Ylioppilaat ja valmistuneet 2014

Oulun seudun ammattiopisto

Ylioppilaat ja valmistuneet 2014 27.5.2014 9:54 | Päivitetty 28.5.2014 8:45
Kaleva

Haukiputaan yksikkö

 

Autoalan perustutkinto
  ajoneuvoasentaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kuusisto Santeri
  Ylimäki Miska
  Yli-Suvanto Heidi

 

Autoalan perustutkinto
  ajoneuvoasentaja:

Ahvensalmi Marco
  Ariyaeimehr Sina
  Flydström Nico
  Halonen Valtteri
  Hauru Matias
  Henttonen Valtteri
  Hilli Petri
  Hiltunen Atte
  Honkala Susanna
  Huhtakallio Toni
  Härkönen Janne
  Härkönen Kristian
  Jalonen Jere
  Jantunen Kai
  Jäkäläniemi Jesse
  Karjalainen Juho
  Keihäskoski Aki
  Keinänen Juha
  Laukka Jarmo
  Meskus Matias
  Molander Eero
  Muhola Jaakko
  Mäntyniemi Aleksi
  Nauska Antti
  Nurmi Lari
  Paloheimo Jonne
  Penttilä Jani
  Pietarila Riku
  Piispanen Julius
  Polojärvi Teemu
  Pätsi Teemu
  Raulamo Niko-Petteri
  Rautio Jani
  Ridal Santeri
  Saarela Janne-Petteri
  Sarajärvi Jarkko
  Tervonen Taru
  Tuominen Simo
  Tuulasvirta Tuomas
  Tölli Paavo
  Viitanen Ville
  Vähäkuopus Oskari
  Väyrynen Henri

 

Autoalan perustutkinto
  autokorinkorjaaja:

Autio Joni
  Hietalahti Sipi
  Illikainen Timo
  Jämsä Ville-Petteri
  Koramo Jyri
  Leinonen Jonne
  Metsi Werneri
  Rautiainen Henri
  Rautio Niko
  Ruokolainen Miika
  Rytelä Jorma
  Syrjälä Riku
  Takamäki Heikki
  Tiiro Miika
  Vesterberg Samuli

 

Autoalan perustutkinto
  automaalari:

Alatalo Jani
  Haimakainen Henri
  Komulainen Topi
  Mertaniemi Teppo
  Paakki Jenni
  Tuuliainen Miikka

 

Hiusalan perustutkinto
  parturi-kampaaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Höyhtyä Jutta

 

Hiusalan perustutkinto
  parturi-kampaaja:

Hongisto Katriina
  Häyrynen Virve
  Ikonen Jenni
  Isohätälä Jenni
  Jaara Kirsi
  Jaara Moona
  Jukuri Katariina
  Kipinä Riina
  Korvala Jutta
  Moilanen Eveliina
  Räisänen Minna
  Sarajärvi Anna
  Takalahti Niina

 

Hotelli-
  ravintola- ja catering -alan perustutkinto
  kokki:

Grekelä Joonas
  Huru Miika
  Huttula Esa
  Kemppainen Jere
  Lindholm Nelli
  Matikainen Janina
  Pakanen Henna
  Virtanen Heidi

 

Hotelli-
  ravintola- ja catering -alan perustutkinto
  tarjoilija:

Hietala Jessi
  Juntunen Petra
  Kanniainen Katri
  Lämsä Katariina
  Mustonen Ulla
  Räinä Viivi
  Särkioja Niina
  Säynäjäaho Roosa

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
  lattianpäällystäjä:

Huttunen Sari
  Koistinen Seija
  Kälkäjä Riikka
  Tuomela Marju
  Vimpari Tiina

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
  maalari:

Ahinko Emmi
  Alanko Otto
  Erkkilä Niko
  Halvari Melina
  Kukkola Anni
  Kälkäinen Mikko
  Kärkkäinen Jani
  Nuorala Tiia
  Pitkänen Jenni
  Puhakka Liisa
  Rusanen Paula
  Saari Simeon
  Vataja Teemu

 

Rakennusalan perustutkinto
  talonrakentaja:

Alamäki Joonas
  Haapea Niina
  Joona Niko
  Kakko Saku-Severi
  Karjalainen Juuso
  Katiska Markus
  Keränen Ville-Veikko
  Korkeakangas Juha
  Kyröläinen Jaakko-Matias
  Lohi Petri
  Nenonen Jesse
  Palosaari Antti
  Partanen Paavo
  Päkkilä Topias
  Saukkonen Vesa
  Stenius Pekka
  Syrjälä Harri

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
  sähköasentaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Postareff Santtu

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
  sähköasentaja:

Aitto-oja Elias
  Alaluusua Petteri
  Balk Roope
  Hämälä Aleksi
  Hökkä Petteri
  Jeronen Jesse
  Kaihua Niko
  Kinnunen Altti
  Kiuttu Kalle
  Knuutinen Toni
  Kolehmainen Joona
  Korhonen Kalle
  Kvist Tuomas
  Lehtisola Mikko
  Lämsä Joonas
  Meriläinen Sami
  Mäkelä Kalle
  Nikupeteri Jere
  Ojala Tuomo
  Pakanen Sakari
  Pohjosaho Petri
  Pukari Santeri
  Riikonen Ville
  Saari Anssi
  Saukkonen Ville
  Similä Henri
  Sirviö Teemu
  Siurua Samu
  Suominen Antti
  Toivanen Santeri
  Toivoniemi Petteri
  Vehkaperä Kalle
  Ylilehto Jarno

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
  sisustaja:

Hulkko Saara
  Karjalainen Tarita
  Kiviniemi Siiri
  Kuivala Jani
  Lehto Mira
  Louhela Jenna
  Lötjönen Nea-Maria
  Päkkilä Hilla
  Ristimella Anni
  Sutela Emmi
  Toppi Heidi

 

 

Kaukovainion yksikkö
  liiketalous

 

Kansainvälinen liiketalouden perustutkinto
  merkonomi
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Yli-Hukka Essi

 

Kansainvälinen liiketalouden perustutkinto
  merkonomi:

Hanhela Minna
  Heinikoski Iiro
  Jussila Peetu
  Karagümüs Orhan
  Kaskenpää Henna
  Kinnunen Ossi
  Markkanen Eemi
  Moilanen Essi
  Nikitina Irina
  Nousiainen Milla
  Ritokangas Ella
  Tiri Johanna
  Viitala Mika
  Virkkula Aki
  Zafari Said

 

Liiketalouden perustutkinto
  merkonomi
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Korpi Ossi
  Nivalainen Minna
  Pekkala Mari
  Puputti Noora
  Rajamäki Jenni-Maria
  Savela Aleksi

 

Liiketalouden perustutkinto
  merkonomi:

Ahonen Eini
  Alakärppä Riikka
  Asamäki Laura
  Hannus Heli
  Heikkala Rita
  Hentilä Riikka
  Herva Henna
  Hiltunen Konsta
  Holappa Annika
  Hulkkonen Mika
  Huovinen Nina
  Hurskainen Janne
  Huurinainen Johanna
  Hytönen Kirsi
  Hämäläinen Jere
  Isoniemi Maiju
  Junttila Niina
  Jämsä Elina
  Järvinen Toni
  Kamula Mari
  Kanniainen Janne
  Karhi Vili
  Karhula Maija
  Karkulahti Maiju
  Keränen Aino
  Keränen Lotta
  Keränen Susanna
  Kiprianoff Sonja
  Korva Tiia
  Koskenkorva Jarkko
  Kujala Janina
  Kurkela Virpi
  Kurvinen Pauliina
  Kuusikko Sami
  Laakkonen Henna
  Laakkonen Teresa
  Lappalainen Johanna
  Lehtola Joakim
  Lindberg Jonas
  Marjusaari Miika
  Mattila Santeri
  Mäklin Kirsi
  Mämmelä Laura
  Niskakangas Teemu
  Niva Elma
  Oikarainen Eemeli
  Oravisjärvi Marko
  Parikka Suvi
  Pirinen Matteus
  Raappana Juho
  Raudaskoski Viivi
  Riihimäki Anni
  Räisänen Elina
  Savuoja Juho
  Seppälä Sara
  Soini Maarit
  Särkelä Henna
  Säynäjäkoski Sonja
  Takkula Henriikka
  Tuomivaara Joona
  Ulander Olli
  Voutilainen Marketta
  Vähänen Saija
  Vänttilä Pauliina

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
  datanomi
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Ylisiurua Juho

                                                                               

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
  datanomi:

Airaksinen Henrik
  Brinck Tiia
  Hietala Eetu
  Holmi Joel
  Hooli Petri
  Häyrynen Laura
  Julin Jan
  Jämsä Jarkko
  Kellinsalmi Toni
  Kiuttu Joni
  Koivukangas Jaakko
  Kynsilehto Aleksi
  Lakso Aaro
  Metsävirta Maria
  Pirkola Tiia
  Poikonen Jarno
  Salmu Tuomas
  Snellman Joni
  Taikina-Aho Juha-Matti
  Tiiro Antti
  Udd Jesse

 

 

Kaukovainion yksikkö
  tekniikka

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto
  kiinteistönhoitaja:

Asikainen Niilo
  Asukas Olli
  Harri Aku
  Heikkilä Aari
  Juutinen Timo
  Kivioja Ville
  Kuula Yrjö
  Marjanen Matti
  Pohjola Mikko
  Romppainen Jarmo

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
  koneenasentaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Tolkkinen Harri

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
  koneenasentaja:

Alaluusua Olli
  Heikkilä Joonas
  Jaakkola Valtteri
  Kiviharju Matti
  Korhonen Jesse
  Liukkonen Aleksi
  Manninen Ville
  Piilonen Paulus
  Toppi Tino
  Tuhkanen Sami
  Vähäkuopus Konsta

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
  koneistaja:
Komulainen Antti
  Kurkela Markus
  Mettovaara Severi
  Näsänen Henri
  Salo Tenho
  Törmänen Jussi-Aleksi

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
  levyseppähitsaaja:

Greus Veli-Matti
  Heikkilä Perttu
  Hiironen Jesse
  Ikonen Ismo
  Keränen Veli-Matti
  Kummala Sampo
  Kärkkäinen Juhana
  Leskelä Jani
  Leskelä Juha-Matti
  Makkonen Heikki
  Mattila Markku
  Määttä Tatu
  Mömmö Toni
  Niskanen Ari
  Nylander Olli
  Orava Tero
  Palo Veli-Pekka
  Pramila Sami
  Teivainen Matias
  Tuomivaara Jaakko
  Väisänen Jere

 

Laboratorioalan perustutkinto
  laborantti:

Karhu Jyri
  Kinnunen Jesse
  Li Weina
  Timonen Roosa

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
  prosessinhoitaja:

Alamäki Linda
  Hashemi Hamid
  Kivelä Simo
  Kurttila Jussi
  Kyröläinen Henri
  Kärki Markus
  Lehtonen Jyrki
  Partanen Niilo
  Pääkkönen Niklas
  Runtti Lauri
  Seppänen Sami
  Suomela Henri
  Sutinen Petri

 

Puualan perustutkinto
  puuseppä
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kivilahti Harri

 

Puualan perustutkinto
  puuseppä:

Alatalo Teemu
  Holappa Juho
  Ijäs Pietari
  Kangasniemi Otto
  Kurkela Jani
  Kurola Kalle
  Laakkonen Teemu
  Lohi Johan
  Luokkanen Aleksi
  Meir Daniel
  Mettovaara Pekka
  Niva Essi
  Paananen Anders
  Rapakko Joonas
  Sassi Tiia
  Solomon Yonas
  Tuuttila Pietari
  Törmikoski Tapio
  Wirkkala Kalle

 

Rakennusalan perustutkinto
  talonrakentaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Heikkinen Simo-Veikko
  Hulkko Ville-Joonas
  Molander Tomi
  Vasalampi Johannes

 

Rakennusalan perustutkinto
  talonrakentaja:

Ahola Sami
  Alatalo Jari
  Haakana Mika
  Heimonen Santtu
  Hertteli Elias
  Holmström Vesa
  Huurre Samu
  Isokoski Ville-Tuomas
  Jurvakainen Janne
  Jussila Matti
  Kallio Aleksi
  Katainen Juuso
  Kemppainen Aleksi
  Keränen Pauli
  Kinnunen Joel
  Kinnunen Juho
  Klasila Topias
  Korkala Niklas
  Krankka Henri
  Kummala Niilo
  Kumpuniemi Juha
  Kurkela Jesse
  Laitila Iiris
  Latvala Juha
  Lehto Lari
  Limma Santtu
  Martinkauppi Atte
  Määttä Jeremias
  Orajärvi Lauri
  Puolitaival Saku
  Pälsynaho Markus
  Rasmus Markus
  Rusanen Mikko
  Rytilä Eerik
  Shnoro Roope
  Sulin Jouni
  Tiikkainen Ilari
  Tiitinen Sakari
  Timonen Jarkko
  Toivonen Teemu
  Törmikoski Juho
  Vappula Markus
  Viitala Lasse
  Vitikka Antti

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
  automaatioasentaja:

Alajärvi Aleksi
  Kamunen Tobias
  Keskitalo Jyri
  Kettunen Ollipekka
  Koivikko Aleksi
  Mäenpää Juho
  Nikula Ville
  Vatunki Juho
  Väisänen Julius

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
  sähköasentaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Berg Joel
  Jakkula Miika
  Jokitalo Perttu
  Kirves Tomi
  Mäläskä Jussi
  Raudaskoski Mika
  Saukkoriipi Iikka
  Wathén Juha
  Väärälä Roni

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
  sähköasentaja:

Harju Sauli
  Huopana Juho
  Hämeenaho Aatu
  Hökkä Olli
  Keskiaho Jaakko
  Korhonen Matti
  Lehtola Arttu
  Mattila Aleksi
  Moilanen Antti
  Määttä Eerik
  Pihlajaniemi Antti
  Piippo Toni
  Pudas Panu
  Rahkola Ilkka
  Rahkola Niko
  Ronkainen Aleksi
  Takkinen Olli-Tapio
  Tolonen Henri
  Vahtola Teemu
  Ylikulju Jonne

 

Talotekniikan perustutkinto
  ilmanvaihtoasentaja:

Arbelius Juha-Matti
  Flygare Toni
  Korkala Matias
  Kortesoja Rami
  Luhtaniemi Juhopekka
  Metsävainio Niki
  Mörsäri Valtteri
  Niemelä Ville-Vesa
  Niskajärvi Aleksi
  Pennanen Pekka
  Seppälä Panu-Matias
  Siu Camphlen
  Uusitalo Einari

 

Talotekniikan perustutkinto
  putkiasentaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Haapaniemi Jani
  Jansson Eerika
  Kärki Miika

 

 

 

Talotekniikan perustutkinto
  putkiasentaja:

Ahava Jere
  Alaluusua Markus
  Ammunet Sami
  Hiltunen Juha
  Holma Pauli
  Hooli Wiljami
  Hooli Sakari
  Hämäläinen Otto
  Jaakkola Antti
  Jantunen Eelis
  Junttila Samuli
  Kaikkonen Tommi
  Kiljander Topi
  Kokko Topias
  Kyllönen Ville-Veikko
  Kynkäänniemi Toni
  Laitila Veli-Matti
  Laurila Miikka
  Lotvonen Aleksi
  Meriläinen Lauri
  Mertaniemi Mikael
  Pesonen Jesse
  Pitkälä Erik
  Pitkälä Jere
  Pohjola Jere
  Pulkkinen Antti
  Pyörälä Harri
  Pälvilä Pekka
  Takkinen Elias
  Tervonen Petri
  Vesala Tomi
  Ylimartimo Joel

 

 

Kempeleen yksikkö

 

Autoalan perustutkinto
  ajoneuvoasentaja:

Ojanaho Lasse
  Santaniemi Taija

 

Hotelli-
  ravintola- ja catering -alan perustutkinto
  kokki:

Haapakoski Samuli
  Hannula Mari
  Hartikka Saara
  Junno Terhi
  Kimpimäki Miia
  Kivistö Janiina
  Korteniemi Tapio
  Lehtola Anton
  Leirimaa Siru
  Lindroth Justus
  Nikula Joni
  Pajala Julia
  Pellikka Henri
  Rantala Marko
  Rantamäki Janne
  Saarijärvi Sanna
  Tiirola Niina
  Timonen Minna
  Vähäsöyrinki Reeta

 

Logistiikan perustutkinto
  autonkuljettaja:
Anttila Heikki
  Epäilys Joni
  Heikura Sami
  Karjalainen Jesse
  Kiviahde Hannu
  Koponen Heini
  Korkiakoski Juha
  Kyllönen Jukka-Pekka
  Laava Joni
  Laukkanen Klaus
  Liikanen Antti
  Lås Jori
  Piippo Ville
  Porela Jesse
  Saarni Juho
  Sarajärvi Valtteri
  Tervonen Niko
  Uusi-Vähälä Marko

 

Logistiikan perustutkinto
  varastonhoitaja:
Kauppila Taneli

Logistiikan perustutkinto
  yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto)::

Sjögren Brita

 

Logistiikan perustutkinto
  yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Aho Milja-Maria
  Ahola Eerik
  Backman Jaakko
  Ervasti Ville-Matias
  Heikkilä Toni
  Hekkala Joel
  Helin Santtu
  Holappa Olli
  Holtinkoski Antti
  Honka Niina
  Huusko Pauli
  Ikonen Jere
  Ilmarinen Joe
  Ilmarinen Joona
  Isoniemi Aki
  Jaakola Jani
  Jokela Petteri
  Junnonaho Mari
  Juuso Jere
  Kaisto Mikael
  Kajava Lasse
  Kallio Lasse
  Karhapää Max
  Karjalainen Jarkko
  Karpinmaa Pasi
  Karppinen Jonne
  Kipinä Mikko
  Klaavo Lauri
  Klasila Niilo
  Koivisto Joni
  Kostet Niko
  Kuha Matti
  Kulkula Ville-Markus
  Laamanen Mikko
  Lammi Tomi
  Leinonen Miikka
  Leskelä Riku
  Lippo Niilo
  Luhtaniemi Sara-Maria
  Meskus Vesa-Matti
  Miettinen Aki
  Mikkonen Roni
  Mäkelä Aleksi
  Männikkö Antti
  Määttä Valtteri
  Nurro Tommi
  Ojanperä Frans
  Paakkola Petri
  Pajala Joel
  Parviainen Annika
  Pernu Niko
  Poutiainen Panu
  Puhakka Perttu
  Puurunen Juho
  Pääaho Ari
  Raappana Kirill
  Rein Tatu
  Rivinen Saku
  Rönkkö Antti-Pekka
  Salmikivi Aleksi
  Sarkkinen Samuli
  Savelius Karoliina
  Seppälä Hermanni
  Säkkinen Markus
  Tervonen Mika
  Tiirola Eerik
  Tillman Janne
  Toppila Tuomas
  Tuomaala Niko
  Turunen Arttu
  Valkola Tiia
  Verronen Janne
  Väyrynen Joonas

 

Puutarhatalouden perustutkinto
  puutarhuri
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Göös Jenni

 

Puutarhatalouden perustutkinto
  puutarhuri:

Asikainen Alma
  Ervasti Linda
  Hannula Terhi
  Hirvasniemi Elisa
  Kiljander Antti
  Kronqvist Pirjo
  Kynsilehto Ville
  Leinonen Outi
  Maaninka Maiju
  Miettinen Elina
  Niemelä Salla-Mari
  Perunka Sanna
  Pohjola Ilkka
  Rautio Linnea
  Rivinen Iina
  Saarnio Julia
  Säkkinen Suvi
  Tauriainen Reeta
  Tunturi Anna-Liisa
  Tölli Hilla
  Tönkyrä Saija
  Uimi Kirsi

 

Suunnitteluassistentin perustutkinto
  suunnitteluassistentti:

Anttila Saara
  Estamaa Ossi
  Hietajärvi Johan
  Kariniemi Marjut
  Luttinen Janne
  Niskala Santtu
  Ollikainen Maria
  Suorsa Tuomas
  Westerholm Johanna

 

 

 

 

Kontinkankaan yksikkö

 

Lääkealan perustutkinto
  farmanomi
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Rehu Miia

 

Lääkealan perustutkinto
  lääketeknikko
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Impiö Riikka
  Vasala Roosa

 

Lääkealan perustutkinto
  lääketeknikko:
Hanhisuanto Kaisa
  Hintsala Jenni
  Hirvelä Femmi
  Holtinkoski Riikka
  Kiviniemi Senni
  Korhonen Anni
  Laitala Jenni
  Nauha Maarit
  Puumalainen Elina

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
  lähihoitaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Halonen Ville
  Heikkinen Nelli
  Junttila Teija
  Nikula Taru
  Ohtamaa Emilia
  Paananen Heljä
  Pelkonen Annariina
  Piirala Henna
  Riihijärvi Iida
  Sänkiniemi Veera
  Urpilainen Emilia
  Vento Miia-Maria
  Virkkala Ulriika
  Vuorinen Kalle

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
  lähihoitaja:

Ahola Suvi
  Alakopsa Siina
  Alatalo Elisa
  Arolaakso Jonna
  Ervasti Ella
  Ervasti Veera
  Hannila Ulla
  Hannuksela Erika
  Haveri Tanja
  Heikkinen Jutta
  Hekkala Niina
  Holappa Annu
  Holmström Maire
  Huotari Miia
  Huotari Saara
  Huusko Teija
  Häyrynen Sanna
  Illikainen Suvi
  Ilola Julia
  Impola Annika
  Isotalo Salme
  Isotalo Sanna
  Joentakanen Heini
  Jokikokko Jasmin
  Juntti Emilia
  Juntunen Milja
  Jurmu Milla
  Jutila Matias
  Kaakinen Roosa
  Kaikkonen Milla
  Kallioniemi Henna
  Kangas Asta
  Karjalainen Tuija
  Karttunen Meiju
  Karvonen Anna-Leena
  Karvonen Tiina
  Kauppila Salla-Maaria
  Keränen Heidi
  Keränen Nina
  Kestilä Lauri
  Kiviniemi Jonna
  Kiviniitty Jessica
  Knuutinen Tina-Tarita
  Koistinen Annika
  Koivula Petra
  Korhonen Viivi
  Korkiakoski Karoliina
  Koskela Reetta
  Koskelo Juulia
  Koskelo Linda
  Koskinen Joel
  Kovalainen Hanna
  Kreivi Johanna
  Kuha Linda
  Kukkohovi Mirella
  Kuosa Emma
  Kurvinen Elina
  Kylmäoja Saara
  Kämäräinen Emilia
  Lahti Susanna
  Lampela Kreeta
  Lankila Heidi
  Laurila Emilia
  Laurila Janika
  Lehtola Marika
  Lepola Riikka
  Lepänhaara Juha-Matti
  Linna Eveliina
  Linna Katja
  Linna Sara
  Luokkanen Janika
  Luokkanen Julia
  Mainio Emilia
  Makkonen Eemeli
  Mertala Heli
  Mikkonen Sara
  Moilanen Henriikka
  Montonen Jari
  Myllyaho Tiia
  Mäkinen Pirita
  Määttä Anniina
  Määttä Jenna
  Määttä Mariia
  Määttä Raili
  Naamanka Nelli
  Niskala Anna
  Nissilä Julia
  Pahkala Sini-Tuulia
  Paloniemi Venla
  Papinaho Taru
  Parkkinen Oona
  Pekkala Eetu
  Perälä Julia
  Perätalo Satu
  Pesonen Emilia
  Pesonen Laura
  Peteri Anna
  Pinoniemi Julia
  Pirkola Eveliina
  Pudas Katie
  Päkkilä Roosa
  Rajatalo Jenni-Katariina
  Raudaskoski Sofia
  Rauhanummi Elina
  Rautio Laura
  Riekki Annileena
  Rytkönen Niko
  Ryynänen Riikka
  Saarikoski Niina
  Safdari Ali
  Salmikivi Tomi
  Savolainen Toni
  Seppänen Laura
  Seppänen Minna
  Sippala Iina
  Tainijoki Jasmina
  Tainijoki Tea
  Tapojärvi Henna
  Taskinen Saana
  Tervaniemi Sarita
  Tihinen Teemu
  Tikka Jonna
  Timlin Anniina
  Tokola Tiina
  Tomperi Päivi
  Torvinen Marjo
  Tuohimaa Tanja
  Viinikka Anniina
  Vilmusenaho Marjaana
  Vuoti Maarit
  Väntti Henna
  Vääräniemi Elisa
  Ylönen Emilia

 

 

Limingan yksikkö

 

Turvallisuusalan perustutkinto
  turvallisuusvalvoja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Korhonen Linda
  Salo Outi
  Tihinen Sami

 

Turvallisuusalan perustutkinto
  turvallisuusvalvoja:

Anthoni Jesse
  Heino Juhamatti
  Hemmilä Atte
  Hietala Joel
  Honkanen Samuli
  Huotari Riku
  Ihalainen Samuel
  Jaakonaho Meri
  Kaitera Mika
  Kallioranta Pyry
  Karsikas Topi
  Kaukua Toni
  Kesti Noora
  Korhonen Asser
  Kylmänen Jussi
  Kärsämä Janne
  Leskelä Tytti
  Liikanen Jarkko
  Lukkari Taneli
  Mauno Hannes
  Meriläinen Miia
  Mettovaara Julia
  Naamanka Petra
  Niemimäki Juha
  Nyman Tuuli
  Perttula Pauliina
  Pätsi Laura
  Pöyskö Riina
  Rantapelkonen Ville
  Räinä Jami
  Sassi Eerik
  Tabell Mariella
  Taipale Olli
  Ylikulju Joel
  Österberg Reetta

 

 

 

 

 

Muhoksen yksikkö

 

Autoalan perustutkinto
  ajoneuvoasentaja:

Honkanen Ismo
  Honkanen Kalle
  Järvitalo Samu
  Kostekivi Tero
  Kukkonen Janne
  Lepistö Arto
  Matero Veli
  Mettovaara Sami
  Moilanen Raija
  Mäkelä Manujuhani

 

Hotelli-
  ravintola- ja catering -alan perustutkinto
  kokki:

Ahomaa Ronja
  Kanniainen Joni
  Karhula Suvi
  Laurila Janne
  Marttila-Tornio Sanni

 

Maatalousalan perustutkinto
  eläintenhoitaja:

Heikkinen Eveliina
  Hernberg Sanna
  Luokkanen Anna-Kreetta
  Määttä Sofia
  Nurmela Madeleine
  Palosaari Noora
  Pälsynaho Iida
  Rantakeisu Emilia
  Tenno Riina
  Virpi Hanna-Leena

 

Maatalousalan perustutkinto
  maaseutuyrittäjä:

Hernberg Aleksi

 

Metsäalan perustutkinto
 
 metsäenergian tuottaja:

Kaiponen Arttu
  Korhonen Juha
  Lukka Niko
  Mankinen Tuomas
  Niemelä Juho
  Ralaste Rauli
  Saksio Mio
  Tauriainen Kai
  Väisänen Iiro
  Väisänen Matti
  Väliaho Valtteri

 

 

Myllytullin yksikkö

 

Elintarvikealan perustutkinto
  elintarvikkeiden valmistaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):
Haakanen Saija

Elintarvikealan perustutkinto
  elintarvikkeiden valmistaja:

Haapanen Anne-Mari
  Hertteli Inka
  Kaketti Anja
  Karvonen Kati
  Kokko Jessica
  Lehtola Susanna
  Liimatta Jukka
  Mattila Julia
  Raninen Riina
  Sakko Linnea
  Sopanen Niina
  Vanhanen Heidi
  Virpi Jenna

 

Elintarvikealan perustutkinto
  leipuri-kondiittori
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Laitinen Suvi
  Niskanen Anna

 

Elintarvikealan perustutkinto
  leipuri-kondiittori:

Hyry Hanna-Leena
  Iwanoff Matti
  Juola Heli
  Kaleva Lilja
  Karjalainen Lotta
  Klasila Kaisa
  Kumpula Tuulikki
  Leinonen Kati
  Lumijärvi Hannah
  Niemelä Mirjam
  Pelkonen Adeliina
  Pietarila Ville
  Saarikivi Julia
  Siltakoski Marika
  Simonen Sofia
  Tölli Pauliina
  Vuollo Tiina
  Vähäkainu Anne

 

Elintarvikealan perustutkinto
  lihatuotteiden valmistaja:

Kantola Anton
  Komulainen Juha-Pekka
  Mäläskä Ville
  Peltola Matias
  Sarajärvi Janne
  Toppinen Daalia

 

Hiusalan perustutkinto
  parturi-kampaaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Orava Henna
  Yläoutinen Niina

 

Hiusalan perustutkinto
  parturi-kampaaja:

Heiskari Ellamari
  Hyrkäs Anna
  Häkkilä Meri
  Isomursu Anni
  Jokilahti Jonna
  Kangas Maiju
  Karjalainen Essi
  Kemppainen Riina
  Kurttila Katri
  Kämäräinen Anniina
  Kössö Mari
  Lajunen Mirka
  Leskelä Hannele
  Määttä Katja
  Niva Paula-Johanna
  Penttinen Tanja
  Pintamo-Kenttälä Jutta
  Saari Lea
  Tillman Tanja
  Turtinen Julia
  Tyni Laura
  Vuolo Laura-Maria

 

Hotelli-
  ravintola- ja catering -alan perustutkinto
  kokki
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Kiviniemi Laura

 

Hotelli-
  ravintola- ja catering -alan perustutkinto
  kokki:

Haapaniemi Sanna
  Heinikoski Ilona
  Hokkanen Riku
  Hotakainen Jesse
  Hyppönen Eveliina
  Kanninen Marika
  Karppinen Pauliina
  Kehusmaa Henri
  Klemetti Tara
  Kokkoniemi Maj
  Kontio Selma
  Korhonen Reetta
  Kärppä Jasmin
  Laakkonen Essi
  Lankila Krista
  Leinonen Eveliina
  Madetoja Severi
  Meriläinen Satu
  Miettunen Iina
  Miettunen Jenni
  Mäki-Penttilä Elina
  Määttä Oskari
  Nevala Jonna
  Nevalainen Julia
  Oikarinen Vesa
  Ojala Tiina
  Pekkala Henna
  Pellikainen Miia
  Rajala Emilia
  Ruunu Eveliina
  Saaranen Riikka
  Salmela Kirsi
  Saukkoriipi Vilma
  Suorsa Tanja
  Tikka Niclas
  Tikkala Janette
  Tuikka Jonna
  Vaara Sofia
  Vanhanen Iida
  Veijola Pekka
  Wu Linda
  Vuorma Lotta-Maaria
  Ylä-Himanka Iida-Maria

 

Hotelli-
  ravintola- ja catering -alan perustutkinto
  tarjoilija
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Karjalainen Veera
  Tiala Elli

 

Hotelli-
  ravintola- ja catering -alan perustutkinto
  tarjoilija:

Bergman Kirsi
  Holappa Anette
  Jurvakainen Jasmin
  Kela Katja
  Kuurola Tiina
  Linnaluoto Elina
  Outila Aino
  Pihlaja Minna
  Pääaho Tiina
  Seppälä Susanna
  Turpeinen Enni
  Valkola Janina
  Väyrynen Maria

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
  kosmetologi
  ylioppilas (kaksoistutkinto):
Kela Marja
  Paakkola Salla
  Parkkila Maria

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
  kosmetologi:
Anttila Krista
  Hiltunen Saana
  Hukka Hanna-Mari
  Kippo Noora
  Kontiokari Jonna
  Moisanen Rita
  Nauha Hanna
  Ollitervo Mirka
  Turula Nina

Matkailualan perustutkinto
  matkailupalvelujen tuottaja:

Guttorm Veera
  Haataja Natalia
  Keränen Anu
  Koponen Kristiina
  Loponen Sara
  Mäkelä Annika
  Nganyangwai Theerapad
  Paadar Tuuli
  Pihlajamaa Henna
  Saarenpää Henna
  Snåre Mila
  Ukonmaanaho Matti
  Yppärilä Julia

 

Matkailualan perustutkinto
  matkailuvirkailija
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Nyman Mariella
  Viitala Milla

 

Matkailualan perustutkinto
  matkailuvirkailija:

Chunmuang Manlika
  Haaga Mirva
  Heikkinen Emilia
  Huttunen Taru
  Järvelä Julia
  Karjalainen Nina
  Karkama Jenni
  Karp Kati
  Kokkoniemi Minna
  Kylmäoja Carita
  Kärkkäinen Tanja
  Lieto Armi
  Pajarinen Jonna
  Reijonen Noora
  Utriainen Jutta
  Voutilainen Jenni

 

Painoviestinnän perustutkinto
  painotuotantoassistentti:

Aikio Oskar
  Karjalainen Kari-Pekka
  Kenttälehto Olli
  Kumpulainen Kaisa-Maria
  Moilanen Toni
  Paaso Ilkka
  Takkula Sini

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
  elektroniikka-asentaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto): 

Jakku Tino
  Stenbacka Tomi

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
  elektroniikka-asentaja
:

Markuksela Hannu
  Mattila Juuso
  Seppänen Antti
  Seppänen Sami
  Tenhomaa Joni
  Uusitalo Sauli
  Väyrynen Jere

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
  ICT-asentaja
  ylioppilas (kaksoistutkinto)
:

Väisänen Jaska

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
  ICT-asentaja
:

Haapalahti Atte
  Heikkilä Sami
  Juvani Aleksi
  Kamaru-Deen Amadu
  Kauppila Jaakko
  Korento Jaakko
  Kronbäck Eero
  Lappalainen Joni
  Leskelä Valtteri
  Manninen Ville
  Mattila Joonas
  Murtovaara Joona
  Nukari Jani
  Oikarinen Santeri
  Pelto Ville
  Pirhonen Ville-Petteri
  Rissanen Teemu

 

 

Pikisaaren yksikkö


Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
  media-assistentti
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Haapakoski Terhi

 

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
  media-assistentti:

Haataja Matias
  Itäpalo Anniina
  Korhonen Arttu
  Nousiainen Niina
  Pääkkönen Ninni
  Sassi Iina
  Siuruainen Johanna
  Ukkola Sonja
  Ylijukuri Katri

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
  artesaani
  puuala:

Hannila Matias
  Kaikkonen Tuomas
  Lapinkangas Emilia
  Linna Miikka
  Luokkanen Tero
  Pesonen Anu
  Pollari Timo
  Pätsi Aki
  Raatikainen Nunnu
  Ronkainen Ammi
  Seppänen Olli
  Siurua Niko

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
  artesaani
  rakennusrestaurointi:

Haataja Joonas
  Hiltunen Olli
  Isomäki Matti
  Kallio Sakari
  Kamsula Kimmo
  Kantola Katri
  Karjalainen Pekka
  Kaveri Jani
  Korhola Elina
  Koskiniemi Ville-Matti
  Laitinen Santtu
  Lindström Henna
  Matila Pauli
  Mattila Jarno
  Pönkänen Matti
  Wendelin Sami
  Vesikukka Jenni
  Yppärilä Jutta
  Äijälä Juha

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
  artesaani
  vaatetusala:

Ben-Baruch Miriam
  Heikkinen Henriikka
  Kaisanlahti Sini
  Kinnunen Saara
  Laakkonen Jenni
  Piippo Anna
  Saukko Pinja
  Sirviö Siiri

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
  vaatetusompelija
  ylioppilas (kaksoistutkinto):

Tapio Essi

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
  vaatetusompelija:

Alho Nora
  Eskelinen Maarit
  Haataja Milja
  Paso Sanna
  Terho Pauliina
  Tolonen Maiju-Leena

 

 

Pudasjärven yksikkö

 

Hevostalouden perustutkinto
  hevostenhoitaja:

Heikkinen Heidi
  Heikkinen Johanna
  Hoikkaniemi Marika
  Kalakoski Henna
  Kelahaara Miia
  Käsmä Katri
  Lummeniemi Sanna
  Pirttikoski Heidi
  Reiman Iida

 

Hevostalouden perustutkinto
 
 ratsastuksenohjaaja:

Bergbacka Tiina
  Pirhonen Salla

 

Matkailualan perustutkinto
 
 matkailupalvelujen tuottaja:

Ibadov Igor
  Illikainen Anna-Reeta
  Kondakova Maria
  Krotenko Diana
  Puolakanaho Janita
  Salo Janika
  Särkelä Elena

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto
  prosessinhoitaja:

Hiltula Henri
  Jaakkola Teemu
  Klemetti Joona
  Lahtela Henri
  Pohjanvesi Pauli
  Yasin Huner

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
  sähköasentaja:

Aided Mubarik
  Hiltula Mikko
  Illikainen Juha
  Kangas Tomi
  Kokko Markus
  Kärkkäinen Antti
  Lauhikari Johannes
  Mustonen Aleksi
  Pekkala Tero
  Savilaakso Pekka
  Ylilehto Svante

 

 

Taivalkosken yksikkö

 

Hotelli-
  ravintola- ja catering -alan perustutkinto
 
 tarjoilija:

Hulkkonen Jaana
  Kallo Sini
  Kuusikkomaa Jenna

 

Kone- ja metallialan perustutkinto
  levyseppähitsaaja:

Saarela Severi

 

Metsäalan perustutkinto
  metsäkoneenkuljettaja:

Haapasalo Eetu
  Huovinen Antti
  Iinattiniemi Janne
  Keränen Mari
  Lämsä Mikko
  Olkkola Mika
  Ruokamo Akusti
  Seppänen Matti
  Sipola Jyri
  Tuomivaara Aleksi
  Vataja Pasi
  Ylikoski Juhana
  Ylikoski Miika
  Ylikoski Veikko

 

Rakennusalan perustutkinto
  maarakennuskoneenkuljettaja:

Aalto Jere
  Anttila Antti
  Haverinen Joonas
  Holmström Henrik
  Iinatti Martti
  Inget Vesa-Pekka
  Juusola Lauri
  Kauppi Riku
  Kivinen Petri
  Koivukangas Mika
  Koivula Niko
  Kynsilehto Sami
  Lahtinen Jani
  Löf Henry
  Mettovaara Saku
  Mäkelä Lasse
  Määttä Markus
  Ojala Aki
  Ojala Hermanni
  Parviainen Joona
  Pyykkönen Heikki
  Sarajärvi Joel
  Savilaakso Joni
  Tyni Sakari
  Väisänen Mikko
  Ylijukuri Jere

Tiedätkö aiheesta enemmän?
Lähetä vinkki, kuva tai video!
13222
MAINOS

Kommentoi

Uutisvirta

Etusivulla nyt

Paikallissää

Varoituksia voimassa!

Metsäpalovaroitus on voimassa maan etelä- ja keskiosassa, Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun maakunnissa sekä seuraavissa Lapin kunnissa: Simo, Ranua, Posio, Kemi, Keminmaa, Tornio, Ylitornio, Tervola, Pello, Rovaniemi, Kemijärvi, Salla, Kolari ja Pelkosenniemi. Ruohikkopalojen vaara on suuri seuraavissa Lapin kunnissa: Muonio, Kittilä, Sodankylä, Savukoski ja Enontekiö.

Juttutupa

Kuumin keskustelu nyt

Mannerheim oli hieno mies

285 viestiä | Lue keskustelu

Päivän tykätyin viesti

mölisevät lapset linja-autoissa

Eikös ne lasten äänet ole niitä elämisen ääniä aidoimmillaan? Pipo kiristyy ja naama muuttuu norsun takapuoleksi vasta ... Lue lisää...
mirko

Jari ja sarjakuvat

Jari

24.5.

Naapurit

24.5.
;

Uutiset osastoittain

Palvelemme sinua

Asiakaspalvelumme auttaa sinua mielellään Kalevan tilausasioissa ja muissa lukijan palveluissa.

Asiakaspalvelu

(08) 5377 610 (ma-pe 9-16)

www.kaleva.fi/asiakaspalvelu

Kalevan medioilla tavoitat 331 000 lukijaa.

Yrityspalvelut

(08) 5377 180

www.kaleva.fi/yrityspalvelut


stats-image