi
Haapala Santeri
Kamunen Joonas
Kangas Joni
Kantola Mikko
Kittilä Joonas
Leskelä Jere-Santeri
Moilanen Jori
Pellikka Teemu
Pirttilä Aleksi
Pulkkanen Jussi
Raappana Petteri
Riekki Tomi
Rissanen Mikael
Salo Toni
Schroderus Miika
Seppälä Lotta
Ung Julia
Viljamaa Juhana

 

Laboratorioalan perustutkinto
laborantti
ylioppilas (kolmoistutkinto):

Kuusisto Anna-Sofia

 

Laboratorioalan perustutkinto
laborantti
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Konola Olli
Sepponen Antti

 

Laboratorioalan perustutkinto
laborantti:

Hertteli Janette
Kalliokoski Janne
Kilpelänaho Virve
Kotimäki Sara
Kraft Veeti
Mäki Noriko
Mäkipaaso Marianne
Rautanen Marjut
Seppänen Tomi

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
prosessinhoitaja:

Hemmilä Juho
Hämäläinen Olli
Kurttila Mikko
Kuusela Jaakko
Latvalehto Valtteri
Loukusa Matti
Marttila Jani
Mikkonen Saku-Matti
Nousiainen Aleksi
Penttinen Johanna
Perttunen Aleksi
Rahikkala Arttu
Saviniemi Joni
Sutela Pekka
Tenkorang Benjamin
Tourula Olli
Vartiainen Tuomas

 

Puualan perustutkinto
puuseppä:

Ahola Aaron
Ahola Sampo
Göös Henri
Hasari Mikko
Häikiö Tea
Jäminki Tomi
Koivukangas Topias
Kylmäaho Mikko
Maksa Antti
Myllykangas Mika
Nissinen Tomi
Ojala Kaarin
Paakki Henri
Räihä Sara
Sarpola Emilia
Seppälä Lauri

 

Rakennusalan perustutkinto
talonrakentaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Eskola Joonatan
Heikkilä Lauri
Jämsä Toni
Kallioniemi Toni
Linna Kirsi
Spets Kalle
Uusitalo Alina
Vihavainen Otto

 

Rakennusalan perustutkinto
talonrakentaja:

Ahola Hermanni
Ahosola Joonas
Asikainen Taneli
Hassi Manu
Heikkinen Eleni
Hiltula Ilkka
Höyhtyä Sami
Ikonen Janne
Jarva Riku
Jurvakainen Juhani
Jäntti Tommi
Kanto Sakari
Kehusmaa Miikka
Keränen Eero
Kokko Sami
Kurtti Mikael
Kärki Lasse
Lumijärvi Mika
Maikkola Miikka
Mattlar Matti
Moilanen Olli-Pekka
Nevala Kalle
Nyman Santtu
Ojala Jarkko
Pietarila Markus
Pyrhönen Juho
Repo Markus
Sahlström Roni
Seppänen Katri
Simoska Juho
Sippola Oskari
Siuruainen Mika
Tero Eemeli
Utriainen Saku
Uusitalo Ville
Väisänen Juho-Pekka
Väyrynen Jarkko

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
automaatioasentaja:

Ahlgren Terno
Hintikka Pertti
Koivuneva Juuso
Koskela Saku
Kreivi Eemil
Kukkola Riku
Kykyri Valtteri
Lantto Janne
Leiviskä Joni
Marttila-Tornio Olli
Mutanen Matti
Nummi Arttu
Raappana Olli
Rinnemaa Jakke
Saarenpää Joni
Seppälä Roni
Seppänen Pietu
Soini Petri

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
sähköasentaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Mykrä Viktor

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
sähköasentaja:

Holmström Jani
Ihme Miikka
Kauppinen Kasperi
Keränen Timo
Koivuperä Henri
Kähkönen Samu
Lindroos Samu
Mettovaara Juuso
Moilanen Erkka
Mustajärvi Arvi
Mustonen Joona-Antti
Ohtamaa Joona
Orava Kalle
Parkatti Jere
Parkkonen Aleksi
Peura Ukko-Pekka
Puroila Topi
Raappana Heikki
Riikonen Jesse
Stark Teemu
Suorsa Antti
Tarvainen Aleksi
Timlin Henri
Timonen Jami
Tölli Arttu
Vihelä Marjaana
Viitala Jani
Vääräkangas Antti

 

Talotekniikan perustutkinto
ilmanvaihtoasentaja:

Ahosola Atte
Alatalo Anton
Hautala Petri
Häkkilä Topias
Juuso Riku
Kakko Jere
Kangas Ville
Koistinen Perttu
Kortesoja Joona
Moilanen Joona
Nyman Aarne
Pakanen Väinö
Vuorma Olli

 

Talotekniikan perustutkinto
putkiasentaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Löytynoja Pauli

 

Talotekniikan perustutkinto
putkiasentaja:
Eräluoto Roope
Hautala Sasu
Hekkala Henry
Hirvensalo Lassi
Härkönen Veeti
Illikainen Eetu
Jussila Elias
Kamunen Patrik
Kansanoja Atte
Laitsaari Eetu
Lindroos Henri
Lähetkangas Santeri
Miettunen Sami
Niemelä Henri
Pennanen Eemeli
Pikkarainen Toni
Rahko Samuli
Rantala Taavetti
Rezai Feda
Saarela Joni
Salin Eerik
Sarajärvi Antti
Siipola Tatu
Siltakoski Atte
Sopanen Pauli
Särkelä Miika
Varjus Jukka
Viinamäki Ville
Österholm Henri

 

 

Kempeleen-Limingan yksikkö

 

Kempeleen toimipiste

 

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
kokki
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Sinkkonen Milla

 

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
kokki:

Gallen Simo
Hellman Elina
Juvani Erik
Kiviniemi Johanna
Kokko Iida
Koskela Miikka
Koski Jesse
Kytökangas Mikael
Laurila Inka
Lyttinen Atte
Niiranen Antti
Pinola Anselmi
Pöykiö Laura
Qvick Jere
Ravaska Lars
Vesa Heidi

 

Logistiikan perustutkinto
autonkuljettaja:
Hietanen Samuli
Hilli Joona
Holappa Veikko
Huhtala Juho
Kauhanen Essi
Keränen Jaakko
Koskelo Johan
Koskelo Joonas
Kuusisto Samuli
Kärkkäinen Joosua
Lasanen Jenna
Leivo Markus
Olsen Jimi
Pehkonen Krista
Pellikka Valtteri
Perätalo Sami
Piekkola Sini
Saarela Vertti
Tervo Iikka
Tervonen Niko
Tuppurainen Miki

 

Logistiikan perustutkinto
varastonhoitaja:
Halonen Janne
Komulainen Armi
Korento Niki
Kylmäoja Riku
Nevala Jutta
Paakinaho Joonas
Pätsi Teemu
Raappana Niko
Siltala Samuli
Viljamaa Annina

Logistiikan perustutkinto
yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Ageev Nikolai
Heikkala Mika
Heikkinen Juha-Matti
Herranen Matti
Hirvasniemi Jouko
Härö Daniel
Jokela Patrik
Kankkunen Juuso
Kanniainen Okko
Kantola Ville-Markus
Kehusmaa Santeri
Kesti Mika
Kesti Toni
Klaavo Topias
Koivukangas Jussi
Korva Erika
Kurth Niko
Lakkapää Aleksi
Laukkanen Jaakko
Lehtola Jarkko
Loponen Jukka
Louhela Matti
Långström Taisto
Lääkkö Hannes
Makkonen Jussi
Mansikka Joni
Multas Ville
Myllykangas Toni
Mäki-Penttilä Jesse
Nikkinen-Lage Jukka
Niskanen Eveliina
Niskanen Konsta
Nurmenniemi Niko
Nykänen Jose-Matias
Ohtamaa Jani
Paakkonen Sami
Parkkila Janne
Pasanen Juhana
Penttilä Joni
Penttilä Olli
Penttilä Santeri
Penttilä Tomi
Piri Niko
Puhakka Ville
Puoskari Petri
Simonaho Mikael
Sjögren Otto
Suvanne Aake
Söderena Anssi
Tajakka Veli-Pekka
Timonen Vili
Törmikoski Ville
Uusi-Illikainen Nikolas
Uusitalo Aleksi
Vahera Jani
Vahera Joni
Vesa Arttu
Vesa Teemu
Vihelä Tuomas
Virpi Aarre
Vänttilä Riku
Vättö Timo

 

Puutarhatalouden perustutkinto
puutarhuri
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kerttula Laura

 

Suunnitteluassistentin perustutkinto
suunnitteluassistentti
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Nevalainen Emma

 

Suunnitteluassistentin perustutkinto
suunnitteluassistentti:

Ahola Milla
Heinonen Miikka
Hummastenniemi Erika
Jaara Henna
Koskela Jimi
Kostet Karri
Mattlar Siiri
Moilanen Tuomas
Nikupeteri Sara
Vanhala Sara

 

Suunnitteluassistentin ammattitutkinto:

Ahtimaa Katja
Gynther Benjamin
Huotari Valtteri
Isokoski Juha
Järvelä Leevi
Kantola Tiina
Manninen Esa
Pekkala Sari
Pitkänen Anu
Putkisaari Tatu
Saapunki Jenna
Seppänen Jarno

Limingan toimipiste

 

Turvallisuusalan perustutkinto
turvallisuusvalvoja
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Akbaba Nina
Leskelä Tytti
Ojantakanen Teija

 

Turvallisuusalan perustutkinto
turvallisuusvalvoja:

Alasirniö Leena
Cinar Nadir
Elevaara Pauli
Gummerus Santeri
Haudanlampi Teemu
Honka Visa
Hyttinen Toni
Hänninen Anni
Jokitalo Juha-Petteri
Juustila Jani
Kehusmaa Joni
Koivukangas Marcus
Kolehmainen Heidi
Korkiakoski Tuomas
Lamminaho Henri
Lastikka Petri
Laukka Mia
Lax Kalle
Luukinen Laura
Murto Ville
Mustonen Katariina
Määttä Antti
Niemelä Iikka
Niiranen Anna
Piltonen Juha
Pirkola Aila
Polvi Ilona
Pulkkinen Toni
Puranen Pauliina
Rannanjärvi Antti
Schroderus Jaakko
Taipale Crista
Tolppi Heikki
Tölli Annastiina
Ukonaho Jessica
Vesteri Pirita
Vihelä Jere
Vähäkuopus Josefine
Ylinen Satu
Ylitalo Susanna

 

Vartijan ammattitutkinto:

Haapalainen Jari
Hautajärvi Janita
Havana Mikko
Jalo Juho
Kaarre Jani
Nyyssönen Pyry
Pitkänen Tapani
Ronkainen Risto
Sarajärvi Pietari
Ukonaho Jessica
Väänänen Joel
Åstedt Tanja

 

 

Kontinkankaan yksikkö

 

Lääkealan perustutkinto
farmanomi
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Jämsä Anna-Maria

 

Lääkealan perustutkinto
farmanomi:

Juntunen Katariina
Paukkeri Päivi
Seppälä Terhi

 

Lääkealan perustutkinto
lääketeknikko
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kortessalo Miia
Schroderus Janika

 

Lääkealan perustutkinto
lääketeknikko:
Holappa Karoliina
Holmi Linnea
Kinnunen Jonna
Peltola Essi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
lähihoitaja
ylioppilas (kolmoistutkinto):
Möttönen Neea

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
lähihoitaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Holappa Henna
Hyttinen Heidi
Härmä Aino
Ilola Julia
Karjalainen Riina
Kaukoranta Tiia
Korpela Riina
Kähkönen Siina
Liikanen Jaana
Luukkonen Emilia
Mäki Sara
Pigg Niina
Pirkola Katri
Ronkainen Anniina
Tauriainen Satu
Vuorjoki Emilia

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
lähihoitaja:

Alakärppä Lotta
Asikainen Nelli
Autio Laura
Haapala Henna
Haapalainen Vili
Haarahiltunen Roosa
Haaraniemi Annika
Halonen Teemu
Heikkilä Jenna-Elina
Heikkinen Jessica
Heikkinen Noora
Hintsala Emma
Hirvonen Pinja
Holmi Joanna
Honkanen Maija
Huotari Jonna
Hämälä Meiju
Häyrynen Paula
Illikainen Elina
Isola Tiia
Jaakkola Elisa
Jokelainen Jussi
Jokilahti Emilia
Jussinniemi Saija
Kallio Teemu
Kalliorinne Mari
Karhumaa Annika
Karhumaa Annika
Karihtala Mirva
Kehänen Jukka
Kemi Janika
Kemi Katariina
Keränen Tiina-Maria
Kettunen Nelli
Kivelä Liisa
Koistinen Jenni
Koivula Marjut
Kokkonen Aino-Laura
Kukkohovi Larissa
Kuusisto Tiina
Kyllönen Eerika
Kääriä Mirja
Laivamaa Amalia
Latva-Aho Maiju
Lehto Sannamari
Lehtoaho Laura
Lukka Julia
Luokkanen Anette
Luokkanen Katariina
Luokkanen Moona-Liisa
Lääperi Leena
Mainio Elina
Manninen Sofia
Mehtälä Satu
Meskus Julia
Moilanen Nanna
Moisio Sini
Mäntykenttä Janita
Niemelä Paula
Niemelä Sonja
Nikki Jutta
Nikula Anni
Nikula Lotta
Nissinen Sini
Ollila Eeva-Maaria
Paasikivi Jutta
Pahkala Veera
Pesonen Saana
Pitkänen Juliaana
Polvela Tanja
Poukkula Alisa
Pulkkinen Katri
Pöyskö Reetta
Raappana Lotta
Raitio Roosa-Maija
Riekki Veera
Ronkainen Reetta
Ruusu Oona-Sofia
Räisänen Niina
Sakko Mari
Salmela Ella
Satomaa Mauri
Seppä Mari
Sipola Marjaana
Sirviö Paula
Stenudd Sofia
Teppo Tony
Törmänen Heli
Ukura Tiina
Vehkaoja Sofia
Viinikanoja Janina
Vuollo Sandra
Väisänen Jenni
Väisänen Saila
Väyrynen Krista
Ylitalo Anna

 

Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto

ajoneuvoasentaja

Lohi Jani

 

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan –perustutkinto

kokki

Huovinen Henna

Huumarsalo Hanna

Hyrkäs Riina

Hyry Satu

Kesti Eeva

Riikola Laura

 

Maatalousalan perustutkinto

eläintenhoitaja

Takalo Marjut

 

Maatalousalan perustutkinto

maaseutuyrittäjä

Aamuvuori Emma

Heikkinen Jani

Joentakanen Pauli

Jämsä Henry

Kanniainen Jani

Karjalainen Lasse

Kemppainen Mervi

Leppävuori Heikki

Mankinen Antti

Manninen Pauli

Niemelä Henrik

Paananen Harri

Pelo Eemil

Raappana Samuli

Raappana Tero

Sarajärvi Niko

Soronen Jari-Pekka

Säisä Anniina

Tenno Jere-Veikka

Tikkanen Niilo

Tolonen Eero


Autoalan perustutkinto
ajoneuvoasentaja:

Hepo-Oja Sami
Holappa Mika
Honkanen Joonas
Junttila Joonas
Koivukangas Sami
Korhonen Esa
Korvala Toni
Koukkari Antti
Nikula Tomi
Pudas Patrik
Rimpeläinen Niko
Saloniemi Ville
Terho Sakari
Toppinen Eemil

 

Autoalan perustutkinto
pienkonekorjaaja:

Greus Mikko
Heilala Joona
Holappa Jari
Häikiö Mitja
Isola Veetu
Riikola Matti
Tienhaara Sami
Tikkala Sami
Vimpari Pertti

 

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
kokki:

Ellisi Monira

 

Maatalousalan perustutkinto
eläintenhoitaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Haapalahti Anna-Sofia
Huhta Essi

 

Maatalousalan perustutkinto
eläintenhoitaja:

Brännare Milja
Heikkilä Riikka
Häkkinen Emilia
Jaakola Elina
Juutilainen Elisa
Karvonen Sirpa
Kaurala Tiia
Laurila Linnea
Lohi Essi
Mahlakaarto Marjut
Mehtälä Elina
Mikkonen Anni
Moilanen Henna
Tuulaniemi Netta
Vuoristo Tiia

 

Maatalousalan perustutkinto
maaseutuyrittäjä
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Tolonen Saara

 

Maatalousalan perustutkinto
maaseutuyrittäjä:

Haataja Oskari
Järvitalo Heikki
Ojanaho Anniina
Päkkilä Sami
Uronen Aki
Vallasvuo Ville

 

Metsäalan perustutkinto
metsäenergian tuottaja:

Eloniemi Jani
Inkiläinen Jere
Mannermaa Antti
Mikkonen Tapio
Paananen Henri
Pesola Juuso
Rauhio Antero
Taivalkoski Sakari
Vimpari Kalle

 

 

Myllytullin-Pikisaaren yksikkö

 

Myllytullin toimipiste

 

Elintarvikealan perustutkinto
elintarvikkeiden valmistaja:

Heikkinen Juuso
Karjalainen Riikka
Kurtti Veera
Myllylä Raisa
Nissilä Bertta
Pitkälä Rita
Seppänen Niko
Suorsa Jenni

 

Elintarvikealan perustutkinto
leipuri-kondiittori:

Arvio Janna
Haaraniemi Reeta
Kittilä Essi
Koivu Katja
Nevalainen Ada-Liina
Pakanen Sirkku
Seppänen Johanna
Sipola Minna

 

Elintarvikealan perustutkinto
lihatuotteiden valmistaja:

Pirinen Marko
Päkkilä Arttu
Siltakoski Tiina

 

Hiusalan perustutkinto
parturi-kampaaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Hätinen Heli
Littow Charlotta
Ridell Elisa
Väärä Anita

 

Hiusalan perustutkinto
parturi-kampaaja:

Autere Iina
Hiltunen Kati
Häikiö Päivi
Häkkilä Tanja
Issakainen Jenna
Jaako Annika
Kyllönen Julia
Lotvonen Jaana
Peltokoski Suvi
Piri Laura
Väyrynen Sanna-Mari

 

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
kokki
ylioppilas (kolmoistutkinto):

Saukko Emilia

 

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
kokki
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Alanen Johanna
Häyrynen Martta
Jokela Janna
Jurva Lotta
Kumpulainen Ville
Lyly Oona
Tuutti Essi

 

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
kokki:

Balk Moona
Bäck Nina
Daavittila Henna
Haapola Jaakko
Hautabacka Herman
Hyvärinen Hanna
Innanen Jenni-Mari
Jaako Jani
Jurvakainen Lauri
Koskela Emmi
Kuoppamaa Susanna
Leinonen Joona
Luukela Sami
Mando David
Multasniemi Jarkko
Mustonen Teppo
Ollikainen Sanna
Pahkala Piia
Pätsi Markus
Rajala Mirva
Siermala Laura
Sillankorva Tiia
Silvekoski Niko
Simonaho Johanna
Tiainen Julia
Tornberg Hannele
Vuoti Iida
Vähä Iida

 

Hotelli-
ravintola- ja catering -alan perustutkinto
tarjoilija:

Juntunen Miia
Kautto Ida
Kivari Pekka
Manninen Tiia
Niemelä Ella
Niinistö Iisa
Piltonen Katariina
Salmi Vilma
Tampio Reetta

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
kosmetiikkaneuvoja
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Tervaskanto Jasmin

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
kosmetiikkaneuvoja:
Alatalo Saila-Mari
Heikkinen Jenni
Hurskainen Henriikka
Juntunen Essi
Jämsä Jenna
Koikkalainen Minna
Luukkonen Miia
Mattila Nea
Moilanen Sara
Nyman Emma
Petäjäkangas Jenna
Raappana Heli
Siekkinen Inna
Siponen Minna
Väänänen Sari

Matkailualan perustutkinto
matkailupalvelujen tuottaja
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Arbélius Nora
Karhu Mira
Tikanoja Petra
Tähti Noora

Matkailualan perustutkinto
matkailupalvelujen tuottaja:
Arrelo Laura
Hakala Annika
Hinkula Valtteri
Kaakinen Satu
Laatikainen I-Rin
Parrila Sara
Partala Tarika
Ranua Nelli
Stenius Miia-Maria
Vahtola Jussi-Pekka

 

Matkailualan perustutkinto
matkailuvirkailija
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Marttila Anna
Raudaskoski Vilma
Tuovila Jenni

 

Matkailualan perustutkinto
matkailuvirkailija:

Hongisto Riina
Kumpuniemi Emilia
Meriläinen Heidi
Niskanen Carita
Sormunen Sofia
Toppi Marianne

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
elektroniikka-asentaja
ylioppilas (kolmoistutkinto): 

Liukko Jaakko

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
elektroniikka-asentaja
:

Ervasti Eero
Häyrynen Mika
Joona Arimo
Kaattari Hannes
Katajamaa Teemu
Korhonen Harri
Mustonen Miikka
Pellikka Jaakko
Pohjanen Tuukka
Raesalmi Arttu
Saastamoinen Jaakko

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
ICT-asentaja
:


Enberg Aleksi
Heikkinen Teemu
Pankkonen Henri
Vaskivuo Pinja
Väisänen Henry
Alatalo Heikki
Erkkilä Jere
Greus Kalle
Heikkinen Ari
Heikkinen Henri
Heikkinen Teemu
Heinonen Jonne
Heinonen Roope
Helander Henry
Hiltula Markus
Himanka Aleksi
Hoikkala Jonne
Hurskainen Markus
Juusola Kimmo
Ketola Miro
Khalashte Murat
Kilpeläinen Aleksi
Kois Ville
Komulainen Paavo
Kulotie Anssi
Leinonen Juuso
Leinonen Matias
Maunu Pasi
Mettovaara Samuli
Mourujärvi Henrik
Pasma Jarno
Pitkänen Lasse
Puhakka Pasi
Pöllänen Sami
Rautio Jaakko
Salmikivi Elias
Salminen Santeri
Saloniemi Harri
Savilakso Veli-Pekka
Suutari-Jääskö Simo
Säkkinen Jarkko
Taskinen Jussi
Tervo Jani
Tuomaala Jose
Tuomikoski Matias
Väisänen Sami

 

 

Pikisaaren toimipiste


Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
media-assistentti
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Vanhatalo Annina

 

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
media-assistentti:

Jokinen Essi
Soini Henna
Tauniharju Miki
Aarnio Anni
Alatalo Aliina
Asukas Joni
Hallahuhta Janina
Jaakkola Mira
Jurmu Josefina
Mangmeesri Khim
Mäki Juho
Niemelä Aleksi
Niemelä Susanna
Putaala Ronja
Tauriainen Tomi
Turpeinen Salla

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
artesaani
koruala
ylioppilas (kaksoistutkinto):

Hurskainen Hanne
Jänkälä Salli

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
artesaani
koruala:

Ahonen Riikka
Laulajainen Jutta
Lukkari Lotta
Stenius Heidi

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
artesaani
puuala:

Hookana Kalle
Kerttula Oskari
Kolehmainen Anna
Nyman Jarno
Nyman Mari
Oikarinen Mikko
Ojala Jarkko
Parviainen Sami
Poikela Markus
Vanhamäki Sampo

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
artesaani
rakennusrestaurointi:

Alasalmi Mari
Aronpää Noora
Eskelinen Sirja
Jalander Teresa
Kemppainen Sanni
Kilpeläinen Helmi
Leinonen Tuukka
Miettinen Niko
Pöyhtäri Peetu

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
artesaani
tekstiiliala:
Halonen Outi
Kitti Wilma
Merilehto Maija
Muotkavaara Eveliina
Piippo Miina
Saarijärvi Marianna
Sipilä Erika

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
artesaani
vaatetusala
ylioppilas (kaksoistutkinto):
Leinonen Anna
Taskila Riina
Tiri Anniina

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
artesaani
vaatetusala:

Koivistoinen Anne
Seppänen Elisa

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
vaatetusompelija:

Hintsala Jenika
Illikainen Anna
Isokivijärvi Iiris
Korhonen Elina
Korhonen Emma
Kumpula Laura
Lahtinen Mirva
Laine Anniina
Paakkolanvaara Minna
Tuovila Tanja

 

 

 

Pudasjärven yksikkö

 

Hevostalouden perustutkinto
hevostenhoitaja:

Ervasti Heidi
Kälkäjä Katja
Suoraniemi Jenni

 

Hevostalouden perustutkinto
ratsastuksenohjaaja:

Lehtimäki Outi

 

Matkailualan perustutkinto
matkailupalvelujen tuottaja:

Heikkilä Anniina
Hytönen Sanna
Kesäniemi Sara-Sofia
Kuusisto Laura
Pitkänen Mariia
Tikkanen Johanna

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
prosessinhoitaja:

Erkkilä Lauri
Hyvärinen Santeri
Kokko Petri
Liikanen Johannes
Liikanen Olavi
Piipponen Jasper
Tamola Ville
Uusi-Illikainen Jaakko
Valkola Juha
Ylilehto Jussi

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
sähköasentaja:

Akujärvi Roope
Ervasti Taneli
Grigorev Aleksei
Honkanen Eemeli
Jacobson Jyri
Luokkanen Juuso
Nätynki Markus
Partala Janne
Pernu Miikkael
Pihlaja Mika
Valkola Niko

 

 

Taivalkosken yksikkö

 

 

Metsäalan perustutkinto
metsäkoneenkuljettaja:

Heiskari Riku
Hiltunen Allan
Hulkkonen Janne
Juusola Heikki
Kivilahti Sari
Kortetjärvi Mika
Ollila Panu
Puurunen Toni
Pöllänen Vilho
Ronkainen Tomi
Ylikoski Petrus

 

Rakennusalan perustutkinto
maarakennuskoneenkuljettaja:
Gråsten Antero
Hietala Sami
Kinnunen Jonne
Koivukangas Perttu
Kurtti Janne
Pauna Antti
Räisänen Pasi
Ylitalo Jaakko

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
lähihoitaja:

Karjalainen Marjut
Papinaho Juhani
Teeriniemi Jenna
Tykkyläinen Elli

Tiedätkö aiheesta enemmän?
Lähetä vinkki, kuva tai video!
13222
MAINOS

Kommentoi

Uutisvirta

99
Pyörätelineitä ja parkkiruutuja voi kadota keskustan paraatipaikoilta – "Se on kaupunkipyörien hinta"
92
Moni lähtee kaupungista hellettä pakoon Hailuotoon – lauttajono kilometrin mittainen
48
Sateenkaaret ilmestyvät näyteikkunoihin ja kohoavat kaupungintalon lipputankoihin – Pride-viikko alkoi Oulussa tänään
44
The New York Times ja CNN kritisoivat etusivuillaan Trumpia kovin sanoin: "Surrealistinen huippukokous"
24
69 000 euron yllätyslasku aiheutti hämmennystä kempeleläiselle pariskunnalle – Handelsbanken lähetti viikonloppuna 4 000 virheellistä laskua
23
Lämpötila nousee tänään Oulussa jopa 32 asteeseen – lähetä meille hellekuvasi
23
Trumpin ja Putinin tapaamisen kustannukset miljoonia – "Alkoholitarjoiluihin ei mennyt yhtään veronmaksajien rahoja"

Etusivulla nyt

Paikallissää

Varoituksia voimassa!

Hellevaroitus: Lähivuorokauden aikana on odotettavissa erittäin tukalaa hellettä koko maassa lukuun ottamatta Pohjois-Lappia. Lähivuorokauden aikana on odotettavissa tukalaa hellettä Pohjois-Lapissa.

Metsäpalovaroitus on voimassa maan keski- ja länsiosassa, Etelä-Karjalan, Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun maakunnissa sekä seuraavissa Lapin kunnissa: Simo, Ranua, Posio, Kemi, Keminmaa, Tornio, Tervola, Kemijärvi, Salla, Muonio, Pelkosenniemi, Savukoski, Enontekiö, Inari ja Utsjoki.

Juttutupa

Kuumin keskustelu nyt

Työttömät sylkykuppina

313 viestiä | Lue keskustelu

Päivän tykätyin viesti

Työttömät sylkykuppina

Minä jäin orvoksi kolmen vanhana. 10-kesäisenä myin käpylehmiä, joilla tienasin sievoisen summan. Pääsin peruskoulusta j... Lue lisää...
Kaikki pystyvät jos ...

Jari ja sarjakuvat

Jari

23.6.

Naapurit

17.7.
;

Uutiset osastoittain

Palvelemme sinua

Asiakaspalvelumme auttaa sinua mielellään Kalevan tilausasioissa ja muissa lukijan palveluissa.

Asiakaspalvelu

(08) 5377 610 (ma-pe 9-16)

www.kaleva.fi/asiakaspalvelu

Kalevan medioilla tavoitat 331 000 lukijaa.

Yrityspalvelut

(08) 5377 180

yrityspalvelut.kaleva.fi


stats-image