- Täsmähaku
Suomalaisiin naisiin pettyneet uroot vaihtavat ulkomaalaiseen! Thaimaalaiset naiset ovat ensimmäistä kertaa menneet tilastollisesti venäläisten edelle suomalaisten miesten kainaloisina. Mitä suomalainen mies odottaa naiselta? Millainen naisen pitäisi omasta mielestään olla? Voisiko länsimaisen rakkaus-avioliittoidean rinnalla toimia myös itämainen tapa. järjestää avioliittoja?
Mistä nämä ihanat thaimaalaiset naiset löytyvät? Baareistako vai haetaanko heidät suoraan kotoa?
Suoraan kotoa.
Toimiivat maahanmuutto suositusten mukaan, Huuuhaa poliitikot saavat mitä haluavat.
Kauas on pitkä matka ja Thaimaaseen vielä pidempi. Olisiko sieltä helpompaa löytää vaimo kuin kotimaasta tai muualta Euroopasta? Kysymys voitaisiin asettaa toisinpäin - miksi thaimaalaiset naiset haluavat suomalaisen aviomiehen. Ennen itänaapurin naiset olivat innokkaita tulemaan suomalaisten vaimoiksi - mite lie nykyään.
Mikähän tänne sitten houkuttelee thaimaalaisia vaimoja? Ei ainakaan säätilamme. Ehkä huhut marjanpominnasta saatavista tuloista ovat kiirineet useimpien thaimaalaisten korviin. Vai ovatko suomalaiset urhot niin vastustamattomia, että thaimaalaiset leidit menevät polvilleen - jopa papin edessä.
Tottapuhuen olen sitä mieltä, että rahalla saa ja hevosella pääsee. Toimeentulo ja elintaso Suomessa houkuttaa thaimaalaisia naisia. Hyvähän se on kuitenkin vaimo saada, vaikka materialla. Etuna on myös se, ettei tarvitse uhrata tänä kiireisenä aikana voimavaroja vaimon etsimiseen ja seurusteluun.
Mitä tämä asia muille kuuluu? Jokaisen yksityisasia, kenen knssa aikansa viettää! Itse olen ollut pari kertaa suomalaisen naisen kanssa naimisissa ja täytyy sanoa, että vasta kolmannella kerralla onnisti. Tietenkin oma vika, että väärin päätin pari kertaa, En ole mikään peukalo keskellä kämmentä tyyppi, juoppo enkä sottapytty, vaan huolehdin myös siisteydestä ja totuuden nimissä täytyy sanoa, että keskustella osaan ja yritin. Osaan myös rakastella ja rakastaa ja raha-asiat hoitaa. Normaalipainoinen, ei ole pallomahaa, pituuttakin löytyy, mutta tästäkään huolimatta ei passanut. En ihmettele yhtään kun suomalainen mies hakee kumppania Venäjältä tai Thaimaasta! Suomalainen nainen haluaa liikaa valtaa ja tilaa itselleen! Asiat pitää hoitaa yhdessä, jos parisuhteeseen alkaa!
Naiset ovat kuin banaanit. Suomessa sisällä kasvatetut ovat kitkeriä.
Noku eivät saa kotimaista!Jotaki vikkaa pittää olla nuissa pariutumistouhuissa?
Ja ne viat miehessä ovat: Liian vanha, tanssitaidoton ja juoppo.
Eikä ossaa jutella, juntti ja työmiehen viivakin paistaa.
Globalisaatio tuo tasa-arvoa. Nyt naisillakin on mahdollisuus saada hyvä mies kansalaisuudesta riippumatta. Monen suomalaisen naisen tulee ymmärtää, ettei itse ole yhtään parempi, vaikka kuinka antaumuksella moittii suomimiestä.
Ei kävisi mielessäkään muu kuin suomalainen, eikä kyllä rehellisesti sanottuna käy mielessä sekään.
kauhia tantta: jätkämäinen kiroilu, kielenkäyttö kuin satamah.ralla, palijo kaljaa ja tupakkaa, ulukoilee vain 50-1oo m koirraa tarpeilla käyttäissään. kiinnostaapiko? =D
Suomalaiset siiderivalaat ovat niin nirppanokkia ja kovia "jätkiä", että eihän sellaisen kanssa ota edes eteen jos saa edes luokseen houkuteltua. Moni suomalainen nainen on uhohtanut sen että on nainen.
Onhan ne nyt tosi nättejä!
Kyllä niiden pitää siinä tapauksessa olla parempia kuin suomalaisten naisten.
Järjestelyähän tuo on kun vanhahako mies lähteen Thaimaaseen vaimonhakkuunn - ja parempi oloko odottaa tyttösiä kun naivat finskapoijan. En alakas moiseen - en - olen suomalainen.
tiedän myös onnellisia avioliittoja thai naisten kanssa, molemmat on tyytyväisiä. . kieltämättä joskus on tuntunut hurjalta kun nuori kaunis tyttö ja vanha kalja maha ostoksilla, liekkö rakkaus vai raha ratkassu ! sitäpä ei tiedä, onhan toki moni sen sanonut että täällä on parempi elintaso ja siksi tulevat suomeen, kukapa meistä ei toivoisi parempaa elämää, jos elät surkeissa oloissa. Ovat muuten ahkeria , kovia marjastaan ja sienestään, yleensä aika ilosen olosia naisia. Kukin tavallaan jos vaimo löytyy mikäs siinä, onnea vaan kaikille.
Suurin osa ei saa suomalaista vaimoa ja suurin osa haluaa huusholliinsa äidin korvikkeen passaamaan ja hoitamaan taloutta.
Suomalainen nainen. Jos olisit mies, ottaisitko puolisoksesi löntystävän, suulaan, pahantuulisen ja paljon itseään parempia miehiä arvostelevan naiseläjän? Jos olet rehellinen, myönnät ettet ottaisi.
Tässäkin keskustelussa naiset mollaavat itseään huomattavasti parempia uroita.
Suomalaisen miehen tulee ottaa itselleen sopiva suomalainen vaimo, jos sellainen kohdalle osuu. Miksi syyttä suotta ottaa kuvailemaasi hirviötä? Kukaan tuskin pakottaa siihen.